Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok írni fogyókúra...

Tudnátok írni fogyókúra motivációkat? Mivel fogyózni akarok de megszegem, mert eszek csokit illetve édességet

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 19:23
1 2
 11/12 anonim válasza:

Fogadásból leadtam 25 kilót (105kg->80kg, 9 hónap alatt).

Majd visszahíztam bő 2 év alatt.

Amikor elértem megint a 105 kg-ot (2017 december), megint megfogadtam, hogy leadok jópár kg-ot, mert nem egészséges kövérnek lenni.

Kiderült, hogy van "egészség" app a telómon, csak eddig nem érdekelt.

Itt beállítottam egy "közepes" fogyás célt: havi 2 kg.

Most 94 kg vagyok, tehát még 1 kg-al többet is fogytam.


Hidd el! Az egész csak energiaegyenleg kérdése.

Mennyi megy be (eszel meg) és mennyi tűnik el (létfenntartás és a mozgás).


Hogy csinálom?

Reggel és délután eszek, közben kávé és rágcsálni való, csoki, chips, stb.

Mindig beírom mit eszek... ha megettem az adott napi energiát, akkor NINCS délutáni kaja...

Ha nagyon éhes vagyok, fejeskáposzta és víz.


Mozgás az jó ... lenne, de nincs rá időm (persze az embernek arra van, amire fontosnak tartja) ÉS a létfenntartáshoz képest KEVÉS energiát visz el. Egy óra mozgás (nem maratonfutásra gondoltam) = 2-3 virsli, vagy 5-6 kocka csoki. Akkor inkább úgy osztom be az kaját (bemenő energiát), hogy maradjon délutánra.


Nyilván vannak napok mikor buli van, vagy sütögetés/iszogatás, akkor eszek annyit, hogy az app "kiakad". Akkor másnap sokkal kevesebbet eszek. GARANTÁLTAN működik.

2018. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Előre szólok, imádom enni. Imádom a tésztákat, imádom a pizzát, a csokit, a töltött káposztát, a rántott husit, és elég könnyen elvetem ezekkel a finomságokkal a sulykot. Fiatal vagyok és jó a testfelépítésem, nem nagyon dagi, inkább olyan formásan husis. Tudod, ami még bejön a pasiknak. Úgyhogy nem is nagyon izgattam magam.

Aztán kórházban voltam (nem betegség miatt). Láttam a sok beteg embert, láttam, akinek a túlsúlya miatt 40 körül már egészségügyi problémái vannak, láttam, hogy a diabéteszesek hasa tele van véraláfutással, ahová az inzulint szúrják. Ez eléggé elrettentő volt. Most még fiatal vagyok, de nem leszek örökké az, és most kell eldöntenem, hogy egészséges, korához képest fitt középkorú akarok-e lenni 20 év múlva, vagy egy diabéteszes, beteg asszony, akinek nehéz fellépcsőznie a harmadikra.

2018. júl. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!