Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miket szoktatok enni fogyókúra...

Miket szoktatok enni fogyókúra ideje alatt amik alacsony kalóriatartalmúak?

Figyelt kérdés

2018. jan. 31. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Zöldséget
2018. jan. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindent, csak kevesebbet. És nincs rendszeresen nasi, csoki.
2018. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Pékáru kivételével mindent, csak kevesebbet. És VAN rendszeresen nasi, csoki - csak naponta max. 100 kal:)


Sokat eszem: tojás, túró, sajt, virsli, felvágottak

2018. jan. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szinte soha nem eszem alacsony kalóriatartalmú ételt, ha fogyni akarok. Inkább töményet, ami laktat :) Plusz mozgok, az sokat segít a kalóriaegyenleg terén...


Na jó, van az úgy, hogy ennék, pedig nem is vagyok éhes. Ha a tea nem segít, akkor... Konjaclisztpuding, kókusztejes kávé, kókuszliszt+rost lepény (jön hozzá zsír, de nem sok), savanyúságok, nyers zöldség fűszeres paradicsomszósszal... De ha elkezdek enni, abból általában rendes evés lesz.

Kevés pedig mindenből kevés kalória, úgyhogy földimogyoró és csoki is gyakran van akkor, ha már nem akarok sokat rádobni a napomra, de jólesne valami.

Ha még éhséget is kéne csökkenteni s még nem szálltam el a fehérjével (este általában az már nemigen fér), akkor jönn a főtt vagy sült tojásfehérje, szintén kedves fűszeres paradicsomszószommal.

Elvileg ezek vannak, csak nem szoktam meg az ilyen minievéseket, így realitásuk kicsiny.

2018. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen a kérdésedre fogok válaszolni. Ha alacsony kalóriatartalmú ételekre vag kíváncsi, használd inkább a google-t :)


Szerintem az egyik leghatékonyabb fogyási módszer az, hogy odafigyelsz tudatosan, mit eszel.

Értem ezalatt, hogy megnézegeted a címkén amikor csak tudod, címke hiányában online, hogy milyen termékben mennyi van miből (kalória, fehérje, szénhidrát, lipidek). Egy idő után (legalábbis nálam) nagyjából megtanulod, mi a normális egy termék esetén. Engem például elriaszt (hiába kívánnám amúgy), amikor megnézem a narancslé dobozán, hogy 9 g cukor van benne 100 ml-enként. Vagy amikor megeszem egy snickerst pl, és látom, hogy hopp, most vittem be a napi cukormennyiségem cirka felét. Ez nálam egy viszonylag stabil visszatartó erő, és sokkal kevesebbet nassolok, mint anno.


Illetve figyelj tudatosan arra, hogy ne edd túl magad. Például úgy, hogy csak a 70%-át eszed meg annak, amit kiszedtél a tányérodba, majd megállsz 5 percre, és végiggondolod, hogy tényleg éhes vagy-e még, vagy csak azért akarnád megenni, hogy elfogyjon.

Nekem csomószor volt régen, hogy akármennyi volt előttem, megettem, pedig igazából nem volt annyira szükségem.

Egyél csak annyit, amennyire szükséged van, ami után már nem vagy "éhes".


Illetve minimumra kell szorítani az édességek, szörpök, cukros üdítők bevitelét is. 100%-os gyümölcsital se sokkal jobb, mert ugyanúgy tartalmaz cukrot, még ha az nem hozzáadott cukor is.

Legjobb a sima csapvíz.


Azaz kb. mindegy, hogy mit eszel, sőt, egyél minél változatosabban, mert az immunrendszert így lehet jó állapotban tartani, csak figyelj arra, hogy inkább picit túl keveset egyél, mint picit túl sokat.

Hogy mi a neked szükséges átlagos napi kalória, zsír, fehérje, szénhidrát bevitel, azt meg tudod becsülni, van egy csomó telefonra letölthető alkalmazás, ami algoritmus segítségével, céljaidnak megfelelő makrokat tud megadni, amik nagyjából stimmelnek is (amit én használtam: EasyFit kcal Counter. Ezzel követni is tudod, miből mennyit viszel be).

vagy ha a körülbelülinél jobbat szeretnél, akkor kérd ki egy dietetikus tanácsát.

2018. jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tojás,túró,joghurt,csirke,gomba,pulyka,rizs,friss és mirelit zöldségek. Nagyjából ezek és kombinációik, különböző elkészítési módjaik adják az étrendem gerincét. Aztán ha valamit megkívánok, akkor belekalkulálom.:D
2018. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit kifejezetten az alacsony kalória miatt eszek/iszok, az a paradicsomlé, illetve ha rámjön az édesség ehetnék, akkor pillecukor.

De nevetséges kalória mennyiség van a sonkás/szalámis kockasajtokban is, a puffasztott rizs/búza szeletekben.

Ezeket be szoktam iktatni reggelire, tízóraira, uzsonnára. Ebéd/vacsora viszont rendes kaja, csak mondjuk rizsből, krumpliból nagyon keveset eszek, vagy kiváltom alacsonyabb kalóriás köretekkel, salátával, karfiol vagy karalábé pürével.

2018. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!