Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ötletek szénhidráttal és...

Ötletek szénhidráttal és egészséges étrenddel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az orvosi lexikon.hu alapján kiszámított értékek szerint próbálok étkezni. napi 1700kcal-t javasol -0,5kg/héthez. 239g ch,66g feh,58g zsír.nekem már az is nagy dolog volt h 1700 kcalt egyek,de megoldottam és a mozgást is megnöveltem mellé persze.

viszont 239g szénhidrátot sehogy se tudok összehozni.:S.kb a felét se nagyon.lisztérzékeny vagyok,szóval lisztet szinte egyáltalán nem eszek.mondanátok olyan ételeket aminek magas a ch tartalma de nem lisztes?

nagyon szépen köszönöm a válaszokat.:)

175/62 20/L


2010. jún. 9. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 200g-ot ír 1500kcalhoz, és szerintem az rengeteg! Kicsit el van túlozva ez a kalkulátor szerintem így a szénhidrát terén. Össze se lehet hozni a kettőt, szinte csak szénhidrátot kéne ennem ehhez. Én lejjebb vittem a CH bevitelt 120-150grammra.
2010. jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 clint ***** válasza:

már meg ne haragudj, de vékonyabb srácok, ha elkezdenek edzeni, tömegnövelésnél eszenk 250 gr szénhidrátot.

Szerintem diétában ez iszonyatsok.

De ha nem diétázol csak egészséges étrendet akarsz, akkor se lisztbe akard be vinni a szénhidrátot.

A risz, a főttkrumpli, a zabpehely a legegészségesebb szénhidrátforrások.

2010. jún. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
oké:D.reméltem h sok amugy.:D. még fele sincs meg általában.:D
2010. jún. 9. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem sok, csak mostanában van ez a szénhidrátellenes mizéria, pedig a szervezetnek szüksége van rá...de amúgy krumpli, tészta (gluténmentes nyilván, gyümölcs, zöldség, kukoricapehely, zabpehely, müzli, ... én lisztérzékenység esetén dietetikussal akarnék fogyni, de 175 cm/62 kg mellett nem kéne fogyókúrázz, ha nem érzed formásnak magad, sportolj ;)
2010. jún. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
állítólag a zabé magasabb, mint a búzáé.
2010. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell annyi szénhidrátot megenned, mert az nem szükséges a testednek. Ha kevesebbet eszel, nem baj. Csak a fehérje legyen meg, amennyi kell, vagy esetleg kicsit több, hogy meglegyen a kcal. És a zsírokról se feledkezz meg, annak a minimuma úgy tudom 10 gramm körül van, de azt úgyis beviszed. Ne aggódj a szénhidrát miatt.
2010. jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 clint ***** válasza:
Így igaz, rengeteg ez a szénhidrát!!!
2010. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.akkor nem próbálok többet bevinni,max a fehérjéből az úgyis jobban megy :)).és akkor hátha meglesz az ajánlott kcal egyszer.:)
2010. jún. 10. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!