Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyáshoz mozgás + egészséges...

Fogyáshoz mozgás + egészséges étrend /és kevesebb étel/ kell, vagy elég az is ha csak kevesebbet eszem, de egészségesebben, mozgás nélkül?

Figyelt kérdés
Tehát mozgás nélkül is megindul(na) a fogyás, ha csak kevesebb kalóríát vinnék be?
2018. márc. 28. 09:36
 1/9 anonim válasza:
0%

Nem kell kevesebbet enni, nem kell sportolni sem (mozogni azért igen).

Nagyon minimális szénhidrát (édesség semmi, szénhidrát tartalmú ételek minimálisan) zsír és fehérje.

Látványos és maradandó lesz a fogyás, és egészséges is leszel.

[link]

2018. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Na megjöttek a paleo majmok...
2018. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt szokták tanácsolni, hogy először az étkezésre figyelj oda. Kb. 5-7 hét után, ha hozzászokott a szervezeted, akkor érdemes elkezdeni a mozgást is, hogy ne lassuljon be nagyon az anyagcsere.
2018. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Sportoljál csak, különben hiába fogysz le, alaktalan, csúnya testű leszel.
2018. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4:akarok sportolni nem erről van szó 🙂 ez csak egy szimpla kiváncsiság volt számomra. Sokkal jobb a közérzetem ha mozgok is, így ez egyértelmű hogy sportolni is fogok. Csak érdekelt, hogy a fogyáskoz mindenképp kell-e mozgás is, vagy elég csak az étrendre figyelni.
2018. márc. 28. 10:03
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
70% kaja, 30% mozgás! De mozgás kell!! Az ilyen magevőkre, meg "minimális szénhidrátot egyél" majmokra meg ne hallgass.... Egyik ismerősöm az ilyen paleo hülyeség miatt lett pajzsmirigy problémás, mert teljesen megvonta magától a szükséges tápanyagokat....
2018. márc. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Első, a ketogén diéta még nem fogyaszt. Tudom, hogy egyesek azt hiszik, de nem mágikus étrend ez sem, az energiamegmaradás törvénye pedig makacs dolog. Ha én akarok ketogén diétával fogyni, minimalizálnom kell a zsírt (jó, ez nálam nem azt jelenti, mint az átlagembernél, mindenesetre a normál étrendemhez képest jelentősen csökkentenem kell a zsírbevitelt) és még mozognom is, különben esélyem sincs. Tapasztalat. Szeretem a ketót, de fogyni nem szoktam vele, pedig van miből s az első 7 hétben épp csak az éhemet vertem el. Semmi fogyás, de jól éreztem magam :)



Kérdező: a fogyáskor kalóriadeficit kell. Egészségtelen étrenddel, inaktívan is lefogysz, csak nem célszerű így csinálni.

Én az első tizensok kilómat mozgás nélkül fogytam (ez volt életemben az egyetlen időszak, amikor nem mozogtam, csuda tudja, miért. utána már edzettem, de akkor már nem fogytam úgy sem). Nyilván megy így is, mégis honnan vegye a test az energiát, ha az étel túl kevés, ha nem a tartalékokból?

2018. márc. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A paleo nem vonja meg a szükséges tápanyagokat, de azt nem értem, hogy Magyarországon miért kapcsolják össze a ketogénnel. Két teljesen más étrendről van szó (mindkettő teljesen más tud lenni önmagán belül is, persze), bár persze van metszetük.


A kérdéshez igazában semmi köze, hogy milyen étrendek vannak, amik valakiket segítenek a fogyásban. Sokféle van és egy sincs, ami mindenkinek jó. Sosem értettem, nulla infónál miért ajánlgatják az elvakultak a paleót, a ketót vagy a veganizmust. A kérdezőnek mindhárom elképesztően elbaltázott ötlet is lehet (a családomban van ilyen ember, kikészülne napok alatt bármelyiktől, bármennyire egészségesek is, ha jól csinálja őket az ember), de a kérdés nem is erről szólt.

2018. márc. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen lehet.
2018. márc. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!