Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy oldottátok meg?...

Ti hogy oldottátok meg? Kalóriaszámolás miatt mimdent lemérek mérlegen de a családom már betegnek hisz meg hogy nem eszek semmit!?

Figyelt kérdés

Hajlamos vagyok a túlevésre ezért döntöttem a kalóriaszámlálás mellett ahol konkrétan tudom hogy ennyit ettem enyit ehetek még.

Mit mondjak vagy mit csináljak hogy ne nézzenek hülyének otthon emiatt?


2018. máj. 21. 23:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mérpedig nem érez rá mindenki. Én évek óta mérek (ha nem is nonstop, mert azt nem bírnám, de nagyon sokszor), mégsem tudom megsaccolni, hogy 1100 vagy 1900 kcal, csak nagyon kötött szabályokkal, igen hasonló napokkal s nos, én nem úgy eszem. A jóllakásom alapján már jobb a sacc, de ugye, az sem megbízható...


Zöldség: régen lemértem mindent. Egy zöldségleves volt 16 mérés s én sokféle nyers zöldséget eszem, sokszor parányi mennyiségben.

Ma már nem mérem ezeket, beírok 8 dkg paradicsomot, az lefed minden apróságot. Ha benyomok egy csomó céklát vagy fél üveg savanyúságot, azt persze már mérem és számolom. Főleg, hogy nekem elhanyagolhatóan kevés kalória nem mindig jelent elhanyagolhatóan kevés szénhidrátot...


Főtt zöldségételnél pedig egyszer-kétszer lemértem mindent, az elpárolgást is, mindig hasonlóan készítjük, az a pici eltérés nem számít (sőt, sok mérés után rájöttem, hogy a különböző vegyes zöldségleveseim is túlságosan egyformák, így csak a kivételesekre van más adatom). Úgyhogy ekkor csak azt mérem le, hogy mennyit eszem a kész ételből. A tányér mint mértékegység nem jó, mert az szór, nem mindig ugyanolyanból eszem, nem mindig telerakottat...


A fűszereket pedig nem számolom, de tudok róluk, néha rádobok valamennyit, többet írva be valami másból. De nekem eléggé elhanyagolható az is. Pontosan úgysem lehet számolni s a kalóriaégetésem is mindennap más... Csak azt akarom tudni, hogy mégis, 1000, 1300 vagy 2100 kcal a napi helyzet s számolás nélkül max. a két szélsőértéket tudom megkülönböztetni...

2018. máj. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Eleinte az én családom is cukkolt vele és hallgattam a “Most komolyan még ezt is leméred?” megvető mondatokat, de mára már anya néha maga teszi ki a mérleget nekem az étkező asztalra:)

Nekem óriási segítség volt a bulimiámból való kimászás útján, ahogy látom te hasonlóan vagy vele (bár lehet csak szimpla túlevés, ezt nem tudhatom), a családoddal ne foglalkozz, jobb esetben ők is megszokják majd, ha nem akkor így jártak:)

2018. máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!