Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele egy...

Hogyan kezdjek bele egy életmódváltásba?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve. Az utóbbi időben tényleg meghíztam, felszaladt rám pár kiló és ezt én is érzem magamon. Abszolút nem jó a közérzetem, pár napja újra igyekszem odafigyelni a kajára, ma pedig megkaptam azt a megjegyzést, h “kövérke”. Tudom jól, h rajtam van pár felesleges kiló, de rettenetesen rosszul esett, főleg azért, mert realizáltam, h más is észrevette, h van leadnivalóm... Nagyon sokszor belevágtam az “életmódváltásba”, de pár hónap lelkesedés után feladom és újra elkezdek szemét kajákat enni... Már kértem étrendet is ami alapján eszek, de nagyon macerás volt, aszerint táplálkozni... Mozgás téren sem tudom, h mi lenne a legkézenfekvőbb számomra. Jártam súlyzós edzésre, de az izületeim nem bírták, abba kellett hagynom. A kardiot nagyon igyekeztem “megszeretni”, de nem ment. Az ilyen bejelentkezéses edzéseken meg nem mindig tudok részt venni, mert a munkaidőm nem reggel 8-tól délután 4-ig tart, hanem össze-vissza, amit előre sosem tudok, mindig csak aznap derül ki.. Igen, tudom jól, h ezek mind kifogásoknak tűnnek, és talán rosszul is csináltam valamit, amiért most itt ülök és zokogok azon töprengve, h h tudnék változtatni. Gyűlölöm a futást, DE “megtanulnám”, h hogyan kell úgy futni, h élvezetes legyen. Ez érvényes bármilyen sportra... Lehet leginkább pszichés okai vannak, de tényleg, nem akarom, h azt higgyètek, h kifogásokat keresek.. Leginkább tanácsokra lenne szükségem. Nem akarok gyorsan fogyni! Nem az a célom!!! Hanem, h ha lemegy az a feles kg, akkor tudjam megtartani...
2018. máj. 3. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A fogyás elsősorban étrendi kérdés. Erről számtalan cikket lehet találni a neten. Persze nem a csodaszereket ígérő meg a síkhülye női magazinok oldalain kell keresgetni. Egy dolgot mindenképp el kell fogadj: sok munka és sok idö kell hozzá.
2018. máj. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rossz életmódváltásba kezdtél bele s lehet, hogy amit szemét ételnek nevezel, az igazából belefér, úgy érzem, manapság sok ételt leszemeteznek, engem ez határozottan zavar, mert a rosszabbakban is sok tápanyag van, max. ilyen-olyan okból nem előnyösek, de lehet, hogy csak egyeseknek nem az.

Miért macerás jól enni? Szerintem pofonegyszerű (bár én kicsit elbonyolítom, szeretek enni, főzni, kísérletezni), milyen étrendet kaptál te?


Nem tudom, mekkora az elszántságod vagy miért akarsz életmódot váltani. Mert nem a lekövérezés miatt kéne, hanem egészségtudatosságból. Nekem roppantul fontos az egészségem, így sosem fogok visszatérni a régi, az átlagemberénél szerintem akkor is egészségesebb, de nekem nem előnyös étrendemre. Főleg, hogy jobbakat eszem, mint régen, jobban jóllakom, jobban érzem magam így... Leírjam harmadjára is, hogy esélyesnek látom, hogy rossz étrendet próbáltál magadra erőltetni? Persze lehet, hogy nem, csak szokatlan volt, hiányoztak a régi ízek és elbuktál, ezt nem lehet tudni a leírtakból. De azért elég rossz jelnek tartom, hogy nem élvezted az új életmódodat.


Az, hogy lekövérkéztek, jó lenne, ha nem zavarna túlzottan. Ha motivál, az jó, de MINDIG lesznek emberek, akik szerint kövér, s mindig lesznek emberek, akik szerint túl sovány leszel. Te legyél észnél s tartsd a testsúlyod jó szinten, egyél kiegyensúlyozottan, érezd magad jól. Ez a fontos, nem mások sokszor igencsak objektív és hibás véleménye.


Az aerob mozgás is segít, én pl. sétálok. Jobbnak tartom, ha van aerob, kardió és erősítő edzés is, de a sima séta is jobb, mint a semmi, a fogyáshoz nem kell futni meg ilyenek (bár sokat segíthet adott esetben).


A megtartásban egy sikeres életmódváltás segíthet a legtöbbet. Jó lenne testreszabottat találnod, illetve kikísérletezned...

2018. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :) Igy, aludtam ra egyet, maskepp latom az egeszet. Valoszinu, h igen, hianyoztak a regi izek stb. vagy h “elegem” lett, h estere meg kellett valogatnom, h ha paromeknal vagyunk akkor mit ehetek es mit nem. De tegnap este elhataroztam, h MOST megcsinalom, h tudatosan etkezzek, es egeszsegesen eljek. Igen, epp ezert irtam, h “életmód”, mert nem egy szakaszos fogyókúrát szeretnék, hanem egy folytonos, mindennapi étkezéses egészséges táplálkozást. Pontosan azért, mert fontosnak tartom, h egészséges legyek.
2018. máj. 4. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!