Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le magam a...

Hogyan szoktassam le magam a folytonos zabálásról?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, 170 cm és 65 kg... Tavaly május-júniusban még csak 55 kiló voltam. Még soha nem híztam ilyen rohamosan (azóta nem nőttem magasságra, max 1-2 cm-ert...).

Az az igazság, hogy kb 2-3 óránként eszek folyamatosan, mert úgy érzem ennem kell valamit folyamatosan és nem bírom abbahagyni. Valamit rágnom kell mindig... és általában nem egészséges dolgokat eszek. Év elején volt olyan időszak, hogy minden nap megettem egy tábla csokit, és olyan is, hogy hajnali 2-3 órakor felébredtem, csak azért hogy egyek valamit. Ilyenkor mindent össze vissza bezabálok. Általában ezek után mindíg rosszul érzem magam és bűntudatom van. Tehetetlennek érzem magam, és emiatt utálom magam. És amikor a tükörbe nézek undorodom magamtól, és rettentően zavar, hogy mikor sétálok a combjaim szó szerint ide-oda hintáznak. Próbáltam már a citromos vizet napi kétszer, de az nem jött be.



2018. ápr. 10. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbálj meg egészséges ételeket enni, vezess táplálkozási naplót, nehogy bulimiás legyél. Fejlődésben vagy, azért nagyobb az étvégyad, de ha nem viszed be a megfelelő élelmiszereket,továbbra is éhes maradsz.
2018. ápr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg mindig egy picivel kevesebb adagokat enni. Igyál sok vizet evés előtt.

Ha már ennél valamit de nem igazán vagy éhes, húzd az időt hogy később eszel. Először csak tíz húsz percekkel, aztán napok múlva félórával. Ugyanígy az adagokat lassan fokozatosan csökkentsd. Persze normális szintre, túlzásba ne vidd.

2018. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

pszichológus segítségével tudsz leszokni, hogy ne legyen benned ez a pszichés kényszer az evésre

ugyanaz, mintha alkoholfüggő lennél vagy dohányoznál, nem fog semmit segíteni az, hogy citromos vizet iszol

a végére kell járnod, hogy mi az az üresség és szorongás, ami kiváltja azt a stresszt, amit evéssel nyomsz el

2018. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha erősen pszichés, az necces és ahhoz én kevés vagyok.

Ha ilyen evős vagy, örömforrás, történik valami, komfort és miegymás, nos, sokan vagyunk ilyenek, de ennyire azért nem szállunk el tartósan, elhatározzuk magunkat és nem zabálunk be, amikor már eleve nem voltunk éhesek... De ami NAGYON sokat segíthet, az egy jó étrend. Az én fegyelmezetlen evészeteim főleg akkor vannak, ha nem a laktató ételeimet eszem, hanem olyanokat, amik nemcsak nem lakatnak jól, de végtelen ciklusba kergetnek, többre és többre vágyom... Néha az időpont veszélyes, pl. ma már semmiképpen nem eszem késő este, ha lehet, mert annak nem lesz jó vége.

Bűntudat helyett próbáld felkutatni, mi lehet a gond s eleve jó életmódot követni. S legyenek jóféle rágcsáid. Van, hogy az ember nem éhes, sőt talán kifejezetten jóllakott, de enni akar és enni is fog, ha a fene fenét eszik is, mert ő olyan. Hát tegye, erre vannak pl. a legkalóriaszegényebb zöldségek...


Valami kevés önfegyelem mindenkinek kell.

De a megszokás nagy úr. A bűntudat valószínűleg kontraproduktív (interpolálok, mert soha nem volt bűntudatom evés miatt, pedig bőven több okom volt rá, mint a legtöbbeknek). Sokan elhatározzák magukat s összeomlanak, ha egyszer elrontják. Pedig egyszerűen folytatni kell, ha jó a módszer. Az ember szokásai, ízlése átalakul s akkor könnyebb. Vagy néha nem, vannak nehezebb időszakok lelkileg, fizikailag... Ez OK.


Ja, amúgy nem vagy kövér, csak hogy tudd. Van felesleged, persze, de nem nagyon sok s nagyon jó, hogy változtatni akarsz magadon s nem hagyni, hogy igazán elhízz.

A kényszeres, túlzott, nem egészséges evés pedig eleve nem jó lelkileg, ha hízol, ha nem.

2018. ápr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!