Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit fogyhatok?

Mennyit fogyhatok?

Figyelt kérdés
Írnátok nekem valami olyan sporttervet amivel egy hónap alatt leadhatok 5,10 kilót? 1200 kcal a napi bevitelem mellé. Egyébként 160 cm 60 kg. Milyen sporttal, és abból a sprotból napi hány percet kell csinálnom, hogy egy hónap alatt letudjak adni 5,10 kilót?

2018. júl. 31. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:

1 hónap alatt nem fogsz leadni 5-10 kilót, vagy ha mégis, az nem lesz tartós, és a dupláját hízod vissza. Ahhoz, hogy tartós legyen, lassan kell lefogyni, átalakulni.

Én kondiba járok, van személyi edzőm. Heten 3 alkalom, illetve 1 nap yoga. Az étkezésben nem hiszek a kalóriaszámlálásban, egyszerűen egészségesen étkezem, keveset eszem sokszor. Nem iszok mást, csak vizet, vagy néha light colát. Diétás étrendet találsz a neten, hidd el, van vagy egy millió féle.

Edzés tervet is találsz a neten, maximum nem lesz hatásos. Jobban jársz, ha elmész a kondiba és kérsz segítséget. Ha nincs pénzed minden nap személyi edzőt fizetni, akkor csak egy edzéstervet kérj tőle, meg mutassa meg, hogy kell helyesen használni a gépeket és hogyan kell helyesen csinálni a gyakorlatokat.

2018. júl. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Nekem 4 hónap alatt sikerült 8 kilót, igaz, én nem adtam bele apait-anyait.

Napi -500 kcal-al nagyjából heti fél kilót (én ezt választottam), mínusz 1000 kcal-al pedig már akár heti egy kilót is lehet fogyni, de a mínusz 1000 már nagyon durva, és komoly elhatározást igényel, illetve a -1000-et úgy kell érteni, hogy ehetsz, de akkor annyit kell mozogni, hogy meglegyen a napi mínusz, nem pedig úgy értve, hogy nagyon keveset eszel.

Szóval még ha nekidurálod is magad, akkor is egy hónap alatt max. 4 kg-tól tudsz megszabadulni, ennél gyorsabb fogyás már egészségtelen.

2018. júl. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

1200 kcal mellé? Pici séta, maximum, én azt se bírnám ennyivel, tapasztalat. A te alap kalóriaigényedet nem ismerem, ezen azért sok múlhat.


Érdemesebb emelni a kalóriát, akkor már valószínűleg belefér a rendes edzés. Nekem egy lazább jól fogyós nap 1500 kcalnál kezdődik, némi sétával vagy biciklizéssel (tizenpár km) ez közel 1000 kcal deficit, legalábbis ennél jobb tippem nincs (az anyagcserém nem lassú, de nem is lehet sokkal gyorsabb az átlagnál). Az alap kalóriaigényemet kitapasztaltam, a mozgásnál már nehezebb, de igyekeztem jól tippelni. A hétvégi nagyobbacska biciklitúrámnál már végképp nem tudok számolni, de amiatt nem izgatom magam, jóllakom és kész, egy naptól úgysem lassul be az anyagcserém, bitang nagy deficittel sem.

Ha rendszeresen edz az ember, akkor ki tudja tapasztalni, hogy mennyit kell ennie mellé, persze valami előzetes tipp nem árt.


Sokféle mozgást végezhetsz, válassz, mire van lehetőséged, kedved, képességed. Gyaloglás, futás, úszás, biciklizés, különféle tornák, akár csapatsportok, ha van kivel...

Én az erősítő edzés + kardió + aerob kombót tartom a legjobbnak, még ha eddig mindig ki is maradt valami, de most már össze fogom hozni :) Ez ad a keringési rendszernek, edzi az izmokat és elég rendesen használja a kalóriát, ha nem minimális a mennyiség.

2018. júl. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!