Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan fogyjak?...

Mit tegyek? Hogyan fogyjak? Folyton ennék, már felhúz

Figyelt kérdés

Mindig sportos alkat voltam, sokat mozogtam és változatosan táplálkoztam. De mostanában vmi nem jó. Egyfolytában ennék, dugig zabálom magam, majdnem hányok, tök rosszul vagyok és mondom soha többet nem eszek ennyit. Aztán kicsit csillapodik, rokkan a kaja és megint enni után nézek. Mostanában a mozgás se olyan, mint régebben, sokszor vagyok fáradt, talsn mert folyton teli vagyok. És hát meg is híztam az utóbbi hónapokban. 47-50kg körül szoktam lenni, most 61vagyok. Nem annyira, de azért láthatóan látszik.

Szóval segítséget kérnék, hogy mit tegyek a folytonos kajavágy ellen, hogyan lehessek újra a régi.

16/L 160cm



#Feneseérti:/
2018. febr. 5. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez ismerős, nekem is ez van most, egyfajta kényszercselekvés (de eleve nagyon szeretek enni). Próbálok úrrá lenni rajta, nyilván nem tart örökké... Néha speckó szabályokat is előírok magamnak, mert a saját szabályaimat egy ideig tudom követni, HA nem ír elő nemevést egy időszakra, mert az most nem megy. Mindenki olyan trükköket alkalmaz, amilyeneket tud :)

De a végső megoldás úgyis az lesz, hogy rendbe szedem magam fejben s a szokásos szolidan fegyelmezetlen szintemre állok be a jelenlegi totál káosz helyett.


Úgyhogy lehet, hogy te is valami helyett eszel. Nem akarsz valamivel szembenézni vagy az evés ad neked örömet... Sokszor ez van az embereknél. Ezt helyre kéne tenni.

Addig is van egy nagyon vékonyka esély, hogy ha megpróbálsz kalóriaszegényebb, de számodra vonzó ételeket enni, amikor ehetnéked vagy, de nem vagy éhes, akkor valamit csökkentesz a túlevésen. Nekem semmi gond az esti evészettel, ha van itthon ecetes főtt cékla. Megeszem 20 dekát s máris nem kell egy halom mogyoró, csoki meg ami szembejön. De ez nem a megoldás, csak menet közben segít valamit.

2018. febr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Sajna rám is jellemző de #1 jókat írt
2018. febr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Na ez meg a másik, hogy legtöbbször az édességet, tésztaféléket kívánom. Próbáltam, hogy mást eszek, de azután csak mégjobban megkívántam a csokit. Ráadásul anyum is folyton ideveszi a sok csokit, süteményt a cukrászdából, meg bármi akciós nasi már egyből vesz egy halomnyit. Hiába mondom, hogy ne vegyünk, nem szeretnék ennyi édességet enni, mindig mondja, hogy majd ha kell, akkor meg nem lesz. Na meg minden hétvégén legalább 2-3féle dolog van sütve.

A legrosszabb, hogy ha meg nem eszek, akkor meg rosszul érzem magam, ideges vagyok.

Megpróbálok mindig kicsit kevesebbet enni, de nincs vmi mód ennek a leküzdésére? :/

2018. febr. 6. 07:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Minél több szénhidrátot eszel annál többet kívánsz. Így alakul ki a farkaséhség.

Le lehet küzdeni, de az első pár nap nem egyszerű.

2018. febr. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az nekem is problémás, ha tele van a lakás édességekkel, csokival, így nehéz megállni a nasizást. Nekem az szokott segíteni, hogy beszerzek vagy készítek valami finom, de egészségesebb alternatívát. Pl. aszalt gyümölcsök (bár ezek is sok cukrot tartalmaznak, van bennük hasznos tápanyag is), házi csokikrém (cukormentes), 85%-os étcsoki (nem tudok belőle 1 kockánál többet enni, hálistennek), diófélék, almás-mákos paleo süti, palacsinta, turmixok.

Én is megfigyeltem, hogy minél több cukrot/szénhidrátot eszem, annál jobban kívánom, még több kell. Ezért jobb, ha bele sem kezdek pl. a csokievésbe, mert nem tudok utána leállni. Nem árt némi önfegyelem, de nekem sem megy mindig.

Másrészről lehet valamilyen hiányod is, pl. magnézium. Hiába eszel folyamatosan, ha az ételeidben nincs semmi hasznos tápanyag. Vedd rá magad ismét a változatos táplálkozásra, már ettől is elmúlhat az állandó ehetnék, és több energiád lesz.

2018. febr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ki kellene vizsgáltatnod magad, lehet, hogy valamilyen anyagcsere-probléma miatt van zabálhatnékod. A fáradságod is lehet emiatt.

Lelki problémák is megjelenhetnek állandó éhség formájában, így reagálhatsz a stresszre, rossz kapcsolatokra stb.

2018. febr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hizol 13 kilot es azthiszed csak kicsit latszik?!
2018. febr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!