Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha minden nap futok 5-6...

Ha minden nap futok 5-6 kilométert diéta mellett akkor mennyit fogyhatok májusig?

Figyelt kérdés

20/L 168cm 67kg vagyok

Lehet, hogy feleslegesnek tűnik a minden napos futás, de én nagyon szeretek futni.:)



2018. márc. 26. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem eszel többet, ez rádob vagy 30-40 dekát hetente (egyéni és a futás tempójától, szintkülönbségtől is függ)?

Nyilván a táplálkozásodon múlik a fogyás igen nagy mértékben.

2018. márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Mennyit szoktál futni amúgy? Ha nem vagy edzésben, ez a heti 35-40 km futás soknak tűnik. Amúgy minden nap nem érdemes futni, legalább heti 1 pihenőnap kell. És fokozatosan szoktasd hozzá a szervezeted a terheléshez. 5-6 km futás mondjuk nem sok, kb 30 perc naponta, ez olyan 300 kalória. Nagyjából egy fél tábla csoki vagy egy sajtburger. Ha ugyanennyit eszel és nem éhezel meg a mozgástól, akkor napi -300 kalóriában leszel a mostanihoz képest. Egy kiló zsír 9000 kalória. Persze lehet, hogy a mérleg szerint ennél többet is tudsz fogyni, de ez nem mind zsírból lesz. Javasolt lenne inkább kicsit hosszabb és alacsonyabb intenzitású kardio mozgás végzése, pl 50-60 perc lassú futás vagy bicikli, vagy csoportos óra fitneszteremben. Emellett hogy ne az izomból fogyj, figyelj a megfelelő fehérjebevitelre (akár fehérjeturmix formájában is beviheted) és fogyassz jó minőségű, lassú felszívódású szénhidrátokat, amelyek hosszan ellátnak energiával és nem ingadozik tőlük a vércukor szinted, ezzel csökkentik az éhségérzetet.
2018. márc. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te második válaszoló, te vagy a futással, vagy a kalóriákkal nem vagy képben. Azt megnézem, hogy lerohansz 5 perc alatt 1 km, és mindezt megismétled még ötször, folyamatosan ráadásul... de tegyük fel, hogy szuperedzett vagy és összehozod ezt így, de hogy akkor nem vacak 300 kalóriát használsz fel egy ilyen sprintre, az is hétszentség. Itt egy kép az én tegnapi futásomról, csak hogy mutassam mire gondolok, hol tévedtél el te: [link]
2018. márc. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: Néha én is ennyit szoktam futni, csak futópadon de nekem fele ennyi kalóriát sem ír ki.
2018. márc. 27. 06:23
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló, a futással és a kalóriákkal is tisztában vagyok, köszi :) Itt egy lányról van szó, ők eleve kevesebb kalóriát égetnek futással. Azt írtam kb fél óra, az 5 km-re 6 perces kilométer átlag, az nem sprint :) Átlagos futás, átlagos értékekkel számolva egy lány esetében kb 600 kalória óránként, egy férfinél több, de ez is edzettség, pulzus, testtömeg, korfüggő. Nekem 72 kilós pasiként 5 km futás legutóbb 357 kalória volt a Polar pulzusmérő órám szerint 5:15 perc/km átlaggal.
2018. márc. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!