Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Időszakos böjt mellé reggeli?

Időszakos böjt mellé reggeli?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elkezdeném az időszakos böjtöt, de mellette iskolába járok és nem szeretnék reggeli nélkül bejárni.

Az lenne a kérdésem, hogy nagyon belerontana a diétába, ha reggel (6 körül) iszok egy kis kávét tejjel és melléje puffasztott rizst ennék?


2018. márc. 30. 08:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez így már nem böjt. Az a lényege, hogy nem eszel semmit.

Ha mindenképp szeretnél reggel enni, akkor egyél rendesen és az uzsit és a vacsorát hagyd el, de szerintem úgy nehezebb, mert az iskolában legalább elterelődik a figyelmed az éhségről.

2018. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De ha nem bírod ki h ne egyél délelőtt, akkor nem neked való. Én például minden nap dél és este 9 között eszem, egyáltalán nem vagyok éhes délelőtt így nekem ez bevált. Ha te olyan vagy, hogy ébredés után 10 perccel már a hűtőt vakarod, akkor úgyse fogod kibírni az időszakos böjtöt, mert annak pont az a lényege, h 0 kcal-t viszel be legalább 12 de inkább 14-16 órán keresztül az utolsó étkezésedhez mérve. Ha reggel nem is eszel, de iszol egy tejeskávét, az már nem időszakos böjt, mert vittél be kalóriát.
2018. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Megtarthatom-e ugy a szuzessegem, hogy csak reggel szexelek a pasimmal"

Kabe ez a kerdes ugyanaz. A bojt attol bojt, hogy nem viszel be energiat, max vizet, ures teat vagy kavet. Semmit mast.


Jo hir: egy par nap utan mar sokkal konnyebb tartani. Kezd elobb 14 oraval, aztan szepen fokozatosan 2-3-4 hetente emeld 1-2 oraval. Az eleje nehez, utana mar lehet elvezni az elonyoket.

2018. márc. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2018. márc. 30. 14:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Fiú vagy lány vagy? Lányoknak max. 10-12órás böjtciklus egészséges. Nem mindenkinek jó ez a fajta étkezési mód, több tiltó tényező is van.


Egyébként nem szabad rögtön drasztikusan ezt sem elindítani.

2018. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van, aki pár falatot engedélyez magának, de igazából az nem böjt, tejeskávé pufirizzsel az főleg nem. Még ha 2 szelet uborka lenne vagy kávé egy korty kókusztejjel... Az autofágia lelkes hívei ezt se néznék jó szemmel (lövésem nincs, mennyiben van igazuk), de ha csak a fogyásodról van szó, akkor kicsit más a dolog. Akkor akár reggelizhetsz is egy parányit, ha neked így is összejön a kalóriadeficit, csak nem fogsz időszakosan böjtölni, ha amúgy este eszel.


Mert persze az időszakos böjt pompásan összefér egy nagy reggelivel is, csak akkor az evési ablak délelőtt s esetleg kora délután van. Teljesen mindegy, hova teszed az evésidőt, a fő, hogy 8 óránál ne legyen nagyobb az evési ablak. Ritka, de van, hogy valaki reggelizős időszakos böjtölő.


Plusz tudod egyáltalán, jó-e neked a felvázolt reggeli? Én pokoli éhes lennék tőle s elég sokan így lehetünk ezzel. Igaz, nekem minden reggeli rossz, született délutáni időszakos böjtölő vagyok, gyerekként utáltam reggelizni, csak bajnak volt. Viszont lehet, hogy fejlődő szervezetként még kellett a délelőtti evés, csak nem 6-kor, fel sem ébredve.


Azt is megpróbálhatod, hogy nem reggelizel, de tízóraizol. Kinek mi fekszik, nem tudhatom, neked mi az ideális.

2018. márc. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, ma kipróbáltam ezt a “diétát” és így is 6 óra alatt tudtam csak enni. Kitapasztaltam magamnak hogy lenne jó suli mellett és hétvégéken is, így reggel 10-től este 6-ig tudnám ezt teljesíteni.

Aki próbálta, az 1 hét alatt mennyit fogyott?

2018. márc. 30. 19:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sok-sok éve csinálom, ez idő alatt szinte soha nem fogytam, ha szerettem volna is, ez nem így működik, pedig sok más jó trükköm is volt.

Van, aki fogy tőle, persze. De nekem adj félórát, simán betolom a napi kalóriaigényemet... Szóval nekem NAGYON jó étrend, visszafogottság, terv szerint evés (ha elfogy a keret, nem eszem akkor sem, ha éhes vagyok. majd elmúlik, ha jó az étrend és a kalóriakeret), parányi evési ablak (megfelelő időpontban, ha nem akarok sok órán át éhezni vagy nem fogyni) és mozgás kell, akkor vagy fogyok, vagy nem, de határozottan van rá esélyem. Tömegelni is időszakos böjtben fogok, az valamivel könnyebb lesz majd.


Más pedig nem eszik délig és vígan, automatikusan fogy, mert a sok kalóriához neki sok-sok óra kell. Ez ilyen.

2018. márc. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%

Ha fogyni szeretnél, arra figyelj, hogy minél rövidebb az evőablakod, annál kevesebbet kell enned, mert a szervezet újrahasznosít és az emésztés lelassul.

Nekem így szaladt fel 8 kiló, mikor elkezdtem az if-et:D

2018. márc. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó fäszságot beszél, az hogy hány órába eszed meg a napi kalóriát semmit nem befolyásol. Ettem én egésznapra elosztva 2500 kcal-t 4 órába 20 óra böjttel, 8 órába 16 óra böjttel és a végeredmény ugyan az volt (súlytartás nekem ennyi kalóriával)
2018. márc. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!