Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Végre elkezdtem hízni. Milyen...

Végre elkezdtem hízni. Milyen edzés segít, hogy a leépült izomzatot elkezdjem visszaépíteni?

Figyelt kérdés
Nagyon durván lefogytam, egészségügyi okokból. Csont és bőr voltam. Most örömmel érzékelem, hogy végre hizok is, de még gyenge vagyok. Milyen nem megterhelő mozgás van, amivel "formába" hozhatom magam, nem minden áron.
2018. jún. 13. 07:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A háziorvosod be tud utalni gyógytornászhoz. Ha anyagilag megengedheted magadnak, privát ellátást is találhatsz, van aki házhoz is megy. Összeállíthatnak neked egy gyakorlatsort is, amit önállóan végezhetsz.

De ha sétálással kezdesz, figyelve magadat, fokozatosan növelve a tempót és a távokat, nem csinálhatsz bajt. Aztán idézd fel az iskolai tornaórák emlékét, és csinálj gimnasztika gyakorlatokat (kar-, láb-, nyak-, hát-, hasizom). Persze ne egyből lebegőüléssel indíts, egyelőre a hanyattfekvésben térdhajlítással talpra húzzuk a lábakat szint elég. Ha ebből már 20-25 könnyedén megy, kicsit megemelheted a hajlított lábakat. És így tovább.

De legjobb lenne, ha konzultálnál egy gyógytornásszal. A betegség utáni megerősítés is a szakterületükhöz tartozik.

2018. jún. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!