Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki fogyókúrázik egyáltalán...

Aki fogyókúrázik egyáltalán nem ehet édességet?

Figyelt kérdés

2018. márc. 9. 18:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne ehetne?

Én diétázom, eddig lement 14 kiló, és most például kakaót iszogatok. Néha szoktam csokit enni. Igaz nem egy táblával és nem minden nap, de ha belefér a kalóriakeretembe, és a makrókba akkor eszem.

2018. márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Egy idő után nem is hiányzik igazából. Múltkor rámtört az ötperc, szerencsére nem volt otthon semmi “durva”, előrántottam egy darab aszalt fügét, és úgy éreztem, hogy hű de édes volt, elég volt. Azelőtt a harmincdekás Vaníliás Karikát egyedül megeszegettem, úgy kivántam a cukrot. Szépen le lehet szokni róla.
2018. márc. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Pep e ***** válasza:
81%
Egyetértek a 2/2 válaszíróval, ha egy két hétig nem eszel, nem is kívánod, akkor meg minek. Én iszok csokis fehérjét, de ha émelyítően édes akkor az sem kellemes:)
2018. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
1 hónapja fogyókúrázom és nekem nagyon hiányoznak a különféle kekszek,csokik :D
2018. márc. 9. 18:51
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
havi egyszer belefér
2018. márc. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem!
2018. márc. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7%

Mindennap eszem édességet, ha fogyok, ha nem. Na jó, havi egy-két nap néha már kimarad, de erre nagyon fókuszálnom kell.

Nem is tudjuk a családban, mit ehetnénk, ha kiesne az édesség, pedig van fantáziánk. Praktikus okai is vannak, hogy esszük őket.

Tömény cukrot évek óta nem eszünk, legfeljebb aszalt gyümölcsöt.


Azért nem árt ügyelni, édességekkel prímán el tudok szállni, ami a kalóriát és a fehérjét illeti. Különösen, ha palacsintáról van szó, bár a házi jégkrémet (fagyasztatlanul: édes-habos krémet) is addig eszem, amíg van, legfeljebb szünetekkel.

Most nincs édesítőm, nagyrészt gyümölccsel édesítek, ami a cukrot is megdobja, de most így is, úgy is sok gyümölcsöt kívánok, így mindegy.


A csoki és a fagyasztott banán az, ami tetszés szerint befér, mivel azoknál meg szoktam állni 5-10 grammnál, mivel annyi is nagy élmény s bőven elég. Ennyi szinte bárkinek belefér, de igazából összetételfüggő, nem? Hogy most rántotta vagy piskóta formájában eszem meg a tojást, nem nagy különbség (cukrot úgysem használok). Ezért nem értem a nagy édességkerülést, de persze dicső és hasznos, ha valaki jól megvan édesség nélkül.


Röviden: mennyiség, édességfajta kérdése, de persze az se mindegy, hogy 1200 vagy 2500 kcal a keret, ugye...

2018. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Mértékkel igen.
2018. márc. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy fogytam, hogy közben szinte minden nap volt valami kis édesség. És itt a "kis"-en van a hangsúly. :)
2018. márc. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Ma ettem egy szelet tortát, ami 234 kcal volt. Emiatt úgy kompenzáltam, hogy vacsorára csak egy joghurtot ettem. És még így is benne voltam az 1400-as keretemben. Persze figyelni kell, mert nem jó minden nap csak egy joghurtot enni vacsira, úgyhogy én azért inkább ki szoktam hagyni az édességet, mert akkor a normális kajából több fér bele. (ma szülinapoztunk, nem akartam azt mondani, hogy nem kérek tortát.)
2018. márc. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!