Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Teljes kiörlésű helyett fehér?

Teljes kiörlésű helyett fehér?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy kicserélhető-e a teljes kiörlésű kenyér fehérre?

Részletesebben: kb 2 hetente 1x 2x, hogy meglegyen a megfelelő szénhidrát is ebédhez a halhoz és zöldségekhez, tk-s kenyeret szoktam enni. Ma elfelejtettem vinni és melóhelyen kolléga megkínált fehérrel, megnéztem 9 kcal volt több egy szelet, mint a tk-s. Mennyire okoz problémát ha a fehéret választjuk erre a 2 heti alkalomra? Hozzáteszem 2 szeletről van max szó.



2018. júl. 21. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Semennyire ha a kalória számolást nézzük.

A tk kenyér annyiból jobb hogy mivel lassan felszívódó szénhidrát nem ba assza fel a vércukrod később leszel éhes.


Számomra annyira tömények ezek a tk kenyerek hogy míg fehérből 2 szelet kellene addig ebből elég egy. De ez csak egy saját tapasztalat.

2018. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Abszolút semmi különbség nincs kcal szempontból
2018. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kalória szempontjából eléggé mindegy. Laktatás szempontjából van, aki érez különbséget, van, aki utálja a tk-t, így abból jóval kevesebbet eszik (bár ennek nincs köze a laktató hatáshoz), sokaknak pedig teljesen mindegy. Engem pl. a 100% tk kenyér sem laktat, csak ipari mennyiségben s valószínűleg akkor sem teszi önmagában (s már alig kóstolva is sokszáz kcal... avagy miért akadályoz a kenyér, ha nem vagyok nagyon aktív).


Még ha maradsz is az ugyanannyi szeletnél, ha téged kevésbé laktat a fehér, akkor valószínűleg többet eszel valami másból... De ha keményen tartod a makróidat és nem érzed, hogy a gyorsabb felszívódás ártana neked (s tényleg nem teszi), akkor eléggé mindegy, melyiket választod.


Ha pedig nem teljesen tk kenyeret ettél eddig sem, kisebb a különbség.

2018. júl. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!