Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti 2-3 futással (60-80)...

Heti 2-3 futással (60-80) perc kondigépen, ebben séta is van) lehet fogyni? Február 4. -e óta csinálom, de valamiért nőtt a mérleg. Az életvitelemben kicsit több az alkohol, nincs tömegelő étrendem. Mi lehet a baj? Vizet tarthatok?

Figyelt kérdés

Heti 3X mentem futni (febr 4, 7, 8, 9, 13, 18, 20, 23) ezeket vezetem. Ez kevés?

Mellette igyekszem sokat takarítani (tisztaságmániás vagyok) tudom, nem kéne / nem feltétlen lenne fontos, de 2naponta felporszívozok, mosogatás minden nap, felsöprés.


Ami változott, így hogy hideg van:

nyáron nyári melóm volt (sétálás volt benne, kinti szabad munka) most télen ugye nem végzem.

Nagyon hideg van, így pl. buszmegállókat sem szívesen gyaloglok le (nyáron minden feltétel nélkül, akár 4-6 megállót is legyaloglok, ha nem többet)


Többet buliztam most ősszel / télen (egyetem...) és valamiért ősz végén / tél elején észrevettem, hogy mintha feljött volna rám +1-2 kg (a lábaimon érzékeltem főleg).


A mérleg őszhöz képest +4-5 kg-al mutat többet.

A baj az, hogy ha nagyon sok szénhidrátot viszek be, valamiért tartom a vizet. Sót egyáltalán nem, vagyis nagyon kerülöm a sós ételeket, így ez nem tarthatja. Nem tudom, miért van ez, genetika, örököltem, vagy valahogy ilyenné váltam az évek alatt, de ha ch-t viszek be (akár lisztes cucc, akár cukor, akármi) akkor valamiért elkezdek vizet tartani (lábaim dagadnak be, nyáron az egész lábfejem bedagadt... meg a combjaim nyáron is, télen is.. karomon kevésbé látszik, de néha azt is nagyobbnak látom)


Többet piáltam az utóbbi fél évben (vodka, ez csak cukormentes üdítővel, cóla zéróval, vagy sima szódavízzel) + sör... gondolom a sör lehet a baj...


A kajálásaim kb. ugyanolyanok, nagyon max egy picivel többek.. a székletemen szoktam nézni (tudom, furi.. meg lehet hülye módszer..) de kb. ugyanúgy kajálok..


Elkezdtem futni, és nem tudom.. nem kéne a mérlegnek kevesebbet mutatnia?

Alapvetően nem iszok tejet, cukros lötyiket, nem eszem cukrot, nem eszem fehérlisztes dolgokat, nem megyek gyorskajáldába (ennek 6 év; 6 éve kezdtem egészségesen élni, hús, csirke, stb. )


1 éve nem edzettem.

Ősszel kezdtem 1-2X kondiba járni, de február óta járok csak rendszeresen.

A januárom pl. szörnyű volt, konditerembe járás szintjén.


Decemberbe jártam, de január valahogy nagyon sz._r volt..


Mit tegyek? Izmot nem fejleszthettem, vagyis értitek, nincs tömegelő étrendem,

tudom, van olyan, hogy mondják "a zsír az lemegy, de mellette izmot építesz, és az izom nehezebb, mint a zsír, így mutathat többet a mérleg), de ez nem lehetséges, mert a kajálásom kb. ugyanilyen évek óta, fehérjeport nem szedek, meg semmi pluszfehérjét, semmi ilyet.. ezért nem lehetséges az izomépítés.


Miért mutat többet a mérleg?

Az alkohol tényleg lehet? (heti 8-9, max. 10 sör... elosztva.. kb. 2naponta... tudom, lehet lány létemre gáz.. meg hozzá néha vodka)


A kajálásom ugyanolyan, évek óta... okozhat ennyi sör problémát?


Most vagyok egyetemista...

de szerintem nem kéne ennyit mutatnia a mérlegnek.


Ilyen szinten mit várjak?

- súlytartást

- lassú fogyást

- közepes mértékű fogyást


Mondják, heti 0,5-1 kg zsírvesztés optimális...


Ha ennyiszer járok futni (HIIT is van benne, meg közepes aerob edzéseket is csinálok) + napi 1,5 óra séta összesen + házimunka is, nem kellene súlyt vesztenem? Nem értem.. :S azt sem tudom, ez most tartott víz, vagy örökletes probléma hogy tartom ennyire a vizet, vagy az alkohol okozhatta, hogy a vesém szar valahogy vagy nem tudom... mert volt olyan, pl. hogy két napig léböjtöt csináltam, és akkor pl. utána vékonyabb lett a lábam sokkal, ez ugye a vízveszteség gondolom én, ez lehet 1-1,5 kg...


nem értem..

segítsetek!

Ennyi futással veszthetek zsírt? Ha igen, szerintetek milyen ütemben?

Vagy inkább súlytartást lehetne mondani, így ezzel?

Edzek többet? (tudom, a piát kéne csökkenteni... csak nehéz.. ) növeljem a futások számát heti 4-5re?


Miyen mértékben fogyhatok?

21/l



2018. febr. 26. 00:43
1 2
 11/11 anonim válasza:
Szerintem elsősorban az alkoholfogyasztásoddal van gond, 2naponta inni nagyon sok, függőséghez vezet, megterheli a szervezeted, egyes vitaminok se szívódnak fel rendesen stb. A súlyod majd mozgás és normális étkezés mellett csökkenni fog ha már nem iszol ennyit, de első nem a hízás a probléma, az egy tünet.
2018. márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!