Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudom kontrollálni az...

Nem tudom kontrollálni az étkezéseimet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég szélsőséges kb. 1 éven vagyok túl. Fogyókúráztam keményen, kevésbé keményen, de a vége mindig az lett, hogy egy hétvégén vagy akár egy teljes hétig egyáltalán nem figyeltem oda, csokin és gumicukron éltem, és kb. minden napom úgy nézett ki, mint egy 10000kcal challenge. Azután persze bűntudatom volt, és kezdtem néhány hétig a fogyókúrat, majd ugyanez. Összességében maradt a súlyom. A testképzavarból is kikerültem, beláttam, hogy nem vagyok kövér egyáltalán, és sok rajtam az izom, amire büszke vagyok.(170cm,60-61 kg)

Most viszont állandóan kívánós vagyok. Nagy családi ebéd után, már 2x akkora a hasam, tele vagyok, de még mindig kívánok egy kis édességet. Soha nincs olyan, hogy ne kívánnék valamit, pedig nem vagyok éhes. Esetleg aki tapasztalt hasonlót, ötletek? Lelkileg annyira nem érzem magam erősnek, hogy ellen tudjak állni, viszont azt tudom, hogy ha így folytatom, annak sok plusz kiló és újabb fogyókúrák sokasága lesz a vége. Aki tud segíteni, annak köszönöm❤️



2018. máj. 13. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az vált be,hogy inkább zsír mint szénhidrátdúsan étkezem . Így abszolút nem kívánok nassolni .

Pár éve,mikor még tk kenyereket,abonetteket,rizst meg ilyeneket is ettem naponta, szinte állandóan tudtam volna enni . Egyébként a cukros dolgok függőséget tudnak okozni,de ha kb 1-2 hétig nem eszel ilyesmit,elmúlik .

Persze mértékkel nincsen gond ezekkel sem,főleg ha sportolsz és odafigyelsz rá miket eszel a mindennapokban ,akkor semmi baj nincs egy kis sütivel,csokival,csipsszel . Meg van egy csomó recept neten ,magadnak is süthetsz,kicsit egészségesebb verziókat .

2018. máj. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha 1-2 hétig kibirnád akkor tényleg elmúlik az édesség utáni vágy, volt hogy én is minden nap ettem csokit most meg hetente 1 szer kívánok meg valami édességet, de meglennék az nélül is.


Meg régen szinte folyamatosan ettem pár falatokat a fö étkezések közt, most betartom hogy 3 óránként eszek.

2018. máj. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A rossz , ész nélküli fogyókúra ezt idézi elő.

Lehet akár vitamin hiányod is, a szervezeted kiván valamit.

2018. máj. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
jól írja az utolsó, ezt biztos valamilyen nyomelem, vitamin hiányállapot. Töltsd fel a magnézium, B vitamin; c-vitamin raktáradat, meg fog szűnni ez gyötrő éhező állapot.
2018. máj. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azon felül, amit a többiek írtak... Hidd el, lehetséges a lelkedet, az akaratodat is edzeni, ugyanúgx, mint a testedet. Én pizzán, mc donaldson, kiszállítós kaján, csokin, kólán éltem évekig, mégis leszoktam róla. Ha én megcsináltam, te is képes vagy rá. Én naoi célokat tűztem ki mindig magam elé, azaz most ezt a 24 órát kibírom, ez volt a cél. Felírtam magamnak előző nap, hogy mit tervezek a következő nap enni, reggeli, ebéd, vacsora, mindent kiszámoltam. És utána csak étkezéstől étkezésig kellett kibírni, na meg este. Hihetetlen jó érzés, amikor egy napot képes vagy végigcsinálni, segíti az önbizalmadat és erőt ad a következő naphoz.
2018. máj. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok jókat írtak korábban, persze nem lehet tudni, rád mi vonatkozik, fizikai-e a vágy (túl sok ch, túl rossz ch, vitaminhiány miatt) vagy inkább lelki. Mindkettő simán elképzelhető, sőt, a kombinációjuk is. Én megéltem mindkettőt. Elég fegyelmezetlen, néha rebbelis és kicsit önsorsrontó vagyok, a rossz étrend vagy rossz ételelosztás viszont enélkül is tragikus. Jó étrend, némi elhatározás, esetleg terv, magamat ismerve megalkotva s már nincs ilyen gond.


Ha nem vagy éhes, próbálj nem enni vagy valami roppant lightosat. Nem tudhatom, neked mi lehet jó, különbözők vagyunk s én is kívánok hol ezt, hol azt. Ha csak ennék, nekem kiváló a savanyúság vagy nyers zöldség, mert odavagyok értük. De ha csokit vagy kekszet kívánok, akkor ez nem jó. De igazából én már rég nem kívánok mindenfélét nem éhesen, legalábbis olyan erősen nem, hogy ne tudnám simán figyelmen kívül helyezni. Az életmódváltásaim tettek erről. Már a szénhidrátcsökkentéssel szinte azonnal elmúlt az igazán erős, elementáris, fizikai éhségvágyam. Persze van, akinél fokozódik, nehéz az élet. Most is fontos számomra az édesség, de nincs erős parancs rá, ki tudom hagyni, ha akarom. A tömény cukor viszont erősen taszít.


Óvatosan írom, mert nem ez a jó irány evészavarok kezelésére, akár ronthat is, de van, akinek beválik: ha nem tudod elkerülni, hogy telezabáld magad, akkor legalább egyél ritkán, hogy ne fokozza gyötrelmeidet a túlevés (ebben jó vagyok, de nem esik jól) és a hízás. Persze ez csak ideiglenes és távolról sem teljeskörű "megoldás", s igazán csak jobb étrenddel működik jól. A tápanyagokat be kell vinned... Apropó tápanyagok, amíg nem alakítod ki jóra az étrended, addig szedj vitaminokat, ásványi anyagokat, lehet, hogy a fő problémádnak is ez az (egyik) oka és könnyebb lesz váltani, de persze hiányos étrendnél fontos is.

De előbb-utóbb (inkább előbb, persze) egy jó életmódváltás kell, különben nem lesz ez így jó.

Ha eszel, először is rendes, tápanyagdús ételekkel lakj jól. Ez jobbaknál erősen csökkenti vagy megszünteti az édességvágyat, de vagyunk páran, akiknél nem (nekem erősíti, mert éhesen nem kívánok édességet, étkezés után viszont évtizedes megszokás, hogy desszert van). Nem gond, amennyiben van egy remek, tömény s lehetőleg minél egészségesebb édességed, amiből egy parányi mennyiség is elég. Sokunknak a nagyon tömény étcsoki ilyen. A gyakorlás is segít, én az elején viszonylag sok csokit ettem egyszerre (bár egyesek szintjét meg se közelítettem), ma már 5-10 grammnál sosem megyek feljebb s az sem kell (a kakaó kell), csak jólesik és miért ne? S nem tolom be kötelezően mindennap.

Egyszer, amikor frissen vittem le a szénhidrátot, ki is hagytam hetekre. Nekem nem múlt el a (gyengébb, de határozott) vágy. Bármit elhagyok gond nélkül, mindig visszajön a vágy, egyes ételeknél 3-5 évbe telik, de visszajön. De addigra már valamivel könnyebb kezelni ezt, hisz új szokások alakultak ki.

Úgyhogy válts életmódot (nem tudhatom, neked mi lehet a jó, hiszen ez egyéni. ne legyel túl szigorú sem), próbálj kitartani mellette, de ha nem sikerül, ne érezd magad rosszul. Folytasd tovább s valószínűleg egyre könnyebb lesz!

A túlevés rosszul esik és egészségtelen, gondolj az egészségedre. Nekem ez a fő motivátor, nem akarok beteg, enervált, szerencsétlen lenni.

2018. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nagy családi ebéd után, már 2x akkora a hasam, tele vagyok, de még mindig kívánok egy kis édességet. Soha nincs olyan, hogy ne kívánnék valamit, pedig nem vagyok éhes."


Az ész nélkül tolt diétának az a vége mindig, hogy hol kálcium hiányod van, hol Kvitamin hiányod, így ha korpás kifliből pukkadásig eszed magad, akkor is hiányzik ez a szervezetedből.

A diétát ésszel, megtervezve.

Vegyes étrend, mindenből keveset.

Szénhidrátból nagyon keveset, lehetőleg csak amennyi a zöldségekben gyümölcsökben van.

És a nasit befejezni. Meg a jól vagyok lakva, de a desszertet megérdemlem jellegű ellágyulásokat is befejezni.

Csak az első hét nehéz. Az ember sokat kibír.

Míg van egészsége. De azt ezzel, amit te csinálsz, könnyen tönkre lehet tenni...

2018. máj. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm mindenkinek, próbálok változtatni. Sokat segítettek
2018. máj. 17. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!