Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy oldottátok meg?...

Ti hogy oldottátok meg? Kalóriaszámolás miatt mimdent lemérek mérlegen de a családom már betegnek hisz meg hogy nem eszek semmit!?

Figyelt kérdés

Hajlamos vagyok a túlevésre ezért döntöttem a kalóriaszámlálás mellett ahol konkrétan tudom hogy ennyit ettem enyit ehetek még.

Mit mondjak vagy mit csináljak hogy ne nézzenek hülyének otthon emiatt?


2018. máj. 21. 23:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Semmit nem tudsz tenni, mert tényleg hülyeség. A "mindent grammra lemérek a mérlegen" egy pótcselekvés. Próbálj meg szimplán kevesebbet enni, mint amennyit elégetsz és fogni fogsz.
2018. máj. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

A családoddal sokat nem tudsz tenni. Engem nem néznek hülyének, ha számolok, mert jó családom van. Viszont szerintem sem embernek való a számolás, főleg, ha az ember nem egyszerűen eszik (nekem van vagy napi 30 sor a kalóriabázison s ezek egy része komplex étel)... Én nem is mérek le mindent, tudom, hogy mi az, ami elhanyagolható és jól tippelhető (nem fogom mérni a napi pár deka, de ötféle nyers zöldségemet, ma amúgyis vagy 7-szer vágtam az uborkából, majd biztos mindig lemérem, na akkor én nézném magamat hülyének kicsit. mást nem, de magamat tuti).

Mi az a kérdés végén, hogy nem eszel semmit? Ha nem eszel rendesen, én sem helyeselném a családod helyében.

2018. máj. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
#1: Nem pótcselekvés, legalábbis nem hallottam még ilyen esetről. Viszont számolás nélkül a többségünknek fogalma sincs, hogy túleszi-e magát, illetve akkor bátrabban is eszik. A számolás pont hogy módszer a kalóriadeficitre, nem mindenkinek megy nélküle. Nekem vele se, nekem más módszer kell a deficit eléréséhez, de a számolás információt közöl (kíváncsi fajta vagyok, no), előre tervezéshez is jó s ott vannak a makrók is. Van, akinek az is fontos, mert pl. számolás nélkül túl kevés vagy túl sok lesz a fehérje vagy elszáll a szénhidrát. Amikor erősen szénhidrátszegényen akarok enni, kötelező a számolás. Nem mindenkinek, de én kimaxolom a lehetőségeimet. Rengetegen számolnak és okkal.
2018. máj. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel semmi baj. Majd idővel megszokják. Meg egy idő után már magad is meg fogod tudni saccolni, hogy mi mennyi kb.
2018. máj. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Méregesd nyugodtan a kaját, ne törődj a családdal. Én is méregetem, a párom csak somolyog, de teszek rá. :)


Eleinte én se mértem, csak saccoltam, mert költözés miatt majd' egy évig el volt csomagolva a mérlegem a régi lakásban, újat meg nem akartam venni csak azért, hogy aztán ha előkerül a régi, kettő legyen. Utána néztem oldalakon, "kanálmérleget" használtam, próbáltam saccolni. Aztán amikor költözött a mérlegem is, és végre tudtam mérni, akkor döbbentem rá, mennyire rosszul saccoltam még úgy is, hogy le volt írva sok helyen, hogy valamiből egy kanál hány gramm. És ez nagyon nem mindegy kalóriaszámolásnál, hogy 150 g rizs, vagy 80 g rizs.

2018. máj. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Egy ideig kérdezgesd őket, hogy szerintük mi hàny gramm. Meg fogják unni, és inkább nem szólnak, amikor leméred, csak csináld csendben.

Vagy a legegyszerűbb: ne törődj velük! Megunják.

2018. máj. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmit ,majd hozzászoknak.

Szerintem nem beteg dolog ,főleg ,hogyha tudja valaki magáról hogy túl sokat zabál enélkül . Én is lemérek majdnem mindent, emlékszem amikor még 20 kilóval több voltam meg voltam győződve róla,hogy nem eszek sokat mégis dagadt vagyok, aztán egyik nap kíváncsiságból kiszámoltam mennyit ettem aznap,és 3-4 ezer kalória közt jött ki :D Szóval van akinek az étvágya sokkal nagyobb mint amire szüksége van ,vagy hajlamos nassolgatni,túlságosan szeret enni. Szerintem semmi beteges nincs abban ha az ember normál súlyban akar lenni ,és nem akar kövér maradni .

Persze az is lehet kérdező,hogy tényleg túl keveset eszel, vagy hogyha a családod kövér,akkor azért szúrja a szemüket,hogy te képes vagy változtatni és fogyni .

Ennél jobban kevés dolog idegesíti az embereket .Ilyenkor jön a "minek fogysz még" , meg "egy nőn legyen mit fogni" stb ,én ilyeneket hallgattam, 80 kilósan ,úgyhogy a soványnak a közelében sem voltam .

2018. máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ne haragudj, de a családod nem túl támogató. Ha te így döntesz, hogy leméred a dolgokat, akkor ezt nekik tiszteletben kellene tartaniuk. Más kérdés, hogy szerintem teljesen felesleges leméregetni. Én is használom a kalóriabázis oldalt, és én csak úgy sacc per kb. lövöm be a dolgokat. Sok hideg élelmiszeren fel van tüntetve , hogy 100 g hány kalória, illetve h 1 szeletben/adagban mennyi kalória van. Nagyjából belövöm h én mennyit fogyasztottam és úgy viszem fel a kalóriabázisba, de van, hogy fel sem viszem, simán csak szemre megállapítom és még csak fel sem jegyzem, ez max az elején fontosabb, hogy felírogatsd, utána már érzékeled/érzékelned kéne, hogy miből mennyit kell enned. Én mindenféle lemérés/ felírogatás nélkül (csak az első 2-3 héten írtam fel) fogytam közel 2 hónap alatt 6,5 kilót. Szerintem ne stresszelj rá ennyire. Egyszerűen egyél mindenből kevesebbet mint eddig. Ha azt érezted, hogy túleszed magad, akkor azt is fogod, hogy mennyi az amennyi annál kevesebb, és amitől nem érzed azt, hogy szétdurransz.
2018. máj. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Akkor fojtassam tovább a méregetést ?

Am 1200 kalóriát eszem egy nap. És már fogytam 4 kilót. Most csinálom egy kicsivel több mint fél hónapja. Ti a zöldségeket is leméritek?

2018. máj. 22. 14:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha csak szendvicsbe raktam pár szelet paradicsomot, paprikát akkor nem mértem. De ha pl párolt zöldséget ettem köretként akkor lemértem.
2018. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!