Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ajánlatos annak főtt krumplit...

Ajánlatos annak főtt krumplit enni, aki fogyókúrázik?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 28. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Belefér, bár általában nem erre épül egyik sem.
2018. ápr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én szoktam enni nekem belefér a napi 1100 kalóriás keretembe 200gramm krumpli vagy csak sütőben megsütöm olaj nélkül. Persze nem mindennap heti 2-3 alkalom.
2018. ápr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

A krumplinak alacsony a kalóriatartalma 77kcal/100g. Főzve, olaj nélkül sütve nagyon egészséges étel. Van benne szénhidrát, de nem gyümölcscukor, így nem leszel éhes evés után. Alacsony a zsírtartalma is, ami kedvező az érrendszernek.

Minden nap is ehetsz krumplit, ha szeretnél, nem ezen múlik, hogy fogysz-e vagy sem. Kalóriadeficit=fogyás.

2018. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyéni. Nekem kerülnöm kell nagy ívben, mivel kicsit sem laktat. Na jó, olykor egy kicsike krumpli belefér, ha nagyon akarom, akadályoz ugyan, de a zöldség és a gyümölcs is ezt teszi, mégis eszem :)

Van, akit laktat a szénhidrát is, annak más. Mindenki döntse el, mi fér bele.

2018. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező,de lehet persze. Semmivel sem rosszabb ch forrás mint a rizs .
2018. máj. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Isten mentsen meg, hogy bárki meggyőzzön arról, hogy a krumpli egészséges és lefogysz tőle!!!

Csak az ÚJBURGONYA nem hízlal, hiszen ennek magas a víz tartalma, alacsony a glikémiás indexe.

Viszont a “kifejlett” burgonya, ahogy a rizs is, rendkívül egészségtelen.

El ne hidd, hogy pár olajos magocskától jobban hízol, mint egy tömény szénhidrátbombát tartalmazó krumplitól.

Akárhogy és akármilyen mennyiségben eszed, nem tesz jót a szervezetednek.

Ugyanis “nem a zsírtól lesz zsírosabbak az ember”, hanem a szénhidráttól.

Ezt rengetegen hajlamosak összekeverni a laikusok körében, pedig csak egy többjelentésű szóról beszélünk.

A krumpli méreg. Nem javaslom senkinek, kivéve aki gluténerzékeny, mint az édesanyám, de az ilyen intoleráns embereknek általában nincsenek súlyproblémáik, így ők megengedhetik maguknak.

Krumpli helyett egyél inkább zellert, brokkolit, cukkinit, padlizsánt... a lehetőségek tárháza végtelen, ha alacsony szénhidrát tartalmú zöldségek elkészítéséről beszélünk.

2018. máj. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!