Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A zsírpárnácskákat hogyan...

A zsírpárnácskákat hogyan dolgozhatom le magamról?

Figyelt kérdés

16, lassan már 17 éves lány vagyok. Mindig sportoltam, szertornáztam, úsztam, futottam, szinkronúsztam. Egy éve hagytam abba a szinkronúszást, heti 3 edzésem volt (úszás+erősítős-lazítós torna is volt a szinkronos mellett). Akkor kb 160cm voltam 45 kilóval, most kb 163 cm 50-51 kilóval. Szeptemberben kezdtem el klasszikus balettra járni, de heti 4-5 órába a régebbi tagokhoz technikai felzárkózás és a koreográfiák tanulása, gyakorlása volt az első, mikor jutott idő erősítettünk, de leginkább lazaságra mentünk. Az izomzatom megmaradt, azzal nincsen semmi probléma, de látom magamon, hogy például az úszógumi elkezdett épülni a csípőmre. Ha befeszítem a fenekemet, nem marad olyan sima, mint régen, látszik, hogy a zsír alatta “puklissá” teszi, régen ezzel egyáltalán nem volt gondom. Az a nadrágom amit 1 éve vettem, már nem olyan kényelmes, belevág egy kicsit a hájamba. Tudom nem tragédia, de ez engem zavar. A régi testem jobb volt, habár nincs nagy különbség külső szemlélőnek, de én látom a tükörben a fenekem (ami szépen kikerekedett és sokan irigykednek is rá), a hasam, a csípőmnél körben, a hátamon, a combomon is érzem, hogy jobban összeér.

Eddig se ettem mindent sz@rt össze, nem szoktam por, konzerves, mirelit, félkész ételt enni. Gyors éttermes kaját is ritkán, mikor Pestre megyünk a családdal. Alapból vagy én vagy anyukám főzünk, nem túl zsírosan, fűszeresen, normális alapanyagokból. A boltból se a legrosszabb minőségű gazdaságos párizsit vesszük. Zöldséget, gyümölcsöt, fűszernövényt mikor lehet a kertből vesszük, de ha nincs éppen a kertben akkor is jól megnézzük, mit honnan hoztak és nyilván a legkevesebb vegyszerrel kezeltet vesszük vagy a kezeletlent vesszük.

Ha jobban figyelek az étkezésekre, mint eddig, igyekszem betartani a reggeliket is, kerülöm a fehérlisztes dolgokat, kekszeket és a csokikat is kerülöm, több rostos zöldséget, gyümölcsöt mértékkel fogyasztok. Mellette otthon csinálok erősítő edzést és újra elkezdek futni (de most már csakis magamtól és nem egyesületbe).

Így jó eséllyel le fogom tudni dolgozni a kis zsírpárnácskáimat ugye? Ez az elképzelés így jó? Vagy ha nem mit csináljak máshogy?


2018. jún. 21. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel alig lehet felesleged, csak óvatosan, nehogy sokat fogyj.

Igen, amiket írsz, az jó, de alapvetően a kalóriaegyenleg számít. Bármilyen étrenden el lehet hízni (azt most ne tekintsük étrendnek, hogy pl. csak uborkát eszik valaki), mennyiség kérdése. S bármilyen étrenddel lehet fogyni, persze rosszal nem érdemes.

2018. jún. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen a kalóriával tisztában vagyok, a teljeskiörlésű, rozs és a hasonló kenyerekből kb 1 szelet után eltelek, míg a fehér vagy félbarna társából bőven megeszek kis túlzással 1/4 kg. De akkor ez így jó irány ha a fentebb leírtakat meg a kalóriát figyelem? És persze, nyilván nem anorexiásra fogynék, csak a párnáimat szorítanám vissza.
2018. jún. 21. 16:17
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jó, hogy ôszinte legyek lehet hatásosabb, mint bármi más...

Csak annyit hogy ha fogyni akarsz akkor 1500kcalt egyél kb

2018. jún. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!