Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez az étrend meddig tartható?

Ez az étrend meddig tartható?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapja csinálom ezt a fogyókúrát. Kb 68 kg-ról indultam és most 55 körül vagyok, és végre úgy nézek ki, ahogy mindig is akartam! Persze eddzek is majdnem minden nap( bemelegítés, aerobik, "egyéb ugrándozások" :) 1 órán át, aztán 1 óra lassú, de folyamatos futás). De ezt csak úgy otthon csinálom, nem járok eddzőterembe vagy ilyesmi, és a gyakorlatokat is én találtam ki. A fogyókúrát sem valami magazinból néztem ki, hanem gondoltam, hogy ha sok zöldséget, gyümölcsöt eszek az jó lesz.


Reggeli: 1 db alma + 1 db banán/ vagy: 2 db alma/ vagy:1 db alma + 1 pohár joghurt vagy kefir (néha müzlivel, magvakkal, ha van otthon) (a lényeg, hogy nem eszek kenyeret)


Ebéd: leves és valamilyen főzelék/ vagy rizs és saláta/ vagy párolt zöldségek/ stb. (a lényeg, hogy nem eszek: semmilyen tésztát, húst, tojást, sajtot, sült krumplit, ...)


Vacsora nincs.


Innivaló: csak vizet, ásványvizet iszok egész nap, mást nem(pl. gyümölcslét, teát, tejet, kávét, szörpöt, szénsavas üdítőt nem...)

Semmiféle édességet (csoki, süti, fagyi, cukorka, stb.) nem eszek. Ilyen sós nassolnivalókat se, mint pl. chips, ropi, pattogatott kukorica, stb.) Testvéreim pedig folyton ezeket zabálják..., de én meg bírom állni, hogy ne egyek.


Nagyon látványos a fogyás, de most már mindenki azt mondja, hogy hagyjam abba, mert úgy nézek már ki, mint egy gebe, meg hogy eleve sem voltam én kövér. A húgom már úgy hív, hogy deszka (szerintem kissé féltékeny lett, hogy már vékonyabb vagyok, mint ő). Szóval most már le kéne állnom, mert az a baj, hogy úgy érzem, hogy teljesen legyengültem (pl.ezen a héten már nem volt erőm a futáshoz, egyre többet alszok...meg vashiányos lettem, nagyon alacsony a vércukrom, stb.)

DE: annyira félek, hogy ha visszatérek a normális étkezésre, akkor visszahízok! Mit tegyek? Most már tudom, hogy rossz ez a módszer, mert igaz, hogy gyors + látványos, de már nincs elég energiám.


Ennyi.


2010. jún. 14. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért gyengültél le mert nem eszel szénhidrátot ami nagyon fontos az izmok miatt. a 90 napos fogyit is azért sokan nem szeretik mert szénhidrát csak 4 naponta van és az ugy kevés mert MINDEN NAP kell fogyasztani. Te viszont akkor több mint 3 hónapja nem ettél szénhidrátot. És ha 2-3 kg-t fölszedsz akkor sem lesz semmi bajod ugyanúgy, sőt talán alkatosabbnak is fogsz kinézni úgy. Sok sikert :):)
2010. jún. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Reggelire szerintem inkább egyél egy szelet magvas teljes kiőrlésű kenyeret sajttal vagy hússzelettel, friss zöldségekkel, és a vacsorát ne hagyd ki ezentúl, legalább valami fehérjét egyél, halat, húst vagy tejterméket. Ha csak ezeken változtatsz, biztos nem fogsz elhízni, de egy kicsit egészségesebb lesz az étrended.
2010. jún. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg többet enni,ha éhes vagy.A sportolás legyen napi fél óra minden nap.Nem fogod visszahízni, nyugi. Én is ilyen gyors módszert választottam (2 hónap/-10kg) és semmi nem jött vissza,pedig most már eszek fagyit,csokit, kenyeret,csak mellette mozgok. Van,amikor naponta 3 órát sétálok a városban,vagy fél órát otthon tornázok,de néha 1 hét is kimarad,de nem hízok.Csak ügyesen,ne aggódj!!!!!!! Szedj immunotabsot,meg vasat és helyre fogsz jönni.
2010. jún. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyélkicsit többet és egyél fehérjét.

Ha nem eszel fehérjét a szervezetnek egyszerűbb azt az izomból venni, mint szénhidrátból átalakítani. Tehát a nagy fogyásban sok izom is volt.

Kezdj el tejterméket, natúr húst enni, mert teljesen elveszíted az izomzatodat.

2010. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Írhattok még... :)

2010. jún. 14. 15:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előzőekkel egyetértek. DE egyél nyugodtan tésztát is... meg mindent! Pláne húst. Fehérjét miből viszel be?
2010. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell annyira félni a kenyértől. Reggelire ha egy szelet rozskenyeret eszel (kb. 50 gramm, és az ám nagy szelet), abban van kb. 115 kalória, 23 gramm szénhidrát, 3 gramm fehérje. Ha egy nagyobb almát eszel, ami mondjuk 150 gramm, abban van kb. 75 kalória, és 21 gramm szénhidrát, fehérje nincs. Egy normál méretű banánban van kb. 100 kalória, 24 gramm szénhidrát, és 1 gramm fehérje. Tehát kalóriára szinte ugyanannyi, de a fehérje miatt még jobban is jársz, ha inkább a szelet rozskenyeret választod, mellé tojással vagy egy kis hússal.
2010. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!