Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan formálhatnék az alakomon?

Hogyan formálhatnék az alakomon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék formálódni,mert most feljött egy két kiló. Mostanában nagyon sokat ettem, mert az volt,hogy kaja nélkül mentem el suliba,mikor hazamentem,akkor meg teleettem magam. Próbálok már régóta kisebb életmódot váltani, hogy nem eszem édességet,meg semmi cukros üdítő stb.de ez nem jön össze az a baj..a cukros üdítőt gond nélkül elhagyom,de az édesség valahogy nem megy. Itthon mindenki rendes dolgokat eszik,fehér liszt+tészta és ilyenek,és ha már ott van,akkor én is mindig eszek belőle, mert nincs külön főzve. Itthon próbálok mimden nap edzeni/tornázni,de már nincs ötletem, hogy milyen edzést csinálhatnék,mármint hogy állítsak valamit össze. Az étkezésben is az a gond, hogy valahogy nincs ötletem/fantáziám, hogy milyen kajákat csináljak magamnak, vagy mit egyek. Mert azzal nem lenne gond,megtudom csinálni és meg is csinálom,csak ötletem nincs hogy mit lehetne. Egyébként 2x járok egy héten teniszezni,amit a közeljövőben szeretnék növelni. A súlyom valahogy 58-59 körül lehet, és 162 centi vagyok kb.<tudkm ez nem számít sokat.

Szóval abban kérném a segítséget, hogy szerintetek mit lehetne csinálnom hogy kicsit fogyjak,olyan 53-4 kilóra és szálkásodjon a testem. Meg milyen edzéseket csinálhatnék itthon, és milyen kajákat egyek. Szeretnék eljárni, vagyis szemezek a helyi edzőterem zsírégető csoportos edzésével, de nem tudom egyedül milyen lenne idegenbe elmenni.

Egyébként 15 éves vagyok és lány. (És nem olyan hülye tizenéves vagyok,aki most gondolt egyet,és nem tetszik az alakja. Bennem ez már régóta érik,és régóta szeretnék már változtatni,de normálisan,nem koplalással stb.)



2018. febr. 5. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Sokféle edzést végezhetsz, nem tudom, neked mi aszimpatikus és mik a céljaid. Én szeretnék több izmot s egy ponton elkezdtem erősíteni, ez szálkásításkor sem árt, nem akarok jelentősen fogyni pici izmaimból... Nem vagyok egy sportos alkat, de menni szeretek, úgyhogy nálam a gyaloglás viszi a prímet. De ki biciklizik, ki fut, ki úszik, ki táncol... Vannak lehetőségek.


Az étkezés egyén- s diétafüggő... Mindenkinek kell valami jó kis fehérjeforrás (pl. hús, túró, tojás... persze növények is szóba jöhetnek, de az egy kis fokkal komplikáltabb), ajánlatos egy csomó zöldség, jó, ha nem eszel cukros és sok feldolgozott ételt... De sokkal többet nem lehet mondani, annyira sokféle jó diéta van.


A liszt/tészta nem annyira nyerő, de ha nem tudod megállni, egy kevés simán beleférhet. Az édesség más téma, mivel azt meg lehet oldani szinte bármilyen étrendben. Ha azt hiszed, hogy én, a hedonista édesszájú 30g szénhidrát körül (amit ritkán csinálok, de előfordul s igazából ez az ideális étrendem, sajna) nem eszem rengeteg sütit s más édességet, erősen tévedsz. Csak jóféléket, cukor és liszt nélkül. Attól még támogatom a kevés édesség evését, nem arról van szó, de édesség és édesség között hatalmas különbségek vannak. S persze a mennyiség sem mellékes.

2018. febr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!