Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Kezdjem el megint...

Mit tegyek? Kezdjem el megint vagy inkább adjam fel?

Figyelt kérdés

9 éve ugyan azokat a köröket futom. Nagy nehezen ráállok a diétára, edzek, hónapokig ez megy, lefogyok 10-15 kilót, aztán visszajön az egész, sőt még több. Már négy ilyenem volt, köztük pedig szünet, stagnálás és egészségtelen életmód.

Hogy kellene változtatnom, mert már nagyon belefáradtam ebbe a hülyeségbe csak éppenséggel sokkal jobban érzem magamat vékonyan.


2018. febr. 18. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem váltasz életmódot? Nekem is lassan megy a teljes lefogyás, de az első 15 kiló sosem jött vissza... Pedig én is lazázom, néha visszaveszek ételeket, de azért egészségtelennek nem tartom így sem, az egészségem a legfontosabb, no persze azért jókat eszem, mindig olyat, amilyet éppen kívánok. Egy személyre szabott életmód évek után eléggé tud rögzülni, eleve nem kívánsz lépten-nyomon mást, legalábbis sokunkkal ez történik.


Ha CSAK a fogyásról van szó, ehetsz bárhogy, csak használd fel.

2018. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Jól értelmezem? Edzel, lefogysz, aztán abba hagyod?

ne hagyd abba. Rubint Réka is kigyúrta magát, de minden nap kell neki edzeni ahhoz hogy olyannak maradjon.

Kitartás, kitartás.

2018. febr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Diéta alatt koplaltál? Mert nagy eséllyel azért híztál vissza.

Fuss neki még egyszer, de csak lassan haladj, fél kilónként.

És ne diéta legyen, hanem életmódváltás.

Sokan szajkózzák, de ez csak így működik.

Mikor elérted a kívánt súlyt nézd meg mennyit ehetsz súlytartáshoz és azt nagyjából tartsd be. Plusz a mozgás is maradjon meg, legalább heti 2-3 alkalommal. Így nagy valószínűséggel nem fogsz visszahízni.

2018. febr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljes életmódváltás kell ide, nem blikkes meg feminás diéta hülyeség.

Te azt teszed, hogy vagy teszel az egészre vagy kőkeményen belevágsz, majd feladod és ugyanott vagy.

Köztes megoldás kell. Kiszámolod a BMI-det, napi szükséges bevitelt, minden szir-sz@..rt. Ha ez megvan, akkor beállítod, h heti 50dekát hány kcal bevitellel tudsz fogyni. Azt pedig szépen betartod. Nem kell lemondani mindenről, sőt, semmiről sem. Persze alapvetően jobb az egészséges ételek fogyasztása, de ha olyanod van épp, h sültkrumplit ennél vagy sütit, akkor beleszámolod a napi szükségletedbe és csak annyit eszel, amennyi belefér. Egy a fontos. Ne lépd át a keretet. Azon belül viszont egyél, ami jól esik. Az egészséges táplálkozás is fontos, de a fogyókúra nem ezen áll vagy bukik. Hanem a deficiten.

Továbbá tervezd be, hogy mindennap mozogsz vmit. Kezd mondjuk napi fél óra aktív sétával, a munkahelyről hazafele előbb leszállsz a buszról, vagy teszel egy kis kerülőt. És így szépen hozzászoksz, hogy mindennap szükséges némi mozgás.

Ehhez pedig már összességében csupán akaraterő és kitartás szükséges. De az jó sok.

Ennyi a történet.

2018. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne add fel, és ha elérted a célod, tartsd a szintet. Előbb utóbb megtanulod. Mindenkinek vannak úgymond olyan dolgok az életében amibe folyton belebukik de előbb utóbb sikerül, de ha feladja tuti nem.
2018. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez segitett:

[link]

2018. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár már fentebb leírták, de én is csak csatlakozni tudok ahhoz, hogy nem éheztetned kell magad, hanem életmódot váltani.

Először is tudnod kell a szervezetünk működéséről, hogy elég okosan van összerakva. Ha hosszabb ideig éhezünk, rajtunk kívülálló ok miatt vagy szánt szándékkal, akkor tartalékra kapcsol. Valószínűleg az őseink így élték túl az ínséges időket, és ez még ma is így működik. Vagyis, ha újra táplálékhoz jut a szervezet, akkor azt nem felhasználni fogja 100%, hanem a szervezeted számít rá, hogy jöhet még éhezés, inkább elraktározza. Ezért van az, hogy lefogytál, de utána még több jött vissza. Úgy belassul az anyagcsere, hogy csak na.

Ez így nem jó. Olyan étkezést válassz, amit nem 90 napig meg x ideig tartasz, ahogy az ilyen Femcafé-s "szuper diéták" írják, hanem örök életedre.

Jó hír viszont, hogy az életmódváltással:

1. nem kell éhezned - csak meg kell válogatni, mit eszel

2. nem fognak visszajönni a kilók.

A legelső lépés, hogy kezd el számolni, hogy mennyi kalóriát viszel be, és hogy mennyit használsz fel egy nap. Erre már vannak jó internetes oldalak.

Az is fontos, hogy mozogjál is. Én magam se vagyok a "ha fogyni akarsz, akkor órákat kell gebeszkedni egy konditeremben, amíg vért nem izzadsz" híve. Válassz valami olyan mozgást, amit szívesen csinálsz. Ha csak sétálsz, már az is jó.

2018. febr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a fogyokura nem idoszakos dolog. Eletmodvaltas a neve, inkabb. Ehetsz hulladekot, de mertekkel. :) Sportolj, egyel egeszsegesen, kesobb a szervezeted is megkoszoni es a betegsegek is kesobb ernek utol. :) Nekem a negativ dolgok kizarasa az eletembol segitett, hogy igy eljek, ami a karrieremen es a kulsomon egyarant eszreveheto. Sok sikert!
2018. febr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!