Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem használ a mozgás?

Miért nem használ a mozgás?

Figyelt kérdés
Mindennap futok 1 órát ,de már nagyon ki sem fáradok közben . Már 3 hónapja csinálom és semmit nem fogytam ,pedig egészségesen étkezem ,nem nasizom és rendesen eszem. Sok vizet is iszom .De még sem használ.Segítsetek:(
2010. jún. 17. 15:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
17 év 170 cm és 57 kg...mert nincs honnét fogynod ;)
2010. jún. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
De azért van ,mert látom :) Nincsenek hurkáim meg ilyenek ,de lehetne vékonyabb a combom és a csípőm,karom is :)
2010. jún. 17. 16:31
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
képet raksz fel magadról?
2010. jún. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Háát félek ,hogy valami ismerős megtalál:D De mutatok hasonlót mint én.

[link]


Hát kábé én is ugyanilyen vagyok.

2010. jún. 17. 16:57
 15/21 anonim válasza:
100%

a mozgást folytasd és fokozd mindig kicsivel, csinál felüléseket rendszeresen és derék mozgató gyakorlatokat. Ha konditerembe ellátogatsz, a jobb helyeken található direkt erre való "pad". Nekem is a derekammal van a bajom. Ja és a lépcsőzés is nagyon jó rá, ha a csípődet még jobban mozgatod.. érezni fogod hogy nagyon jó hatással van rá.

L18

2010. jún. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
egy fej nélküli képen ki ismerne fel? a belinkelt csaj combjainak semmi baja....
2010. jún. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. jún. 18. 16:37
 18/21 A kérdező kommentje:
és ha hullahoppozom az jó rá?:)
2010. jún. 18. 16:38
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

A szervezeted egyszerűen hozzászokott a terheléshez. Az alábbiakat teheted, mindegyik egy kicsit hozzátesz azelmozduláshoz:

1-Változtass mozgásformát, ne emeld a mennyiséget, mert egy idő után túledződsz. Tarts szünnapokat, ússzál vagy bringázz, tornázz futás helyett, hogy a szervezet számára "kiszámíthatatlan" legyen.

2-Változtass a futás stílusán. Iktass be sprinteket, mondjuk, 5 percenként 30 másodpercet, max. erőn, utána ne állj le - ez a teljesítményedet is javítja.

3-Változtass az étrenden. Ha a bevitt szénhidrátkalóriák (pékáru, gyümölcs, édesség)arányát csökkented a teljes bevitt kalória max.20-30%-ra, és fehérjekalóriákkal (tej-tejtermék, hús, hal) pótlod, átmenetileg, elmozdulsz a holtpontról.

Mindenképp olyan edzés (élet-)rendet alakíts ki, amit kényelmesen fenn tudsz tartani, másképp a végén visszajön (valamennyi), és marad a kisebb-nagyobb kudarcélmény.

Jó hír, hogy a megtermelt izom önmagában is "fogyaszt", mert a fenntartása pluszkalóriát igényel, a lebontása meg sokáig (egy hónap fölött) nem kezdődik el, ha akár heteket hetet kihagysz is, tehát nyugodtan pihenhetsz. Ha ilyenkor "löttyedtebbnek" érzed magad, az az izomtónus változása, egy edzés alatt visszajön.

2010. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Ha egyáltalán nem fogytál súlyból, nem sokat jelent: az izom súlya nagyobb, tehát így is vékonyodsz (én pl. 59 kilóval voltam 42-es és 36-os méret is, csak 36-nál helyből futom a félmaratont).

Másik ok lehet az "eleve" éhezés. Ha eleve kevesebbet ettél (a futás elkezdése előtt), mint a napi kalóriaszükségleted, "éhező" módban volt a szervezeted, amikor elkezdted (azaz hatékonyabban hasznosítja-raktározza a bevitt tápanyagot); így nehezebb fogyni. Számold ki, mennyi kcal kell egy napra (edzéssel együtt), vigyél be 500-zal kevesebbet, és szépen lefogysz. Nem olyan nagyon gyors mint a csodatablettás-éhezéses hülyeségek, de tartós, és akkor is biztosan használ, ha éppen nem érzed. Egyszerű matek.

Ha ezt választod, 2 havonta érdemes újraszámolni a szükségletedet, az aktuális állapotnak megfelelően.

2010. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!