Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » FIGYELEM! Kicsesztem saját...

FIGYELEM! Kicsesztem saját magammal, amiért küzdöttem sok éven át, romba fog dőlni a saját hülyeségem miatt, mit csináljak a cseppnyi reménnyel, ami bennem maradt?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt álló lány vagyok, az írásbelik után szinte semmit nem ettem, le akartam fogyni, hogy nyárra gyönyörű testem legyen. 171 cm magas, 74 kg voltam, intenzíven futottam (tehát izom is volt rajtam, de a háj sem kímélt), egészségesnek mondhattam magam akkor, egy kisebb fajta felesleggel, amit rendszeres sporttal, kicsit egészségesebb étrenddel, és kitartással elérhettem volna.

Én idióta, miután az írásbeli lement, eldöntöttem, hogy nem fogok enni, csak vizet iszom. Ez zirka 3 napig ment, tiszta kínszenvedés volt az a 72 óra, így másnap már ettem joghurtot, naponta 3-at, reggel, délben és este 1-1-et. Még ez is elviselhetetlen volt, így ezt sem bírtam sokáig, csak 4 napig. Utána már elkezdtem enni anya főztjét, de abból is keveset, de mivel lelkiismeret-furdalásom volt, kihánytam az összeset.

Teljesen összeomlottam, mind lelkileg, mind testileg, elgyengültem, eddig bírtam a futást, mostmár sétálni is alig tudok, és mindig szomorú vagyok, pedig előtte (kicsit ducin) boldog voltam, és vidám.

A családom nem vett észre semmit kb. 2 hétig, mivel mindig fent ettem a szobámban, azzal a szöveggel, hogy közben tanulok a szóbelire. A kaja természetesen a kukában landolt, vagy a wc-ben...

Most derült fény mindenre, ugyanis anya észrevette rajtam, hogy gyenge vagyok, állandóan feküdtem, és fogytam is... Mivel anyukámmal jó a kapcsolatom, így mikor kérdezte, hogy mi van velem, miért vagyok ilyen, annyit feleltem először, hogy félek a szóbelitől... Amikor elkezdte mondani, hogy büszke rám, amiért ennyi sikert elértem, és nyugtatott, hogy sikerülni fog, elbőgtem magam, és bevallottam neki a teljes igazságot, azt is, hogy egy mukkot nem készültem a szóbeli érettségire (ami hamarosan lesz), mert nem fog az agyam, nincs erőm. Anyu teljesen ledöbbent, nem is hitte el, aztán elkezdett sírni, kicsit leszidott, főleg azért, hogy kockáztatom az egészségem, majd magát is hibáztatta, hogy jobban kellett volna foglalkoznia velem (foglalkozott velem, csak jól kijátszottam...), és akkor nem történt volna ez meg.

Szörnyen érzem magam, anyával elkezdtem a tételt olvasgatni, próbálom legalább egy 10%-os szintre megtanulni, de gyenge vagyok testileg is, és lelkileg is, így nem tudom mire számíthatok. Esténként csak bőgök, és a tételeket lapozom, fele nincs is meg, és nem tudok szinte semmit.

Az igaz, hogy fogytam 8! kg-ot (ahhoz képest, hogy semmit nem ettem szinte, ez kevés), de az egészségemmel játszottam, rosszabbul is járhattam volna. Nem vagyok anorexiás, már régen hánytam, viszont táplálkozni még mindig nehezen bírok, valahogy elszoktam a kajától, nem kívánom, nincs egyszerűen erőm az evéshez. Anya persze próbál etetni, így a kedvéért most rászoktam az eperre, amit előszeretettel megeszek.


Ezt azért írtam le, hogy SENKI NE CSINÁLJA EZT, AMIT ÉN, mert pórul fog járni!!!

Nem lesz egészséges, akár az életét is kockáztatja, és nem lesz boldog, hiába jó az alakja, ha belsőleg nincs kibékülve magával vagy azzal, amit tett mind magával, mind a családtagjaival (hazugság).

A szóbeli itt van a nyakamon, semmit nem tudok, egy óriási pofont kapnék, ha megbuknék, amit megérdemelnék, de rájöttem legalább, hogy soha többé nem fogom azt csinálni, hogy nem eszek, egészséges táplálkozással többre lehet vinni!

Remélem tanulságos volt a történetem...

Bocsánat, hogy hosszúra sikeredett, egy kis megkönnyebbülés számomra, hogy kiírhattam magamból.

El is fáradtam... :( DE! Az erőm napról-napra több, amit az édesanyámnak köszönhetek! :)


2010. jún. 17. 01:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó és hasznos, hogy ezt itt megosztottad, és nagyon örülök, hogy kilábalóban vagy ebből, DE! orvoshoz kell fordulnod, mert hajlamos vagy komoly étkezési zavarokra és visszaeshetsz. azt meg nem akarhatod.
2010. jún. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Hm, mit mondjak erre, diétázással is fogyhattál volna, úgy hogy közben normálisan eszel, csak nem hízlaló kajákat, hanem pl: rizst, csirke/pulyka húst/májat, zöldségeket, gyümölcsöket, joghurtot, salátákat.


Viszont ha érettségin megbuksz max 2 tárgyból, akkor még pótvizsgázhatsz és lesz pár hónapod arra hogy tanulj :)

Vagy pedig vigyél puskát.

Én simán tudtam puskázni, nem nagy szám :)

2010. jún. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád együtt kéne hogy egyen veled mindig egy asztalnál, és akkor nem tudnád átverni :)
2010. jún. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :-)

Igen, azért is írtam le, mert remélem, hogy akik azt tervezik, hogy nem esznek semmit, azonnal lemondanak róla...

Anya tegnap hívta fel az orvost, ahová holnap kell mennem, és eljön velem anya.

Amikor eszünk, mindig ott van velem, látja, hogy mennyit eszek (mostanában még nem sokat), általában sokat szed a levesből, aminek a felét ott hagyom, de legalább eszek. :-)


Köszi mindent! :-)

2010. jún. 17. 02:18
 5/13 anonim ***** válasza:

"Anyukád együtt kéne hogy egyen veled mindig egy asztalnál, és akkor nem tudnád átverni :)"


Ez nem teljesen igaz, kihányni utána is tudja, ha akarja....


Te meg tényleg menj az orvoshoz, meg próbálj meg rendszeresen enni, a vizsgára készüléshez szükséged van relativ sok szénhidrátra, ezért egyél szendvicset (abban van kenyér/zsömle is), vagy kevés csokit - sokkal jobban fog menni a tanulás. Ne add fel, akár egy hét alatt is rengeteget meg lehet tanulni - meg ha kis szerencséd is van, akkor olyan tételt húzol, amit tudsz.

(Annak idején a hugom egyetlen egy tételt tudott, és pont azt húzta ki, igy 5-re érettségizett, majdnem semmi felkészüléssel)

2010. jún. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Minden bántás és sértő szándék nélkül írom amit írok.


Sajnos az emberei természet velejárója a türelmetlenség, és az, hogy kevesebb erő befektetésével minél látványosabb eredményt érjünk el..


Ezt le kell küzdeni és minden rendben lesz. Jelenleg 6 hónapja kajálok normálisan, mellette heti 3 kemény súlyzós edzés és 2 kardió. Ennyi idő alatt leadtam 23 kilót.


Meg kell tanulni, hogy nem szabad 1 nyárban gondolkodni, a gyorsan elért látványos eredmény, az esetek 99%-ban rosszul végződnek (több jön vissza mint ami lement). Éhezni nem szabad, és értelmetlen. Persze a test sem fogja sokáig díjazni és ennek a leírtakban is látszik az eredménye (maximális erőtlenség).


Sok kitartást és nagy elhatározást mindenkinek. Életmódváltásra fel!:)


25 (F)

2010. jún. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul vegyük figyelembe azt, hogy egy női szervezet még érzékenyebb a legyengülésre. Sorstárs vagyok, ezelőtt pár évvel én is átestem ezen. 3 hónapig a mensim se jött meg, mindig depis voltam. Könnyen lehetett volna bajom ebből, de aztán én is feleszméltem. Igaza van itt ennek a srácnak, nem hetekben meg hónapokban kell gondolkodni. Lassan. szépen is lehet fogyni és főleg alakformálással, tornával.

Aki meg azt írta, hogy nem baj megbukni az érettségin, meg pótérettségi és puska...annak írnám 2010ben is ciki megbukni, de a puska még annál is cikibb érettségin!!

2010. jún. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Kb 4 hónapja lapozgatom ezt a f*s oldalt,de ennél jobb és hasznosabb történetet még nem hallottam.Köszi hogy mindenkinek megosztottad,az összes fogyó nevében...És sok sikert a vizsgákhoz!Én is úgy voltam az angol nyelvizsgával,hogy semmit nem ettem 3 nnapig,majd az utolsó 2napon még jol bezabáltam(majd le is futottam...)És volt energiám letenni 80%-ra...Sok sikert mégegyszer :-)
2010. jún. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnálom, ami történt veled:( Lenne 2 tanácsom:

1. Egyél többször naponta. Valószínűleg a gyomrod is beszűkült, ezért nem tudsz enni sokat.

2. Az érettségi gagyi. Én 1 napot tanultam rá, és egy tárgyból javítottam az írásbelihez képest, egyet meg rontottam (közöm nem volt ahhoz a tételhez). A legtöbb tárgyból sokkal több pontot ér az írásbeli.

Pl. magyar írásbeli 100 pont/ szóbeli 50

angol 117/33.


Meg úgyis kapsz forrásokat, hidd el, olyan dolgokra fogsz emlékezni, amiről nem is tudod:) Csak nagy önbizalommal kell bemenni, és nem szabad megijedni!

Mikor mész? Majd írj, hogy hogyan sikerült!

2010. jún. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Hát nem tudom, szerintem ez az írás inkább sértés mert feltételezi, hogy normális ember képes ekkora hülyeséget csinálni magával. Én pl kikérem magamnak! Ne magadból indulj ki.
2010. jún. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!