Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan ember a világon,...

Van olyan ember a világon, aki úgy gondolja, hogy a fogyókúra hatásosabb hosszú távon, mint az egészséges életmódra való áttérés?

Figyelt kérdés

Egészséges életmód alatt értem,hogy mindent eszünk,ami egészséges,még a nem túl hasznos ételeket(pl.gumicukor,egyéb édességek.)csak mértékkel.

Rendszeres 5-6 étkezés naponta,heti 5x1 óra testedzés.Dohányzás,túlzott alkoholfogyasztás mellőzése.Néhanapján jóga és/vagy meditáció,hogy kitisztítsuk a fejünket.


Nem értettem sosem néhány embernek miért jó az,hogy 6 hónapot szigorúan végig diétáznak,nagyon szigoró megszorításokkal,megvonják a finom falatokat a saját testüktől,leadnak 10-20 kilót,elérik az álomalakot,aztán utána visszaállnak ugyanarra a xar étkezésre,és megint meghíznak,ezzel újra és újra ismétlődik majd ez a végeláthatatlan ciklus.


Én dohányoztam jó 2 évet.De egyszer egy napon úgy döntöttem,miután jól átgondoltam,átrágtam a dolgokat,hogy nincs több cigi,mert akkor nem tudok sportolni.

Lehet dohányozni és sportolni egyszerre,de az olyan fura.

Mintha a dupla sajtburger mellé diétás kólát kérnél ki a mekiben.

Ennek már 2 éve,és sosem éreztem vágyat a cigarettára.

Viszont a sport a szenvedélyemmé vált.

Mindenfajta sportot imádok űzni.

Cardio,HIIT,Erősítő súlyzós edzés egész testen,séta,biciklizés(a futást nem kedvelem,mert számomra túl monoton),lovaglás,power jóga,úszás.

Emellett egészségesen is étkezem.

Bár,ez mindenkinek más gondolom.

Sok zöldséget eszem,sok gyümölcsöt(a gyümölcsben is van sok gyümölcscukor,ezzel tisztában vagyok,viszont én nemigen eszem külkön cukrot).

Talán kókuszcukrot meg agavét,mézet,ezeket kávéba(nagyon ritkán iszom),vagy limonádé teszek.

Eszek teljes kiőrlésű tésztákat,rizst(fehér,barna,jázmin,basmati),krumplit,édeskrumplit,bulgurt,szóval mindent megeszek.

SSSSSSSŐtttttttttttt...még fehér lisztből készült tésztát is eszek,ha éppen nincs más itthon.

Mert én azt sem tartom annyira rossznak.

Abban is van azért hasznos dolog.Amit a szervezetünk hasznosíthat.

Szóval,úgy érzem én mindent megteszek az egészségemért.Elfogadom mások életét,csak valahogy fura,hogy egyesek inkább éheztetik magukat,megvonnak maguktól olyanokat,amiket szeretnek,mintsem inkább életmódot váltanának.

Tudom,hogy nehéz,de nem lehetetlen.

Meg akkor nem lennének emberek,akik haszontalan,szélsőséges diétákba kezdenének.

Mert rossz olvasni,hogy néhányan(főleg a fiatalabbak)1000-1200 kalóriákat esznek.

Én azt mondom,minimum 1600.

De az 1800 a legjobb.

Van még egy pár fura dolog a fogyókúra témakörbe írogatók nagy részével.

Pl.hogy mondhat valaki olyat valakinek,hogy ne egyen ezt,meg azt,ha le akar fogyni?

Miért kéne elhagynia valakinek valamit?

Pl. a méz rettentően hízlal sokak szerint.

Meg bezavar a fogyókúrába.

Nem zavar be,erről mindenkit biztosíthatok.

Nem a reggeli kávéba rakott kis teáskanáltól leszel 200 kiló,hanem a mérhetetlen zabálástól.

De láttam már a laboratóriumban előállított édesítőszereket is felmagasztalva itt.

Felőlem mindenki azt visz be a szervezetébe amit akar,de az édesítőszer nem jó.

Mesterséges,rossz ízű és fejfájást is okozhat.És fura utóízt hagy a szájban.

Azt senki ne merje mondani,hogy az édesítőszer jobb,mint a kókuszcukor vagy a méz.Mert azt körberöhögöm.

Vagy ott vannak,akik utálnak mindent ami fehér lisztes.

Én sem fogyasztom,ha nem muszáj,de tuti megenném azt is,ha nem lenne más.

Meg ne együnk fehér rizset sem.

Miért ne?

Bár ebben lehet igazuk van.Ázsiában is rengetegen fogyasztják,és hát iszonyúan túlsúlyosak az ázsiai emberek.

Vagy ott a krumpli.

Azt mondják az azért rossz,mert sok benne a szénhidrát,meg nagyon hamar megemeli a vércukrot,aztán hamar le is esik,és akkor 1 órán belül megint éhesek leszünk.

Érdekes,én sosem vagyok éhes a krumplitól,sőt én jól szoktam tőle lakni.Lehet én egy speciális orvosi csoda vagyok.

Vagy pl.itt nagyon sokan egy hét alatt akarnak fogyni 2-3 vagy több kilót.

Kérdésem:miért?

Miért kell gyorsan fogyni.

A lassú fogyás a legeslegjobb a testünknek.

Na mindegy,csak gondoltam kiírom magamból,hátha valakinek talán még segítek is evvel.


2018. ápr. 12. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom nagyon fiatal vagy és még csak fekete fehérben látod a világot. Ha meg idösebb akkor nem akarod megérteni, látni a másik felet.


Persze, hogy senki nem akar fogyózni, mindenki egészségesen akar élni...

DE nem vagyunk egyformák, nem egyforma neveltetés , nem egyforma énképet kaptunk....


Pl nekem anyám mindig is zsirral fözött, iszonyat nagymennyiségben és minden nap sütivel...

Gyerekkoromba azért nem voltam elhízva mert sokat sportoltam, de aztán egyre vastagabb lettem. Ok 70 kg fölött soha sem voltam. De az pont elég.

AMikor 1000km-re költöztem az anyámtól észre vettem egy év után, hogy nem kell fogyoznom. HMMM végig gondoltam mindent, és rájöttem, hogy teljesen más táplálkozásra álltam be.

ìgy 65 kg körül stagnálok.

De csak addig míg 1-3 hetet anyámnál nem töltök. EZ az idö alatt mindig 3 kg-t minimum felszedek. Miért? Mert a honvágy és a gyerekkorom ízeit nem tudom kihagyni.

2018. ápr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ahogy belecsöppentem a "fogyózás" világába, úgy tapasztaltam, hogy borzalmas, ami itt folyik.

Túl sok tévhit kering, és az emberek osztják, mint a vírust, és épp olyan nehéz kiirtani az ilyen káros dolgokat, mint egy betegséget. Sokan meg is lovagolják ezeket a tévhiteket, és gyors fogyást ígérnek nulla erőlködés nélkül (viszont sok-sok pénzért), az emberek meg harapnak rá, mert rendkívül lusták tudnak lenni, és a tv előtt fekve, csokis kekszet zabálva akarnak lefogyni.


Azt nem értem még, hogy keringhetnek a neten olyan "csoda" fogyókúrás étrendek, amik nélkülöznek minden tudományos alapot. Ilyen reggelire végy két mély levegőt, tízóraira beleszagolhatsz a kollégád kávéjába, ebédre öblögetés egy korty húslevessel, utána köpd ki, uzsonnára megnézheted a cukrászdában a süteményeket, de csak nézheted, vacsorát meg hagyd ki, mert dagadt vagy stb.

Ha én kiírom a netre, hogy ezzel a kalapáccsal ütögesd a fejed, és 100x szebb leszel, lehet számolnom kellene következményekkel, és elővennének, hogy írhattam ilyeneket.

Akik káros diétákat ajánlgatnak, mindenféle figyelmeztetés nélkül, miért terjeszthetik szabadon a hülyeségüket?

2018. ápr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az egészséges életmód. A fogyókúra sok embert az őrületbe kerget a rengeteg megvonás miatt. És igen, újságok, magazinok, internet tele mindenféle fogyókúrás tippel, recepttel. Egyik helyen azt olvasod ez milyen rossz és mérgező és hizlaló, a másik helyen azt látod, hogy eheted bátran. Ez a média... manipulál, félrevezet, összezavar.

Igen, a sok zabálás az, ami kilókat ragaszt az emberre, meg a tápanyagokban szegény műkaják, amiknek semmi haszna. Nem azt mondom, hogy le kell mondani a csokiról, de nem beverni egy nap 5 snickerst, hanem max 1-et, szóval mindent módjával.

Az egy másik dolog, hogy a magyar étkezési kultúra visszavezethető a háborúk, megszállások alatti éhezésre, szegénységre, amikor a fehér kenyér volt a legjobb falat, mert laktató, szénhidrátban dúskál. Az idősebb generáció étkezésénél lehet tapasztalni, hogy mennyi kenyeret esznek, a dédim még a görögdinnyét is azzal ette. Sertészsír... pörkölt, amiben a hagyma bő sertészsírban van lepirítva majd nokedlivel, tésztával eszik. Főzelékek rántással, agyonfőzött zöldségek, kolbászok, zsírszalonnák. Ez az étkezési kultúra Magyarországon, persze szerencsére tágul a kör és van reformáció a magyar gasztronómiában.

Egy másik dolog: az embereknek egyre kevesebb idejük van foglalkozni a főzéssel, illetve nem szeretnek sok időt ráfordítani. Sokan megveszik a készételeket, porokat, amiből mindenfélét lehet varázsolni secperc alatt. Tele vannak velük a boltok polcai és olcsóbbak is, de mit tartalmaznak??? Na meg a sok csalogató édesség, rágcsa.

Amikor bevásárolni megyünk, szeretnék sok gyümölcsöt és zöldséget venni, de az olcsóbbaknak se íze se bűze, a drágábbakra meg ingem-gatyám rámenne. Ördögi dolog. Lehet, valaki szeretne egészségesen étkezni, de anyagilag nem teheti meg.

És egy utolsó dolog, amit nem értek meg. Az emberek isszák literszámra a gyümölcsleveket, cukros, szénsavas üdítőket, szörpöket. Nem vagyok egy nagyon egészséges ember és nem is igazán számolgatom a kalóriákat, de ezekre az italokra mi szükségünk van? Az égegyadta világon semmi hasznosat nem tartalmaznak, ezek teljesen üres kalóriák, tömény cukor, mindegy milyen vitaminok díszelegnek a dobozokon. Megeszel egy ebédet és ugyanannyi kalóriával leöblíted? Minek?

2018. ápr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1:


Igen,nagyon fiatal vagyok,de nem arról van szó,hogy fekete-fehérben látom a világot.Egyszerűen arról van szó,hogy kinyílt a szemem sok mindenre.

Írtad,hogy anyukádnál való látogatásaid után 2-3 kilót hízol mindig.

Ez ne haragudj,de lehetetlen,akárhogy nézzük,számoljuk,azt hiszem legalább 7500 plusz kalória bevitele kell ahhoz,hogy 1 kg-ot hízz.Neked akkor ezek szerint legalább 22.500 kalóriát kellene enned pluszban.

Ha még mellette megy a nasika folyton,csak akkor lehetséges.

Ha egy nap alatt esel 10.000 kalóriát,akkor meg azt hiszem a szervezet nem fogja elraktározni,mert nem tudja,akkor az salak formájában távozik és amikor hazamész és mérlegre állsz,akkor az a salak és a megkötött víz szerintem.

Kivéve,ha mértéktelenül eszel anyukád főztjéből,akkor lehetséges.

De ez akkor is lehetetlenek hangzik.

De az meg nem anyukád hibája,ha nem tudod magad kontrollálni.

És ne haragudj ezért,de annyira vicces,amikor nálam idősebbek akarnak kioktatni az életről,mikor velük ellentétben én legalább ismerem a kontrollt.És tisztelem a testemet annyira,hogy nem tömöm mindenféle xarral.

De ennek ellenére köszönöm a válaszod.


#2:


Abszolút igazad van.Annak ellenére mondom ezt,hogy én nem követem a fogyókúrás trendeket,meg semmi ilyesmit.

De igazad van,nagyon sok buta dolog kering a neten.

Az egyik oldalon azt olvasod valamiről,hogy jót tesz neked,a másikon meg tudományosan alátámasztják,hogy rövid távon kinyír.

Szóval ez nagyon zavaró.

Főleg azért gusztustalan ez,mert nagyon sok embert összezavar,ahogy írtad is.

A kedvencem volt,amikor régen nézegettem ilyen különböző női magazinokat,aminek a pl.20 oldalán remek fogyókúrás tanácsokat adnak,hogy ne legyél akkora sertés,majd a 22.oldalon azt írják,hogy fogadd el magad,úgy ahogy vagy.

Kész ellentmondás az egész.

Az egyik legnagyobb tévhit egyébként az este 18 óra után nem evés.

Persze,ez jó,annak az embernek aki 21 órakor lefekszik.

De én mindig 22-23 körül fekszem ezért én nem tudok 20-21 óra előtt enni,mert kilyukadna a gyomrom az éhségtől.


#3:


Én imádok zsírt használni,ha főzök,de nem sertést,hanem liba,vagy kacsazsírt.:)

És mindig mértékkel használom.

Pörköltet általában csirkecombfiléből csinálom és úgy,hogy tudom,hogy a combon van elég zsír,így simán összevágom a húst és beleteszem a forró serpenyőbe,hadd süljön ki a zsírja majd hozzáadom a felkockázott hagymát,és volt,hogy így is zsíros lett a kaja.Amikor bolognait csinálok,akkor dettó,akkor sem adok külön zsírt hozzá.:)

Felesleges.:)

És nem is hiányzik belőle.:DDDDDDDD

A nokedlit teljes kiőrlésű lisztből csinálom,de általában túl lusta vagyok ahhoz,hogy nokedlit csináljak.

Akkor már inkább tk.tészta.

Vagy rizzsel is szeretem enni.

Vagy krumplival.

Főzeléket szinte sosem rántok be,illetve ha igen akkor egy kis krumplival szoktam és görög joghurttal.:)

Néha liszttel is.

Pl.zabliszttel.:)

A xarrá főzött zöldséget utálom,én mindig párolom egy nagyon kevés vízzel,és addig,amíg még van egy kis harapása.:)

Én sem tudok mindig főzni,mert van amikor nagyon nincs kedvem,ekkor veszem elő a konzervet.

Konzervből gyümölcsöt nem eszem,csak zöldséges,és abból is csak olyant,amiben nincs külön cukor.

Gyümölcsből frisset,fagyasztotta szoktam enni.

Zöldségből frisset,fagyasztottat és konzervet is.:)

Én szerintem semmi egészségtelen nincs abban.:)

Én nagy ritkán iszom gyümölcslevet,de csakis 100%-osat.

Van,hogy évente egy-kétszer megkívánom a kólát is,akkor iszok egy kis üveggel meg eszem egy zacsi popcornt és megnézek egy filmet.:)

De a hangsúly tényleg azon van,hogy ismerem a mérték szót és tartom is magam hozzá.:)


Mindenkinek köszönöm szépe a válaszokat.:))))))))))

2018. ápr. 12. 12:19
 5/12 anonim ***** válasza:
A kettő tulajdonképpen lehet ugyanaz.
2018. ápr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Te többet írsz, mint én szoktam :O Ez különleges dolog :D


Nos, már az elején ütközünk, az egészséges életmód nekem az, hogy sok ételcsoportot kizárok vagy minimalizálok :) Dehogyis eszik az ember mindent, azt kb. senki sem csinálja, legalább az ízlése bekavar, nem?


Amúgy én az életmódváltásban hiszek, de nekem muszáj, mivel nem tudok fogyni máshogy (még így is nehezen). Ha napi 1 kiló zsírt vesztenék mágikusan, minden negatívum nélkül, akkor sem lennék hajlandó siváran enni 2 napig sem, túl hedonista vagyok hozzá. Az egészséges életmód pedig jólesik, akkor is, amikor eszem/mozgok, az is, amit a testemmel tesz. Nem áldozok be semmit, mint valami rossz fogyózással.

A mozgásnál sem értem, hogy hogyan képesek egyesek nem egy elfoglalt, rossz időszakban, hanem állandóan nem mozogni. Nem rossz ez nekik? Én azonnal lemerülnék és szerencsétlenül érezném magam, pedig nem vagyok sportos, csak egy keveset sétálok olykor. De az kell s a több még sokkal jobb :).


Jaj, dehogy van orvosi csoda, mert laktat a krumpli. Ez normális, ahogy az is, hogy engem 1 kiló krumpli (bő zsírban sütve, hogy ne legyen panasz a kalóriára sem) minimum olyan éhesen hagyott szinte egész életemben, mintha nem ettem volna semmit. Ha én fogyni akarok, igenis kerülöm a krumplit, rizst, s a legutóbbi időkig óvatosan nézek a répára és a karfiolra, mert elszállok a szénhidráttal és nem lesz kalóriadeficitem. Most épp sosem vagyok igazán éhes és lazíthatok ezen, de nem sokat.

Elvben bármi befér kis mennyiségben, de van, akinek nagyban NEM. Én sem eszem mézet, fogyáskor hangsúlyozottan nem. Ha odalennék érte, egy kiskanálnyi mit sem okozna, de olyan jól kihagyható. Inkább borsót eszem, azt szeretem s az is roppant cukros, így minimalizálva van... De a legízesebb dolgokból kevés is elég.


A heti több kiló egyszerűen irreális vágyálom, a normális gyors fogyás heti fél-1 kiló (az is igen szép, nem mindenkinek megy ez a tempó, bár általában igencsak reális), fölötte nem fogy az ember, max. ha nagyon, nagyon kövér vagy nagyon egészségtelenül csinálja, izomvesztéssel meg minden.


Kalória. 1800 kcal nem jó, ha alatta van a kalóriaigényed... Nekem épp annyi lehet, az átlagnál gyorsabb anyagcserével és nem kevés felesleggel s nálam izomgyengébb kislányok is akadnak... Mondjuk mozgok, de azért gyorsabban fogynék, ha lehet, évekig vártam, hogy menjen a deficitben evés s most összejött, ráadásul igen jól. Úgyis lesznek erősebb napjaim, meg lennék lőve a -1000 kcalosak nélkül. De neked ez nem kell, hogy fájjon...


Az édesítőszereim sokkal jobbak, mint a tömény cukrok, mint a kókuszcukor és a méz, persze. A legjobb a semmi, de ott még nem tartok :) Az említett cukorbombák mindössze igen finomak s persze, akadnak bennük tápanyagok is, de ez igazán nem motiválhat, mert ha enném őket, akkor is 10-20 grammot havonta, kivéve, ha mézest sütök karácsonykor, azt mindig megkóstolom :).

Hogy írhatod azt, hogy rossz ízűek az édesítők? Végigpróbáltad mindet? Én utálom a legtöbbet, az amúgy teljesen OK és természetes steviával az élen, de a xilit szuper, sokkal jobban ízlik, mint a répacukor vagy a nádcukor és sokkal jobban esik, mint a méz. Az eritrit határeset, de szükségem van rá, a xilit, ugye, túl szénhidrátos, de amúgy közel tökéletes, íz és minden egyéb szempontból :D


Hogy mitől lesz az ember 200 kiló, az pont nem érdekli azt, aki képtelen 80 kiló fölé menni masszív zabálással is, de nem tud lefogyni 55-re, ami neki kéne... Ha súlyt akarok tartani, nekem sincs gondom, de ha fogyni akarok, annak igenis komoly feltételei vannak. Általában nehezen lakom jól és kötelező a leglaktatóbb ételeim alkalmazása, azokkal is simán elszállok puszta éhségből. Ne hidd, hogy át tudod érezni minden fogyózó problémáit...


Én nem utálom a fehér lisztet különösebben. Majdnem pont olyan, mint a tk, együtt kerülöm őket, a gabonákkal együtt. De a gluténmentes gabonák jók mások számára. Sokaknak a gluténesek is, de az nagyon komoly betegségfaktor.


Voltak évek, amikor kizártam a krumplit, nagy kedvencemet. Ez a leírásod alapján érthetetlen lehet számodra. Nos, én nem bántam meg, remek ötlet volt. Nem hiányzott a krumpli, ettem millió más ételt :D Csak mert valaki kihagyja a kedvencét, még nem szenved. Ami IGAZÁN fontos számomra, azt mindig benthagytam s azzal egyetértek, hogy sokan ezen a ponton elrontják s tényleg sivárul esznek, nem pedig élvezetesen. Mindent kizárnak, amit szeretnek... Az baj.


De ne gondold azt, amit sokan és ami nagy butaság: hogy csak és kizárólag úgy jó, ahogy te gondolod. Ez nincs így.

2018. ápr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A valahány óra után nem evés: nos, ez totál egyéni. Ha fogyni akarok, tartósan, nekem kvázi kötelező 4-5 után nem ennem (ezzel egyébként a párom is így van). Éjjel 3-kor fekszem s ez nekem príma. Akkor talán parányit éhes vagyok, de nem zavarja meg az alvásomat. Másnap pedig jóllakottan ébredek, ezt szeretem a legjobban :D De ehhez mindennek jónak kell lennie fogyáskor.

Ez egy speciális működés, tudom. De van ilyen ember is.


Alapvetően nyilván hülyeség erőszakkal nem enni 6 után, nem azon múlik, hanem az összbevitel és kalóriaégetés kapcsolatán. De nekem máshogy nem lesz kalóriadeficit. Van, aki CSAK este 10-kor eszik és kényelmesen lefogy. De pl. én ezt nem tudnám megcsinálni, túlenném magam este, kiéhezve s eleve pocsékul érezném magam egész este... A saját módszeremmel viszont sosem vagyok igazán éhes s ez nagyon kényelmes.

2018. ápr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fogyókúrától függ. Én mondjuk a fogyózásban nem nagyon hiszek, viszont a rövid méregtelenítő kúrákat kifejezetten hasznosnak találtam magamon, bár ezeknek egyáltalán nem a fogyás a célja. Viszont valaki esküszik rá, hogy van olyan fogyókúra, ami nála működik. Mindenki különböző alkatú és az anyagcserénk se hajszálpontosan egyforma, úgyhogy szerintem tök normális, hogy valakinek ez jön be, valakinek meg az. Nem érdemes emiatt oltogatni egymást. Az egyetlen probléma az, amikor valaki azt hiszi, hogy a koplalástól fog fogyni, de ez az esetek nagy részében már étkezési zavar, ami komoly pszichés betegség és egyáltalán nem a fogyókúrák tehetnek róla.
2018. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is.

Azt hiszem az #5-ös írta,hogy 1800 kalória túl kevés.

Nekem pont jó,mert 10-15 kilótól még meg kell szabadulnom,és ahhoz,hogy kalóriadeficitben legyek,ahhoz bizony itt meg kellett húznom a határt,viszont mindent eszek(természetesen én is úgy értettem,hogy mindent,amit szeretek és egészségesnek tartok:D).


Én eszek ugye krumplit is és rizst is,de mellette brokkolit és a világon létező majdnem összes zöldséget is.:D

Kedvenc szitum,amikor megrökönyödnek a rokonok,ha épp látogatóban vannak,hogy hogy vagyok képes vacsorára vagy ebédre akkora adag zöldségtálakat enni.

Ugyanis én ha zöldségeket eszem mondjuk sült csirkével,akkor van amikor nyersen eszem(karfiol,brokkoli,paprika,paradicsom,gomba,káposzta,uborka,cukkini)és egy hatalmas vödörnyit eszem belőle.És nem képesek felfogni,hogy ha zöldséget ebédelsz valami jó öntettel akkor rengeteget kell belőle megenned,hogy meglegyen a kalória aznapra.:D

Ja,és rengeteg fehérjét eszem.

És heti 6x1 órát edzem egy kötelező pihenőnappal.:)))))))))))))))))))

A súlytartó kalóriamennyiség kb.2300-2500 között lesz nekem,de ha 2100-at ennék pl.akkor nem fogynék és nem is híznék,nekem pedig a lassú fogyás a célom,izom megtartással.:)

2018. ápr. 12. 16:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Igazad van. Az emberek többsége fegyelmezetlen, tudatlan. Falnak kontroll nélkül, majd sanyargatják magukat.

Aztán itt pityognak. Szánalom.

2018. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!