Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tudok itthon összeütni...

Mit tudok itthon összeütni magamnak vacsira?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, még nemnagyon tudok főzöcskézni... diétázni kezdtem és arra lennék kiváncsi mit egyek 6 körül utoljára "vacsorára".

Tudom hogy fehérjét és zöldséget lenne ajánlatos, de konkrétan milyen vacsit csinálhatnék?


2010. jún. 9. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tojásrántotta?
2010. jún. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Főtt tojás, héjában főtt krumpli, paradicsom/uborka. Vagy egy nagy bögre tej, az ráadásul segít az elalvásban is. :)
2010. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Marhalábszárpörkölt.Nem,csak vicceltem,én pl.imádom a paprikás tojást.Kaliforniai paprikát felkockázok,megfonnyasztom olíván,amikor már nem is puha,nem is kemény,akkor ráütöm a tojást,amibe előzőleg ment só.Hozzá paradicsom,uborka,sovány sajt,sonka hmmmmmmm.
2010. jún. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat!

én eddig azt hittem hogy a krumpli nagyon hízlal!:O

esetleg lecsó vacsira? vagy virsli?

2010. jún. 9. 23:01
 5/9 anonim ***** válasza:
A lecsó is jó,tojást is üthetsz rá.A virsli is ok,kenyér nélkül.
2010. jún. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem ha nincs időm főzni, fogok egy 2 virslit bevágom a mikróba, 1,5 perc alatt kész. Ehhez akár konzervet is ehetsz, ha nagyon lusta vagy, vagy éppen tényleg nincs időd főzni. De ha 15 perced még is van, akkor ajánlom hogy vágj össze egy kis répát, rakj alá egy kanál olajat, fél dl vizet és párold 10 percig, vagy ízlés szerint puhára, félpuhára. Rakj rá kis fűszert ( nekem ilyen zöldfűszeres sóm van) vagy vegetát, pici borsot és nagyon finom!!! Amúgy a krumpli tényleg vészes,de nem 3 krumplit kell megfőzni, hanem 1 kisebbet, de ha szálkásítani akarsz, akkor nagy mennyiségű fehérjét kell bevinni sokkal kevesebb szénhidráttal. Ilyenkor általában a rizs is nagyon jó ( hangsúlyozom, nem az egész zacsival, ha gyorsrizsről van szó). Esetleg, ha van picit több időd főzni, akkor csinálhatsz egy zöldséglevest is. Nem is költséges, nagyon finom, könnyű étel és mégis laktat.
2010. jún. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én ma vacsira tojásos salátát ettem.

Recept:

2 főtt tojás felszeletelve

egy kisebb fej saláta

egy pohár kefír

vöröshagyma

fokhagyma (ezt reszelve a kefírbe keverem)

kis mustár

kis őrölt feketebors


Persze úgy az igazi, ha pár órát áll a hűtőben. Én koradélután megcsináltam és olyan 6 felé kajáltam meg. :)

2010. jún. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

párolt/konzerv zöldségre tojást ráönteni is fincsi. egy virsli is mehet bele akár.

hmm. most megkívántam. kár h csak zöldség van ezekből itthon :(

ja, ha sajtot reszelsz rá, meg egy kis tejföl

hmmmm

2010. jún. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

csirkemellet lesózod, fokhagymázod, borsozod, ha lehet 2 órán át állni hagyod...kis kocka ráma margarint olvasztasz, ha kezd barnulni a csirkemell minden oldalát lepirítod benne, állandóan forgatni kell és vigyázni, a margarin ne égjen meg....kis vizet öntesz alá, fedő alatt puhára párolod a csirkét...kb 10 perc (pulykából is csinálhatod)


hozzá salátát csinálhatsz: vegyes zöldség (saláta, retek, uborka, paprika, répa pl.) + petrezselymes, borsos, fokhagymás joghurt + kis olívaolaj



vagy gyümölcsös krémtúró - lehet kapni eleve krémes túrót , de ha darabosat veszel, kis joghurttal kikevered, adsz hozzá egy kanál mézet, ha édesen szereted és epret vagy barackot vagy almát reszelve vagy pürésítve vagy apró darabokra vágva


vagy turmixot: tejet vagy joghurtot + epret pl. összeöntesz botmixerrel összedolgozod és megiszod (mehet kis méz hozzá, ha szükségét érzed)



körözöttet is csinálhatsz: túró + tejföl + hagyma + kis fokhagyma + pirospaprika + só + petrezselyem (ha szereted) - jól összedolgozod, kis sajttal és salátával finom


párolt zöldséget is csinálhatsz, eheted joghurttal vagy tejföllel vagy fokhagymás, zöldfűszeres krémes túróval


gombás omlett


saláta + tojás + sült húsdarabkák (ha marad ebédről) vagy sonkacsíkok


vagy csíkokra vágod a húst, fűszerezed, kisütöd hirtelen kevés zsiradékon - hozzáteszel zöldséget, összepárolod, majd kis joghurttal leöntöd és összemelegíted



vagy pár krumplit héjában megsütsz vagy megpárolsz - hozzá zöld fűszeres, krémes állagú túrót adsz


vagy párolt rizses zöldséget csinálsz


vagy rakott zöldséget sok hússal


vagy zöldborsópürét sült hússal/tükörtojással


vagy spenótot tojással/sült hússal

2010. jún. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!