Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki mondana nekem egy...

Valaki mondana nekem egy olyan diéta "módszert" amivel hamar tudott fogyni? És mennyit?

Figyelt kérdés
Nagyon régen próbálok lefogyni különböző módszerekkel de még nem sikerült csak msx 1-2 kilót hónapok alatt :( Segítene valaki?

2018. aug. 10. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Mik azok a különböző módszerek?
2018. aug. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyél feleannyit, mint most.
2018. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ, mint értessz hamar alatt. Ha azt érted, hogy két hét alatt 10 kilót, az nem fog menni.


Nekem a kalóriaszámolás jött be, az eredmény -8 kg 4 hónap alatt.

2018. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Kalóriakorlátozás a biztos módszer. Havonta kb. 2 kilogramm fogyás az egészséges mérték.
2018. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Kivizsgáltattad már egyáltalán magad? Ugyanis ha egészséges lennél, akkor a fogyás mértéke 5-10kg körül mocorogna 1-2 hónapon belül ha keményen neki állsz.
2018. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Havonta 1-2 kg teljesen megfelelő.
2018. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

Én havi 3-5 kilót szoktam lefogyni.

Nincs titok.

Teljes étrendváltozás. Kalóriaszámolás, és heti 4-5 edzőterem.

2018. aug. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ghost425 válasza:
78%

Kedves kérdező!

Lefogyni egy féle módon lehet, az pedig az, hogy ha kevesebb kalóriát viszel ve, mint amennnyit felhasználsz. Ezt hívják kalóriadeficitnek. Ha több kalóriát eszel, mint, amennyit felhasználsz, akkor azt a szervezeted zsír formájában fogja elraktározni. Ha kevesebbet, akkor a szervezetednek az eddig felhalmozott zsírraltáraihoz kell nyúlnia. Tehát számold ki valamilyen módszerrel, hogy mennyi a napi kalóriaszükségleted(kb. 35kcal/ testsúlykilogramm, de persze ezt rengeteg más dolog is befolyásolja) és annak minden nap a 80-85%-át vidd be. Koplalni, ennél sokkal kevesebbet enni felesleges, csak annál lassabban fogsz fogyni, mert lelassul az anyagcseréd és rosszul fogod érezni magad, ráadásul még az izmot is fogsz veszteni. Ezt a kalóriaszámot, ha csak fogyni akarsz, akár hamburgerből is beviheted, de ha az egészséged is fontos, akkor érdemes a makrótápanyagokra(Fehérje, szénhidrát, zsír) is figyelned.

Egy gramm fehérje 4 kalória

Egy gramm szénhidrát: 4 kalória

Egy gramm zsír: 9 kalória

Fehérjéből kb. olyan 1,8-2 g-ot érdemes bevinned testsúlykilogrammonként naponta, a zsír a kalóriabevitelednek kb.15-30%-a legyen(tehát ha eszel pl. 2000 kalóriát, akkor egyél kb. 300-600 kalóriának megfelelő mennyiségű zsírt). A szénhidrát, pedig értelemszerűen a maradékot fogja kitölteni. Mindig számold, hogy mennyit eszel, ezt vezetheted papíron is, de sokkal könnyebb alkalmazásokkal, ilyen például a MyFittnessPal, YAZIO vagy a Kalóriabázis.

Én a MyFittnesPal-t próbáltam, ami a fent említett másik kettővel ellentétben sajnos nincs magyarul, de nagyon egyszerűen lehetett kezelni. Pár nap alatt teljesen hozzá lehet szokni.

Illetve nagyon fontos, hogy kezdj el mozogni is, hogy ezzel is égess kalóriákat. A legjobb, ha elkezdesz, súlyzós edzést végezni. Érdemes kb. heti 3-4-szer lemenni az edzőterembe egy 1-1,5 órára. Ezzel lehet a legjobban izmot is szerezni és a testzsírszázalékodat is csökkenteni. Ha még nem érzed magad elég erősnek, ahhoz, hogy konditerembe kelljen menned kezdd otthon saját testsúlyos edzéssel, mivel azért nem kell fizetned, bármikor csinálhatod. Ha már a saját testsúlyos gyakorlatok jól mennek könnyen meg tudsz csinálni belőlük 30-50-et is akár, akkor viszont érdemes lemenni egy edzőterembe ha jobban akarsz fejlődni. Persz a futás, biciklizés sem rossz, a lényeg, hogy mozogj valamit, de a legjobb a súlyzós edzés, az izomépítés és a fogyás szermpontjából is. Ha edzéssel

kapcsolatos tippek is érdekelnek, kérdezhetsz nyugodtan, arra is szívesen válaszolok.

Fontos, hogy az ilyen, 2 hetes, 90 napos kúrákat hanyagold, véglegesen változtatni kell az életmódodon, ha utána nem akarsza visszahízni. Döntsd el, hogy tényleg meg akarod-e változtatni a külsődet, egészséges életet, akarsz-e élni. Ha igen adj bele mindent, csináld, amit írtam, mellőzd a kifogásokat és meglátod sikerülni fog. Egyébként két kiló fogyád teljesen normális, lehet kicsit többet is de semmi baj nincs vele. Ha konditermi edzésbe kezdesz, akkor az első évben havonta kb. 0,5-1 kg izmot tusz felszedni.(de az is teljesen normális, ha kevesebbet, fogyás mellett egyébként se ez legyen a fő szempont).

Sok sikert!

2018. aug. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2018. aug. 10. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!