Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani a...

Hogyan lehet megoldani a diétát egy nem megfelelő napirend mellett?

Figyelt kérdés

Edző által összeállított diétám van, február óta csinálom.

Két fő problémám: nem fix munkarendben dolgozom, hanem össze-vissza. Óraszám is változó. Sokszor nincs energiám, még kevésbé időm a főzésre. Tehát már itt borul a dolog.

A másik, ha főzök is előre annyit vagy van időm épp, a napi ötszöri étkezés a necces. Nem mindig jut annyi szünetem, hogy pont időben tudjak enni, ha meg szabadnapos vagyok, akkor nem kelek fel reggel fél8-kor a reggeliért, és máris borult az egész.

Tudom, a kelés a kisebbik része, de az az igazság, hogy kellenek a pihenőnapok ebben a hajtásban, amiben élek. Így is, mióta edzeni járok, minden szabadnapomon órára kelek, nem magamtól, hiszen nyilván olyankor tudok lejárni. Ki vagyok készülve, folyton elalszom.


Elhatároztam, csináltam, fogytam is a dologgal. De most volt két hét, amikor munka mellett nem volt időm se főzni, se enni, csak bekaptam pár falatot, amikor időm volt. És ezzel borult az egész, folyton éhes vagyok, zabálni tudnék, hiányzik az édesség is (pedig amúgy nem hiányzott, mióta belekezdtem a diétába, szóval nem volt nehéz az átállás az elején sem). Most vissza is jött két kiló, és teljesen elkeseredtem.

Nem szeretném feladni, de ugyanakkor nem tudom, hogy lehetne rendesen csinálni. Anyagilag is megterhelő, a problémákat is megoldhatatlannak látom. De hiába fizetek vagyonokat a személyi edzőre, ha a diétát nem tudom csinálni, a fene megette az egészet...



2018. ápr. 20. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress egy normális edzőt, aki nem a 40 éves meg a broscience fasságokat nyomatja a napi 6x-i étkezésről, meg ilyenekről, vagy még jobb: nézz utána magad, hogy milyen módokon lehet még izmot építeni, úgy látom, van interneted.
2018. ápr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megvizsgálnám, kell-e nekem olyan sok étkezés.

Nekem baromi könnyű, mert nekem 1 is elég (a fogyás amúgyse menne többel), ami elég kényelmes, de a legtöbb embernek azért nem kell annyi, hogy még az alvásidejére is essen... Nyilván ne kelj fel fél 8-kor enni, majd eszel felkelés után...


Jó dolog a rendszeresség, de ha nem eszel mindennap pont ugyanakkor, az még nem vészes. Messze a napi összbevitel a legfontosabb.


Sok embernek kell alkalmazkodni a munkájához. Pl. a páromnak sem ideális, hogy a reggeli és az ebéd között 9 óra telik el (ebből 8 óra könnyű fizikai munka, 1-2 óra erősebb fizikai aktivitás, pl. futás), de megoldja egy bőséges reggelivel. Ha muszáj lenne ennie még valamikor, akkor gyorsan bekapna egy kis mogyorót vagy valamit. Ha nem is ideális, nincs mit tenni, ha másra nincs lehetőség... Tedd meg, ami tőled telik.


Fura, hogy hízol, a valamelyest rendszertelen étkezéstől még nem kéne. Talán kiéhezel, én akkor tudom igencsak túlenni magam, ha kihagyom az evést akkor, amikor tényleg nagyon kell s nyilván sok ilyen ember van.


Valamikor csak van időd enni, az embernek ehhez nem kell sok... Ha nem, akkor az egészséged miatt aggódj, mert baj lesz.

2018. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lassan kezdj el azon is munkálkodni, hogy végre fix munkarendben dolgozhass. Az egészséghez az is fontos, hogy legyen egy ritmus, amihez a tested tud alkalmazkodni, ha állandóan felborogatod éjszakai műszakkal, akkor az előbb-utóbb hízáshoz fog vezetni.
2018. ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!