Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi édesség fér bele a...

Mennyi édesség fér bele a fogyókúrába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már fél éve fogyózok és már csak 1kg van vissza a célig, na meg egy hónap nyárig :) Sajnos nem tudom megállni, hogy ne egyek édességet. Valamint reggelizni sem tudok (a gyomrom nem kívánja) és ilyenkor be szoktam kapni egy Kinder Countryt vagy egy sport szeletet vagy egy csokis kekszet...Belefér, vagy abszolút hanyagoljam és teljesen zárjam ki az édességet az életemből? Nyilván nem arról a 130kcalról van szó, hanem az összetételéről (szénhidrát többek között).



2016. ápr. 26. 07:21
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Reggel a leggyorsabb az anyagcsere, szóval nyugodtan belefér. Plusz, ha még mozogsz is egy keveset a nap folyamán, az meg még jobb. :)

Egy aprócska csokitól nem fog összedőlni a világ. :)

2016. ápr. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Mindenkinek mások az elvei...

Nálam semmilyen gyors felszívódású szénhidrát nem fér bele. Azonban néha egy kis étcsoki, vagy más egészséges édesség igen.

2016. ápr. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Ébredés után a legrosszabb az inzulinérzékenység. Akkor már inkább valamikor dél körül. De ha pl. reggel bedobsz egy csokis fehérje turmixot vagy egy fehérjés zabkását akkor lehet nem is kell a csoki...
2016. ápr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mer' az étcsokiban nincs gyors ch :D Elvek!
2016. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha fél éve tudod ezt tartani, akkor azt jelenti, hogy jó úton jársz, hiszen a tápanyagmegvonásra, koplalásra épülő étrendet nem szokták tudni tartani ilyen hosszú távon. Illetve azt írod már csak egy kiló van a célig, vagyis fogysz így is - akkor miért ne férne bele az az egy kis szelet csoki? Ha neked az segít, mert kielégíti az édesség iránti vágyadat, akkor szerintem eheted nyugodtan, csak ne este egyed :)
2016. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Némelyik étcsokiban nincs gyors ch szerintem, de egy kevés normálisban (azért 70%-ra gondolok, azt szinte mindenhol lehet kapni s még csoki, nem tábla alakú kakaópor, mint a 99%-os :D) igazán elenyésző. Keveseket zavar 2 gramm cukor, engem mondjuk igen, úgyhogy én saját készítésű édességeket szoktam enni, de ha bevillan egy szelet torta, attól sem dől össze a világ, bár esélyes, hogy megárt. Nem a fogyásomnak, az kizárólag a kalóriákon múlik, más miatt kerülöm a sok szénhidrátot (az elég kevéssé érdekel, hogy gyors vagy lassú, nem érzek nagy különbséget).


Édesség? Lelkileg nem tartom ideálisnak, ha a nap minimum felét az teszi ki, fogyás szempontjából viszont van, akinek nem gond, ha jófajta édességekre is erősen alapoz. Egészség szempontjából ugyanez.

De a bolti cukros, lisztes édességek már egészen mások, mint az egészen jó összetételű, normális, csak éppen édes ételt jelentő házi édességek.


Én se tudok reggelizni, úgyhogy nem reggelizem. A legrosszabb fajta cukrokat rádobni a reggeli gyenge inzulinérzékenységre és a tökéletes jóllakottságomra elég rossz ötletnek tűnne.


De még egy kanál kristálycukor sem tudja megakadályozni a fogyást, csak éppen értelmetlen, előnytelen és picit káros. Szóval nem szabad túlértékelni az édességek hatását. Csak mert egyesek mindenféle vad teóriákat hangoztatnak a fogyással kapcsolatban, hogy mivel NEM lehet fogyni és hogyan KELL, ezek a téveszmék nem válnak igazzá. A kalóriadeficit az aduász (persze ezt tönkre tudja vágni az édesség adott esetben, az édesség gyakran további édességet kíván vagy csak éhes lesz tőle az ember, esetleg fegyelmezetlen...) s még az egészségnél is nagyon számít a mennyiség.

2016. ápr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!