Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valóban az izomzatomból fogyok?

Valóban az izomzatomból fogyok?

Figyelt kérdés
Lassan egy hónapja diétázok, ami annyit jelent, hogy egészségesen eszek, és a kalóriákat is csokkentettem, de nem túlzott mértékben, sosem éhezek vagy bármi. Le is ment lassan 3 kg, és nemrég azt olvastam, hogy hogyha nem sportolunk mellé, akkor az izomzat tűnik el, nem pedig a zsír. Ez valóban így van?

2018. márc. 28. 16:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha kevés izmod van, akkor nem megy le belőle sok így. Valami igen, hiszen könnyebb leszel, kisebb súlyt cipelsz, de gondolhatod, hogy ez nem olyan jelentős. S persze utána visszaszedheted, de azért sokkal jobb, ha edzel is valamit (még ha én nem is tettem, amikor fogytam. főleg zsírból, mert sosem voltam sportos).


Nehéz úgy csinálni, hogy ne főleg zsír menjen le, még koplaláskor is az a tipikus, persze ott megy izom is rendesen, de izomszegény, hájas embernél sokkal inkább a zsír fogy. Jó étrenden pedig tényleg nem nagy az izomvesztés, jó edzéssel pedig minimális. Zsír mindig sok megy le, ha van miből és nagy a deficit.

2018. márc. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!