Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor fog enyhülni az éhségérz...

Mikor fog enyhülni az éhségérzet? Fog egyáltalán?

Figyelt kérdés

18 éves koromig mindent megettem, amit megkívántam. 85 kiló voltam a 165 centimhez. Elkezdtem diétázni és kicsit többet mozogni, így leadtam 25 kilót 8 hónap alatt, utána változott az életem... Más körülmények, más emberrel. Simán visszaszaladt 17 kiló, mert elkezdtem még többet enni, mint régen. Most ismét diétázom és bízom benne, hogy nem fogok újra visszaesni. Ugyanúgy csinálom, mint régen. Napi 1200-1400kcal és igyekszem egyre többet mozogni, de most vagyok a 3. napon és mindhárom nap végig éhes voltam, egyszerűen az 1-1 adag étel mintha semmi nem lett volna. Az előző diétámnál is voltam éhes, de nem ennyiszer és nem ennyire. Fog ez változni? Ha igen, mikor?

Így néz ki a napom:

Reggeli: 4 szelet tk toast kenyér, vagy zabkása 60g zabpehelyből

Ebéd: Zöldség (most például bevágtam fél kiló zöldbabot, gondoltam hátha nem leszek ilyen éhes, de nem volt sok különbség) vagy tojás, esetleg kenyér (de az nem volt jellemző sose)

Uzsonna: Alma, vagy banán, vagy akármilyen gyümölcs.

Vacsora: Főtt kaja, ami van otthon. Átlagos, nem kifejezetten diétás ételekből 1 normál tányérnyi.


2018. ápr. 19. 13:10
 1/8 anonim válasza:
Nekem egy hét kellett. De aza hét... pokoli volt. Szerintem estére egyél valami könnyebb kaját ne főttételt a reggelid legyen a legbőségesebb. Ebéd meg ami jólesik és egészséges.
2018. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Én naponta egyszer eszem, csak ebédet, és öt hét alatt leadtam tíz kilót. Még tizet szeretnék, úgyhogy még öt hét szenvedés.
2018. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szlory ***** válasza:
68%

Ha éhes vagy, akkor ott baj is van. Legalábbis volna mit tökéletesíteni.


Először is, azt az ebédet tehetnéd estére, a vacsorádat meg hozd el ebédnek. Ettől még nem változik az éhség, de okosabban osztod meg a "szemét ételt", nem estére, hogy rádnőjjön éjjel.


Másodsorban, én ballaszt ételeket javaslok, így legalább 5 étkezésed lenne egy napra, az már egész jó. Nem ugrál annyit az inzulinszint és az emésztőrendszered száját is jobban be tudod fogni.


A 4 szelet toast kenyér pl szemétbe való, nem a szádba. A 60g zabpehely jó alap, ahhoz pl. turmixolhatsz gyümölcsöt, fehérjeport v. zsírszegény túrót. Szerezz hozzá 1-2 kanál lenmag olajat is, attól a testhőd is emelkedik majd picit, ergo nőni fog a tested kalóriafogyasztása. Lehet kapni dobozos tojásfehérjét is, azzal is dolgozhatsz turmixok esetében.


Ballasztként a zöldségek jönnek jól, mert nagy volumetria és kevés energia. Nyáron akár a napi 800g zöldség/nap sem sok. 1-1 gyümölcsnél viszont nem kéne többet. Ha lehet, az is inkább legyen ananász (saját lében v. frissen - szintén zsírbontó). A puffasztott rizs is olyan, hogy sok helyet foglal a gyomrodban.


A lényeg, hogy mindig tele legyen a hasad. Ha mozogsz is mellette, akkor ráadásul nem is kell a "legocsmányabb ízű semmit" enned, mert 1200kcal napi 1 óra mozgás mellé még akár kevés is lehet (nem ismerem a hátteret).


Emellett igyál sokat. Napi 2-3 liter folyadék. Szintén telít. Vigasztaljon a tudat, hogy nekem pl. a fülemen jött ki, annyit ettem és közben még túl gyorsan is fogytam. A végére pedig létrejött az elfogadható állapot: hétköznap táplálkozol, hétvégén pedig gyk. azt eszel, amit szeretnél. Ha nem mértéktelen disznó az ember, akkor soha nem lesz ebből többet gondja. 5 nap alatt "jojózik" lefele fél kg-ot, hétvégén meg felszed ugyanannyit a bűneivel. Tiszta sor.

2018. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Rosszul csinálod. Fehérjét kell enni, attól nem leszel éhes, nem szénhidrátot. Ebben csak a "vagy tojás" volt a fehérje, meg a teljesen bizonytalan vacsora. A meleg, tartalmas ételt nem estére kell enni, mert az rajtad is marad, hanem délben, hogy még lemozogd. És nem mindegy, hogy mi az a "ami van otthon". Ha lisztes, tésztás, zsíros, akkor ne azt edd, hanem zöldségköretet a húshoz. A toast kenyér csak üres kalória, nincs benne semmi hasznos. Legalább magos, teljes őrlésű legyen. De kalóriaértékben ez nagyon kevésnek tűnik, talán attól is éhezel, hogy kevés.
2018. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Az a gond, hogy tiszta szénhidráttal indítod a napot, nulla zsír, nulla fehérje. Egyes napjaidon este jutsz csak valamirevaló fehérjéhez és zsiradékhoz, márpedig pont ez a kettő telít legjobban a makrók közül, az előző által említett rostok mellett.

A zöldbab elég kalóriaszegény, ami miatt ideális köret pl. húsok mellé. Magában jóllakni vele nem sokáig lehet szerintem, ahogy gyümölcsökkel meg pirítóssal sem lehet sokáig húzni.

Reggel kezdhetnél tojással és nyers zöldségekkel, vagy amiket az előző írt.

2018. ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok, a 3. válaszra gondoltam, mint "utolsó".
2018. ápr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Ez így nem diéta, hanem egy nagy nulla.

Semmi fehérjét nem viszel be.

Estére meg ami találsz?

Testsúlykilóra számolj makrókat. Pár hét éy fejből nyomod. Sok rostdús zöldség, lassú ch, és fehérje!!!

Ezt próbáld megérteni és tartani! Hidd el eredményes lesz.

[link]


Plusz súlyzós edzés, hogy ne legyél plöttyedt a fogyás után. Bár ha a bőröd vacak, akkor csak az marad hogy nem kellett volna elhízni.

2018. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Azon túl, amit a többiek már írtak, el tudom képzelni, hogy neked ez brutál kevés kalória. Csak mert nekem is az. 1300 kcal minimális séta mellett már kibírhatatlan számomra, túl kevés, akármennyire is jó az étrendem s az elosztás (bár a ketogén diétát napi egy evéssel még nem próbáltam. de kétlem, hogy sikeres lenne ilyen pici kalóriakeretnél)... Picit több kalória, jó étrend, laktató ételek, mozgás, minimális fegyelem s OK.


De az étrended szörnyű. Reggelre szénhidrát, ebédre rossz esetben kb. semmi, pedig ez főétkezés lenne... De az a semmi is jórészt szénhidrát. A zöldség remek ötlet, de hol van mellőle a fehérje és a kis zsír, ami kell? A tojás jó, de ne vagy legyen, hanem legyen minden ebédre, s ha nem tojás, akkor más fehérjeforrás. A zöldség se vagylagos legyen, az is kell.

Az uzsonna cukor, a változatlanság kedvéért, bár ez kicsit más szénhidrát...

Vacsora full ismeretlen.


Kétlem, hogy ne ennél durván fehérjeszegényen s a legtöbb ember pont az ilyen étrendről éhezik. Nagyok az egyéni különbségek, az egyes ételeken s persze a mennyiségeken is sok múlik, de általánosan a fehérje laktat a legjobban s a szénhidrát a legkevésbé.

2018. ápr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!