Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegetáriánus (nem vega! )...

Vegetáriánus (nem vega! ) fogyókúrázók! Ti miket esztek egy nap? Főleg az a rész a legfontosabb, hogy fehérjét miből visztek be? Tofu kilőve nálam, az tuti meg a szója is. Mindkettőt utálom sajnos.

Figyelt kérdés

Meg oké,igazából csak vegetáriánus vagyok,de már a főtt tojás sem ízlik.Túrót,kefírt,joghurtot szintén egy ideje nem ettem.Rántott trappistát eszem,illetve mozarella golyót,ha úgy van meg neha 1-2 kocka natúr medve sajtot.Miket ehetnék?Ti miket esztek?Légyszi adjatoo tippeket! :)

(Vitamint szedek,szóval arra nem kell törekedni az étrendben,hogy vitamindús legyen.)


2018. ápr. 4. 19:19
 1/7 A kérdező kommentje:

*néha

*adjatok

2018. ápr. 4. 19:20
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Zöldség minden mennyiségben, főve, párolva, nyersen. Magvak, hüvelyesek, gabonafélék...mindenből lehet fasírtot, pörköltöt és levest csinálni, csak fantázia kell hozzá! A vitamin tablettákat pedig elfelejtheted a kiegyensúlyozott étkezés mellett (btw. vega=vegetáriánus)
2018. ápr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

A lassú, de biztos súlyvesztés érdekében én számolom a kalóriákat. Pontosabban a cronometer.com számolja helyettem a betáplált ételek alapján. Ez a napi fehérjemennyiséget is kijelzi és a vitaminokat is.

Ha nagyon izgulsz a fehérje miatt, akkor én még hüvelyeseket ajánlom. Egyébként a pékáruknak is relatíve magas a fehérjetartalma. (12-15% körül)

2018. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!Írjatok meg tippeket please!

Amúgy most jöttem rá,hogy nem vegánt írtam,hanem vegát,pedig vegánt akartam. :D

2018. ápr. 4. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Tojás, olajos mag, zöldségek (száraz hüvelyesek nem, zöldborsó elvétve, úgyhogy ez keveset ad, kivéve, ha mennyiségben tolom), egyebek... Szinte mindenben van fehérje és oly finom, túl könnyű elszállni vele, a csuda vigye el :D Ezért sem eszem húst (csak néha, szóval nem vagyok vega, de a leghúsosabb korszakaimban is van évi 350 "vega napom", máskor 360 is, ha fogyni akarok, akkor pedig különösen nem eszem húst).


Néha sajtot is eszem, de minimálisat.


Kemény diétánál a tojás megy leginkább. Nagyon sokoldalú. Jó, éhesen bevágnék napi 10 főtt tojást is, pedig azt szeretem a legkevésbé, de a tojás kismillió verzióban ehető. Nehéz elképzelnem, hogy még a tojáspörkölt se tetszik, de ha mégis összejön, akkor eszem tortát és (jég)krémet, nem gond. De ha még az se megy, akkor ott vannak a növények, csak azok túl sok szénhidrátot és zsírt hoznak minimális laktató hatással, ha nem tervezem meg jól a napomat.


A napokban zöldborsófőzeléket ettem rizses magtejföllel és szezámropogóssal, ez totál növényi. Persze ettem mellé tojást, kicsit még fel kellett húzni a fehérje/kalória arányt, ha vegán lennék, fel kéne kötnöm a gatyát s beáldozni egyes dolgokat, mert szóját én sem eszem...

Akinek nagyobb a kalóriakerete, annak könnyebben mehet ez is, bár ha a többi makróra ügyelés még bekavarhat, főleg, ha a szénhidrátot kell nagyon megszorítani, ami a növényekkel tipikusan eléggé jön. De ez speciális eset, a legtöbb vega nem eszik erősen szénhidrátszegényen, de azért akadnak olyanok is bőven.


Szerintem a tépanyagdús étrend akkor is fontos, ha kiegészítőket szedsz, bár ha csak a fogyás idejére szól, az még a jobbik eset.

2018. ápr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a paradicsomos babot reggelire. Egyébként próbálj ki más recepteket tofuval.
2018. ápr. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha megeszed, a tojás jó fehérje forrás, viszont túl sokat ne egyél egy nap, ha fogyokúrázol. Sokáig voltam lakto-ovo-vega, sokféle képp el lehet készíteni. Én volt, hogy zabpelyhet megáztattam picit, de nem teljesen puhára, egy tojással összekevertem, fűszer, és megsütöttem, mint rántottát. Brutál laktató!

Nagyon jó fehérjeforrás a csicseriborsó és a gomba, mindkettőnek alacsony a kalóriatartalma, de laktatóak, fehérjedúsak. Csicseriborsóból konzervet veszek, gyakran csinálok hummuszt. Ettél már? Én azonnal rácuppantam. :') Amúgy a gombákat eleve ajánlom, nagyon egészségesek.

Gyümölcsök közül (ha fogyókúrázol, csínján vele, magas a szénhidrát és cukortartalma) a bánánnak van legmagasabb fehérjetartalma. Esetleg avokádó, azzal pedig a magas olaj és zsírtartalma miattvigyázz.

Én rizst már nem eszem, helyette zabpelyhet, kölest. Szintén magasabb fehérjetartalmul van. Reggelizni még szoktam polentát (/puliszka, kuloricadara megfőzve), abban is van elég sok fehérje.

Ajánlani tudom a chia magot, étvágycsökkentő, VISZONT napi 15 grammnál többet tilos! Ha jól tudom meghajt, vagy ilyesmi, lényeg, hogy vigyázz vele!

Remélem valamennyit tudtam segíteni. ^_^

2018. ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!