Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra lehetséges kalóriasz...

Fogyókúra lehetséges kalóriaszámolás nélkül?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy akárhogyan is nézzük, de vannak kaják amiknek nem lehet tudni a kalóriaértékét és a többi kajának is elég fáradalmas és unalmas mérni a kalóriáját minden nap

Nincs egy belső funkció ami érzékelteti velünk, hogy mikor kell megállni és mikor kell többet enni vagy ilyesmi ?

bocs ha nem voltam elég érthető !


2010. jún. 14. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazán nem, mert ha fogynod kell,az azt jelenti, hogy a belsö kontroll nem müködik.

De van néhány tipp, ami jól beválik:

1. az étrended nagyrészt gyümölcsökböl és zöldségekböl álljon, kevés hús, szénhidrát és zsir azért legyen.

2. Lassan egyél és minden falatot rágj meg alaposan - igy jobban jól laksz. (kis tányér, kis evöeszköz, minden falat után tedd le a tányérra az evöeszközöket, és csak akkor vegyél újabb falatot, ha már lenyelted az elözöt)

3. CSAK addig egyél, amig KIMODOTTAN éhes vagy, ne addig, hogy jóllakottnak érezd magad.

4. Soha ne egyél unalomból vagy megszokásból

5. A csipszeket, csokikat meg egyéb nassolásokat kerüld el, DE ne hagyd ki teljesen. Hetente egyszer belefér pár falat ezekböl is, de nem egész csomaggal!!!

6. Sport nélkül nem megy, de ez lehet naponta legalább egy óra tempós gyaloglás is.

2010. jún. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az első mindent elmondott előttem.

annyit tennék hozzá, hogy szerintem sok ember a nassolás miatt hízik el. ha pl érzed hogy "most úúúgy ennél valamit" de közben nem vagy éhes, akkor vágj fel egy almát vagy zöldségeket kockára, vékony csíkokra és azt nassold. ugyanazt az érzetet nyújtja mintha pl ropit ennél. nekem bevált...

2010. jún. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!