Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek a rostdús étkezés...

Szerintetek a rostdús étkezés segíthet?

Figyelt kérdés
Kb fél éve jelentkezett nálam egy enyhe-közepes, állandó tompa bélfájdalom, ami néha be szokott görcsölni, de hasmenésem ritkán van, vér nincs benne, lázam sincs, étvágyam van. Kb csak szénhidrátokat fogyasztok (péksütik, tészták, szendvicsek, cukros üdítők stb) rostot nagyjából semennyit. Eddig egész egyszerűen nem ettem gyümölcsöt, mert.. nem tudom. Csak nem ettem. Mivel voltam kivizsgáláson (ultrahang, vérvétel) mind negatív lett. Mivel kezdjek neki a rostdús diétának?

2017. aug. 25. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ok nélkül nem fájnak az ember belei. Komolyabban meg kellene vizsgálni! Ha zömében szénhidrátot eszel, az egészségtelen. Biztosítani kellene a megfelelő mennyiségű fehérjét, ezen kívül zöldségeket, gyümölcsöket is kellene fogyasztani.
2017. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ahogy olvastam, szerintem a rostszegény táplálkozás elé komoly indok, főleg hogy akár rákot is okozhat hosszabb távon.
2017. aug. 25. 14:05
 3/5 anonim ***** válasza:

A gyümölcs keveseknek segít számottevően a rostbevitelben, de rost sokmindenben van. Zöldség, gabona, olajos mag... Nagyon könnyen összejön (én nem figyelek rá, de tuti rostdúsan eszem, akkor is, amikor a szénhidrát minimalizálása miatt zöldség is kevés van, gyümölcs pedig semmi. Ezek amúgysem valami rostos ételek, sokkal alaposabb rostforrásaim vannak).


Emeld a rostot, nyilván. Zab, korpák, lenmag, rostos zöldségek nagy mennyiségben...etc. Az útifűmaghéj és a konjacliszt is elég masszívan rost, de ezek nélkül sem nehéz. Vegyél rostosabb péksüteményt vagy főzz rostosabb ételt, némi zöldségre szórj egy kis lenmagot vagy korpát vagy keverd rántottába...


Nem tudom, az étrendedben mennyi a zsír és a fehérje, önmagában a zömmel szénhidráttal nincs gond, sokaknak az a fő energiaforrása, nagy kalóriaigénynél különösen uralkodó tud lenni, de máskor is lehet magas. Csak ne vegye el a helyet a többi fontos tápanyagtól s érezd magad jól vele. A rost is szénhidrát egyébként. A legextrémebb szénhidrátszegény étrend az, amiben nincs rost, semennyi sem. Ez a roppant extrém étrend is működik az embernek, a kevés rost viszont egészségtelen, legjobb tudomásom szerint.

2017. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát eléggé sok vörös meg csirkehúst eszem, de azokat is erősen fűszerezve. Zsíros ételeket is gyakran, pl pizzák, hamburgerek. Vizet így innivalónak fél éve már nem is fogyasztottam, csak Pepsit vagy teát. De már 3 napja rátértem arra, hogy kevesebb szénhidrát/vörös hús, meg több gyümölcs, víz. Konkrétan most volt az első olyan alkalom amire emlékszem (18 éves vagyok) hogy magamtól megettem volna egy almát.
2017. aug. 25. 15:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Emelett nem sokat mozgok sajnos, de nem vagyok kövér, sőt, vékony (177 cm, 56 kg körül
2017. aug. 25. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!