Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan ember a világon,...

Van olyan ember a világon, aki úgy gondolja, hogy a fogyókúra hatásosabb hosszú távon, mint az egészséges életmódra való áttérés?

Figyelt kérdés

Egészséges életmód alatt értem,hogy mindent eszünk,ami egészséges,még a nem túl hasznos ételeket(pl.gumicukor,egyéb édességek.)csak mértékkel.

Rendszeres 5-6 étkezés naponta,heti 5x1 óra testedzés.Dohányzás,túlzott alkoholfogyasztás mellőzése.Néhanapján jóga és/vagy meditáció,hogy kitisztítsuk a fejünket.


Nem értettem sosem néhány embernek miért jó az,hogy 6 hónapot szigorúan végig diétáznak,nagyon szigoró megszorításokkal,megvonják a finom falatokat a saját testüktől,leadnak 10-20 kilót,elérik az álomalakot,aztán utána visszaállnak ugyanarra a xar étkezésre,és megint meghíznak,ezzel újra és újra ismétlődik majd ez a végeláthatatlan ciklus.


Én dohányoztam jó 2 évet.De egyszer egy napon úgy döntöttem,miután jól átgondoltam,átrágtam a dolgokat,hogy nincs több cigi,mert akkor nem tudok sportolni.

Lehet dohányozni és sportolni egyszerre,de az olyan fura.

Mintha a dupla sajtburger mellé diétás kólát kérnél ki a mekiben.

Ennek már 2 éve,és sosem éreztem vágyat a cigarettára.

Viszont a sport a szenvedélyemmé vált.

Mindenfajta sportot imádok űzni.

Cardio,HIIT,Erősítő súlyzós edzés egész testen,séta,biciklizés(a futást nem kedvelem,mert számomra túl monoton),lovaglás,power jóga,úszás.

Emellett egészségesen is étkezem.

Bár,ez mindenkinek más gondolom.

Sok zöldséget eszem,sok gyümölcsöt(a gyümölcsben is van sok gyümölcscukor,ezzel tisztában vagyok,viszont én nemigen eszem külkön cukrot).

Talán kókuszcukrot meg agavét,mézet,ezeket kávéba(nagyon ritkán iszom),vagy limonádé teszek.

Eszek teljes kiőrlésű tésztákat,rizst(fehér,barna,jázmin,basmati),krumplit,édeskrumplit,bulgurt,szóval mindent megeszek.

SSSSSSSŐtttttttttttt...még fehér lisztből készült tésztát is eszek,ha éppen nincs más itthon.

Mert én azt sem tartom annyira rossznak.

Abban is van azért hasznos dolog.Amit a szervezetünk hasznosíthat.

Szóval,úgy érzem én mindent megteszek az egészségemért.Elfogadom mások életét,csak valahogy fura,hogy egyesek inkább éheztetik magukat,megvonnak maguktól olyanokat,amiket szeretnek,mintsem inkább életmódot váltanának.

Tudom,hogy nehéz,de nem lehetetlen.

Meg akkor nem lennének emberek,akik haszontalan,szélsőséges diétákba kezdenének.

Mert rossz olvasni,hogy néhányan(főleg a fiatalabbak)1000-1200 kalóriákat esznek.

Én azt mondom,minimum 1600.

De az 1800 a legjobb.

Van még egy pár fura dolog a fogyókúra témakörbe írogatók nagy részével.

Pl.hogy mondhat valaki olyat valakinek,hogy ne egyen ezt,meg azt,ha le akar fogyni?

Miért kéne elhagynia valakinek valamit?

Pl. a méz rettentően hízlal sokak szerint.

Meg bezavar a fogyókúrába.

Nem zavar be,erről mindenkit biztosíthatok.

Nem a reggeli kávéba rakott kis teáskanáltól leszel 200 kiló,hanem a mérhetetlen zabálástól.

De láttam már a laboratóriumban előállított édesítőszereket is felmagasztalva itt.

Felőlem mindenki azt visz be a szervezetébe amit akar,de az édesítőszer nem jó.

Mesterséges,rossz ízű és fejfájást is okozhat.És fura utóízt hagy a szájban.

Azt senki ne merje mondani,hogy az édesítőszer jobb,mint a kókuszcukor vagy a méz.Mert azt körberöhögöm.

Vagy ott vannak,akik utálnak mindent ami fehér lisztes.

Én sem fogyasztom,ha nem muszáj,de tuti megenném azt is,ha nem lenne más.

Meg ne együnk fehér rizset sem.

Miért ne?

Bár ebben lehet igazuk van.Ázsiában is rengetegen fogyasztják,és hát iszonyúan túlsúlyosak az ázsiai emberek.

Vagy ott a krumpli.

Azt mondják az azért rossz,mert sok benne a szénhidrát,meg nagyon hamar megemeli a vércukrot,aztán hamar le is esik,és akkor 1 órán belül megint éhesek leszünk.

Érdekes,én sosem vagyok éhes a krumplitól,sőt én jól szoktam tőle lakni.Lehet én egy speciális orvosi csoda vagyok.

Vagy pl.itt nagyon sokan egy hét alatt akarnak fogyni 2-3 vagy több kilót.

Kérdésem:miért?

Miért kell gyorsan fogyni.

A lassú fogyás a legeslegjobb a testünknek.

Na mindegy,csak gondoltam kiírom magamból,hátha valakinek talán még segítek is evvel.


2018. ápr. 12. 09:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nézd, mindenkinek más az anyagcseréje, a teste, más mozgásformákat kedvel. Én az általad leírt egészséges életmóddal nem fogytam egy dekát sem - kipróbáltam. Nekem kell számolni a kalóriákat, méghozzá pontosan. És mivel szeretek enni, nagyon meggondolom, hogy inkább többet eszem (mennyiségileg) valami alacsony kalóriatartalmú zöldségből, vagy mennyiségre sokkal kevesebbet ugyanannyi kalóriatartalmú rizsből.
2018. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nekem az az szerencsém, hogy jó az anyagcserém, nem kell kevés kaján élnem. Nagy súllyal edzek, tömegelek amióta edzek. 3000 kcal alatt nem nagyon eszek egy nap, és így elég jól érzem magam :) kicsit már sok a zsír, de attól 2-3 hónap lesz max megszabadulni.
2018. ápr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!