Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nektek mennyi idő alatt...

Nektek mennyi idő alatt sikerült megszokni a teljes életmódváltozást?

Figyelt kérdés
Jelenleg diétám 2. napján vagyok és tudom hogy nem fogom még 1-2 hétig megszokni az egészet főleg nem 2 nap alatt de én kíváncsi lennék nektek mennyi idő volt megszokni az egész egészséges vagyok és ezzel fogyok dolgot (persze tornázással együtt)

2018. márc. 7. 16:54
 1/4 anonim válasza:
Okos emberek azt mondják, hogy ha 3 hónapon keresztül sikerül valait tartani (életmód, sport..) akkor az utána már beépül a mindennapokba! Hajra csak így tovább!
2018. márc. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én 3 hónapja csinálom,de 5-6 nap után már észre sem vettem,hogy nem a "megszokott" kajákat készítem.
2018. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első (kb. vega paleo, 80g ch alatt): egyik napról a másikra, az laza volt nekem. Illetve kissé bajban voltam, hogy mit egyek, kellett idő, míg kifejlesztettem egy halom receptet, de ezzel együtt sem volt gond, csak nem volt az eleje annyira élvezetes, mint lehetett volna, főleg súlyosan árérzékenyen, bár ételre azért költök, ha kell :)

Aztán ezt enyhítettem, mert csak mert kipróbálok valamit s az OK, attól még a felesleges korlátokat nem szeretem.

Az első naptól jobb volt, mint a korábbi étrendem (szénhidrátdús paleo, illetve előtte durván szénhidrátos, túlevős étrend), ez nálam kulcs, az egészségtudatosságom s fogyási vágyaim mellett hedonista is voltam erősen.


A második (vega, laktózmentes ketogén): meglepően jól ment az is. Csak a zöldségételek szinte teljes elhagyásának megszokása tartott nagyon sokáig. Imádom a zöldségeimet, így egyszerűen, csak akadályoznak a fogyásban nagyobbacska mennyiségben (extrém mennyiségben pedig tuti nem esnek jól, már utólag, mert evés közben nagyon). A fokozottabb gyümölcsigény is bevillant néha, de alapvetően én boldog vagyok napi kevés gyümölccsel is.

De ezt is hagytam egy idő után, én és a korlátok, ugye :) De roppant hasznos változást hozott, életem egyik legjobb döntése volt.


A torna már neccesebb, de minél többet csinálom, annál inkább rájövök, milyen jó is az. Vagy elunom és akkor marad a séta, örök társam (kivéve a fogyásom első részét, amikor nem mozogtam semmit, ezt kivéve egész életemben sokat gyalogoltam).


Az a helyzet, hogy csak olyat csinálok, ami szimpatikus. Különben fél napig se tartanék ki (illetve el se kezdeném). Van realitásérzékem, csak az előző életmódomnál élvezetesebb életmódra térek (kivéve, ha NAGYON elszánt vagyok, de ha nem derül ki napokon belül, hogy végülis élvezhető, bukott az ügy).

2018. márc. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Napra pontosan november 28-án kezdtem, és kb. januárra értem el, hogy már nagyjából tudtam, mit akarok enni, és ekkora az is tisztázódott bennem, hogy a torna nem nekem való, mert rohadt unalmas.

Én is inkább a gyaloglást választottam, de ezt nem kellett különösebben megszokni, mert csak arról van szó, hogy a szokásos útvonalon nem tömegközlekedéssel utazok, hanem gyalog.

2018. márc. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!