Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti 2-3 futással (60-80)...

Heti 2-3 futással (60-80) perc kondigépen, ebben séta is van) lehet fogyni? Február 4. -e óta csinálom, de valamiért nőtt a mérleg. Az életvitelemben kicsit több az alkohol, nincs tömegelő étrendem. Mi lehet a baj? Vizet tarthatok?

Figyelt kérdés

Heti 3X mentem futni (febr 4, 7, 8, 9, 13, 18, 20, 23) ezeket vezetem. Ez kevés?

Mellette igyekszem sokat takarítani (tisztaságmániás vagyok) tudom, nem kéne / nem feltétlen lenne fontos, de 2naponta felporszívozok, mosogatás minden nap, felsöprés.


Ami változott, így hogy hideg van:

nyáron nyári melóm volt (sétálás volt benne, kinti szabad munka) most télen ugye nem végzem.

Nagyon hideg van, így pl. buszmegállókat sem szívesen gyaloglok le (nyáron minden feltétel nélkül, akár 4-6 megállót is legyaloglok, ha nem többet)


Többet buliztam most ősszel / télen (egyetem...) és valamiért ősz végén / tél elején észrevettem, hogy mintha feljött volna rám +1-2 kg (a lábaimon érzékeltem főleg).


A mérleg őszhöz képest +4-5 kg-al mutat többet.

A baj az, hogy ha nagyon sok szénhidrátot viszek be, valamiért tartom a vizet. Sót egyáltalán nem, vagyis nagyon kerülöm a sós ételeket, így ez nem tarthatja. Nem tudom, miért van ez, genetika, örököltem, vagy valahogy ilyenné váltam az évek alatt, de ha ch-t viszek be (akár lisztes cucc, akár cukor, akármi) akkor valamiért elkezdek vizet tartani (lábaim dagadnak be, nyáron az egész lábfejem bedagadt... meg a combjaim nyáron is, télen is.. karomon kevésbé látszik, de néha azt is nagyobbnak látom)


Többet piáltam az utóbbi fél évben (vodka, ez csak cukormentes üdítővel, cóla zéróval, vagy sima szódavízzel) + sör... gondolom a sör lehet a baj...


A kajálásaim kb. ugyanolyanok, nagyon max egy picivel többek.. a székletemen szoktam nézni (tudom, furi.. meg lehet hülye módszer..) de kb. ugyanúgy kajálok..


Elkezdtem futni, és nem tudom.. nem kéne a mérlegnek kevesebbet mutatnia?

Alapvetően nem iszok tejet, cukros lötyiket, nem eszem cukrot, nem eszem fehérlisztes dolgokat, nem megyek gyorskajáldába (ennek 6 év; 6 éve kezdtem egészségesen élni, hús, csirke, stb. )


1 éve nem edzettem.

Ősszel kezdtem 1-2X kondiba járni, de február óta járok csak rendszeresen.

A januárom pl. szörnyű volt, konditerembe járás szintjén.


Decemberbe jártam, de január valahogy nagyon sz._r volt..


Mit tegyek? Izmot nem fejleszthettem, vagyis értitek, nincs tömegelő étrendem,

tudom, van olyan, hogy mondják "a zsír az lemegy, de mellette izmot építesz, és az izom nehezebb, mint a zsír, így mutathat többet a mérleg), de ez nem lehetséges, mert a kajálásom kb. ugyanilyen évek óta, fehérjeport nem szedek, meg semmi pluszfehérjét, semmi ilyet.. ezért nem lehetséges az izomépítés.


Miért mutat többet a mérleg?

Az alkohol tényleg lehet? (heti 8-9, max. 10 sör... elosztva.. kb. 2naponta... tudom, lehet lány létemre gáz.. meg hozzá néha vodka)


A kajálásom ugyanolyan, évek óta... okozhat ennyi sör problémát?


Most vagyok egyetemista...

de szerintem nem kéne ennyit mutatnia a mérlegnek.


Ilyen szinten mit várjak?

- súlytartást

- lassú fogyást

- közepes mértékű fogyást


Mondják, heti 0,5-1 kg zsírvesztés optimális...


Ha ennyiszer járok futni (HIIT is van benne, meg közepes aerob edzéseket is csinálok) + napi 1,5 óra séta összesen + házimunka is, nem kellene súlyt vesztenem? Nem értem.. :S azt sem tudom, ez most tartott víz, vagy örökletes probléma hogy tartom ennyire a vizet, vagy az alkohol okozhatta, hogy a vesém szar valahogy vagy nem tudom... mert volt olyan, pl. hogy két napig léböjtöt csináltam, és akkor pl. utána vékonyabb lett a lábam sokkal, ez ugye a vízveszteség gondolom én, ez lehet 1-1,5 kg...


nem értem..

segítsetek!

Ennyi futással veszthetek zsírt? Ha igen, szerintetek milyen ütemben?

Vagy inkább súlytartást lehetne mondani, így ezzel?

Edzek többet? (tudom, a piát kéne csökkenteni... csak nehéz.. ) növeljem a futások számát heti 4-5re?


Miyen mértékben fogyhatok?

21/l



2018. febr. 26. 00:43
1 2
 1/11 anonim válasza:
42%

Szia!

Ez egy elég bonyolult dolog, de lehet a sörrel (is) baj igen. Gondolj bele Ha két naponta megiszol pl.: 2 doboz sört az kalóriában, mintha két naponta bevágnál egy tábla csokit. A zéró kóla és társai is trükkösek, mert oké, ráírják, hogy 0 kcal, viszont rengeteg benne a mesterséges anyag, ami nem tesz jót a szervezetednek.

A futás is nehéz téma, mert ha nem jól csinálja az ember akkor, az energiabefektetése mehet a kukába, sőt akár izmot is veszthet, zsír helyett. Itt egy cikk, ugyanezt le tudnám írni csak más szavakkal: (attól, hogy bodybuilder oldalon van ne ijedj meg)

[link]


De mindenki egyedi, nekem eltelt jó 6 év mire kiismertem a saját testem milyen ételek/mozgások stb. jók neki (mondom ezeket úgy, hogy légtornász vagyok, mozgásból élek)

2018. febr. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hmm, azt nem hittem, hogy ennyi.. mármint a sör..


2 naponta 2 doboz (vagy másfél doboz, van, hogy "kisebbet" veszek, 0,33 -est) megvan... vagy úgy általában,

1 db 0,5 l-es

1 db 0,33 l-es, vagy veszek 0,5 literest, de kicsi marad belőle (kb. kaja alapján vagyis érted "hagyj a tányérodon mindig valamit", ez diétakor rögzült belém, anno 6 éve)


1 db 0,5 literes sör kb 35*5 = 175 kcal, vagy 43*5 = 215 kcal, ha barnasör ugye akkor 60*5 = 300 kcal, ha nem több

attól függ, milyet veszek ugye, világosat, akkor 35 kcal / dl, vagy 43 kcal / dl


így kb. 2 sör 350-400 kcal...

egy csoki, olyan 560-600 kcal? nem tudom, mit kéne tenni..


anno HIIT-t is csináltam, meg hosszú aerob edzést is.


Belegondolva:

kb. 6Xszor mentem anno futni, amikor életmódot váltottam (ennek sok-sok éve), akkor főleg szabadban futottam, hosszú aerob edzés (nem köptem ki a tüdőm) + tesiórákon a tanárnő elvitt kondiba, kb. heti1-2X, akkor csináltam intervall szerűt futógépen


Most ugye nem tudok szabadban (szétfagyok, nagyon fázós vagyok) futni, így konditerembe járok, de nekem a hosszú aerob futás unalmas gépen, így HIIT-t csinálok

néha nagyon megpörgetem, olvastam ez hatásos, majd lelassítom, majd ismét nagyon gyorsra...

2018. febr. 26. 01:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Heti 8 sör (minimummal számoltam) több mint 1500 kcal, mellé még a vodka is kalória. Magamat ismerve, ha iszok, akkor eszek is (ropit, ezt azt). 3 futás (itt a maximummal számoltam) jó esetben eléget 1500 kcal-t hetente. Simán össze lehet így szedni heti 1000 kcal pluszt. Ez 4-5 hónap alatt kb 2-3 kiló zsírban hízást ad, meg 1-2 kiló megkötött vízet. Sima matek. Ha a futások száma 3-4 lenne, a söröké meg max 5-6 vodka nélkül, már meg kéne indulnia a fogyásnak. Persze a legegyszerűbb lenne elhagyni, vagy max 1-2 sörre korlátozni a dolgot egy időre.
2018. febr. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sok vizet amúgy biztos nem tartassz vissza, ennyi alkohol erősen vízhajtó hatású.
2018. febr. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az,hogy futsz sajnos semmit nem jelent.

Ahogy az sem,hogy nem eszel cukrot, fehér kenyeret.

Simán lehetsz kalóriatöbbletben, pláne ennyi alkohol mellett.

Tápanyag mentes tömény kalória, simán derékba töri a fogyni vágyók karrierjét.

Egyrészt amint alkohol jut a szervezetedbe, a máj azonnal azt kezdi el lebontani,hiszen azt nem tudja tárolni a szervezet, ennek következtében a többi tápanyag amit étellel bevittél azonnal megy a raktározásra.

Azt pedig végképp gátolja,hogy az elraktározott zsírt bontani tudja a szervezet.

Úgyhogy én nagyon erősen javaslom,hogy ne igyál pláne ne ennyit, ez már az én véleményem szerint erőteljesen kiesett a normális kategóriából!

2018. febr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Futással nem fogytam én se....

Etrendet változtattam... na azzal és a futással le is ment 25 kg... 105kg voltam most 80.vagyok...

Étrendeden van a hangsúly...

2018. febr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem kajálok alatta / utana, ilyesmit hogy ropi, chips.


Igyekszem is neha / sokszor mozogni ( pl. Nem az a "uljunk le a tv ele meccset nezni sorrel a kezunkben" tipus vagyok. Heti 2 tanc tuti megvan + igyekszem akkor is mozogni (pl lesetaljuk a villamosmegallokat, ) amikor pialunk..


Hmm.. igyekszem

Probalom csokkenteni a mennyiseget

Es novelni a fut szamat


Koszonom a tippeket!

2018. febr. 26. 09:57
 8/11 anonim ***** válasza:

A sör nagyon sok. Főleg, hogy még mást is iszol mellé.

Írod, hogy valószínűleg kicsit többet eszel, mint eddig. Lehet, hogy annyira nem is kicsivel többet.

A házimunka nem fogyaszt.

Először az étkezésedet tedd rendbe, és utána jöhet a mozgás. Ja, és szokjál le a napi piálásról.

2018. febr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor fogysz, ha kalóriadeficitben vagy, dióhéjban ennyi. A futás kevés, de a sör sem akadály, csak a kalóriaegyenleged legyen megfelelő.


Az izmosodáshoz kezdőknél nem kell pluszkalória (bár ez nem sok izmot hozhat), s nem kell sok plusz fehérje. Amennyit én alapfokon beviszek, azzal egyesek vígan építenek izmot. Picit több fehérje kell, de nem kell pluszban bevinni, ha addig is elég jól állt az étrend fehérjével.


A vizesedés fura, de ahhoz nem értek. Viszont ha rosszat tesz neked a sok ch, miért nem csökkented? Igazából ha sörrel pakolod meg az étrendedet, kevesebb keret marad szénhidrátra, jobb lenne a fehérjékre fókuszálni, persze a zöldségek mehetnek, hiába szénhidrátosak, keveseknél okoznak gondot (én képes vagyok nagyon elszállni velük, ami a szénhidrátot illeti, de ez ritka dolog).


Senki meg nem mondja, mennyit kell enned pl. súlytartáshoz. Ez egyedi, gyorsabb anyagcseréjűeknek nagyobb a keret.

2018. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
mennyiből akarsz fogyni? mennyire?
2018. febr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!