Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra alatt mit lehet és...

Fogyókúra alatt mit lehet és mit nem lehet enni? (Monst konkrét élelmiszerekre, ételekre gondolok)

Figyelt kérdés

2018. ápr. 20. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

Nem szabad: gyorséttermi kaják (pizza, hamburger stb mértéktelenül), édességek (torta, csoki, fagyi stb mértéktelenül), cukros üdítők


Szabad: gyümölcsök/zöldségek egészséges határon belül bármennyit, minden mást mértékkel.

2018. ápr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Hát igazibol mindent lehet enni ha a napi kalória deficitedbe benne vagy:)pl ha megeszel egy nap 1000kaloriat csak egészségtelen ételből (pl csoki,gyorsèttermi kaja) akkor is fogyni fogsz, és ha megeszel pl2500 kalóriát csak egészséges ételekből akkor hizni fogsz.. de ez csak egy példa volt mert én nem tudom mennyi a kalória igényed,de azt könnyen ki tudod számolni és ahhoz tartsd magad
2018. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

A gyors felszívódású szénhidrátokat kerüld.

Pl. az összes finomlisztes, cukros kaja. Minél feldolgozottabb egy élelmiszer, annál szemetebb, tehát az élelmiszeripari hulladék kaják.

A lényeg, hogy elkerüld a vércukor és inzulinjojót.

Diétában a magas ch tartalmú gyümölcsök sem a legjobbak.

Sok zöldség okés. Minél magasabb rosttartalmú legyen.

Sok fehérje okés. A tej nem jó, mert erős inzulinreakciót vált ki.

Sok folyadék okés.


Igaz konkrétumokat kértél, de ha fogyni akarsz azért jó lenne ha utánanéznél dolgoknak, hiszen a siker érdekében azért nem árt a tudatosság.

2018. ápr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, ez egyéni. Nekem pl. az édesség bőven jöhet, a zsíros ételek általában jók (csak a mennyiségre kell ügyelni), a szénhidrátok zöme nem (gyümölcs minimalizálva, zöldség minimalizálva, már ami nekem a minimalizálás, imádom őket)... De ha épp könnyen jóllakó korszakomban vagyok vagy a fegyelmezettségem nagy s meg tudom oldani a kalóriadeficitet, simán ehetek bármit, mint akárki más, ugye. Deficitben fogysz és nincs mágikus étel, ami ezt meggátolná.


Ha az egészség is a képbe jön, az már más kérdés, de ebbe nem megyek bele.


Általában a gyors ch előnytelenebb, de csak általában, egyénileg ez nem mindig számít. Van, akinek egy szép adag gyümölcsrizs (mazsolával, fehér rizsből) ugyanolyan tökéletes, hosszantartó jóllakást biztosító étkezést ad, mint bármi más. Nekem is mindegy, hogy lassú vagy gyors a ch, egyformán rosszul laktat. De általánosan a lassabb jobb, a szénhidrát laktat a legrosszabbul s a fehérje a legjobban (esetemben csak az laktat, fehérjeszegény étellel sosem lakom jól).


Sok múlik a kalóriakereteden is. Ha 1200 kcallal kell fogyóznod, akkor pocsék ötlet kenyérrel telenyomni a keretet. Fehérje, zsír, zöldség, ez-az s ha még mindig fér, na akkor egy kevés, esetleg, de jobb, ha ilyen kis keretet tápanyagdús, laktató ételekkel pakolsz meg.

2018. ápr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lett volna egyértelmű, az édességeim többnyire szénhidrátszegények, hisz könnyű őket így megcsinálni, de nem tudom másnak nevezni őket, mert édességek. Csoki, jégkrém, süti, bonbon... Ha épp szénhidrátdúsak, akkor pedig kevés kell belőlük.
2018. ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!