Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ételeket vigyek?

Milyen ételeket vigyek?

Figyelt kérdés

Nyáron sikerült nyolc kg-t fogynom, és még tervezek néhány kg-t leadni.

Viszont hamarosan sulikezdés, ami azt jelenti, hogy reggel öttől délután négyig péksüteményt/szendvicset eszek (1-2 db-ot), hattól éjfélig pedig amit találok itthon.

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen ételeket tudnék vinni, amikkel tudom tartani és/vagy folytatni a diétát?


2018. aug. 15. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szinte bármilyet. Nyilván nehezen ehető vagy túlságosan folyékony dolgokat nem ajánlok, sőt olyat sem, amit muszáj melegen enni (ez egyéni, van, aki bármit megeszik hidegen), de minden mást vihetsz. Főtt ételek dobozban, gyümölcs, olajos mag, sós és édes sütik ésatöbbi. Nem tudom, milyen a diétád, nyilván az abba passzoló s számodra más szempontból is megfelelő ételeket vidd, a neked megfelelő makrókat s kalóriamennyiséget figyelembe véve.


Vihetsz péksütit is, ha neked az belefér, persze azért rendes mennyiségű fehérje is legyen benne, ne ilyen 1 mm felvágott, amiben semmi nincs.

2018. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Salátákat, rozskenyeret, sajtot, gyümölcsöt, joghurtot
2018. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én dobozban szoktam vinni salátát, rizs vagy zabkását, felszeletelt gyümölcsöket vagy üvegben smoothiet, de egy joghurtot, müzliszeletet is simán tudsz vinni. Konkrét étkezésnek nem sok, de rágcsálnivalónak korpovit kekszet és mellé egy kis dobozban valamilyen mártogatóst szoktam még vinni.


Szendvicset is lehet diétásan pl teljes kiőrlésű kenyérrel, valamilyen felvágottal, light majonézzel és sajttal, én raktam bele időnként főtt tojást vagy rántottát (ajánlatos azután eltenni hogy kihűlt, hogy ne legyen erős szaga), meg egy rakat zöldség. De csinálhatsz valamilyen szendvicskrémet is, neten vannak diétás verziókról receptek.


Teljes kiőrlésű tortilla is nagyon jó, tele rakhatod zöldséggel, hússal meg valamilyen szósszal (én pl chili szószt vagy házi humuszt szoktam használni, ezekben nincs sok kalória és kevés is elég), ez elég laktató tud lenni.


Nem tudom mennyire akarsz este sütögetni (hétvégén inkább kivitelezhető), de csinálhatsz házilag is péksütiket. Ezeket meg tudod csinálni diétásan, csak azért van velük munka. Én mondjuk főleg pizzás csigát vagy mini pizzát szoktam sütni, de esélyes hogy neten többféle receptet is találsz. Ez így se kimondottan diétás étel, de kevesebb kalóriát tartalmaz azért mint a fornettis verziók.


Vagy sós "muffint" tudsz még csinálni viszonylag könnyen. Egy muffinsütő tálat ki kell kenni olivaolajjal, beledobsz pár zöldséget (pl bébispenótot és brokkolit), leöntöd aztán felvert tojással vagy csak a fehérjével, kevés só és bors rá majd meg kell sütni (180 °C, 20 perc). Én ezzel kísérletezek mostanában, ez is elég könnyen dobozolható.


Youtubeon amúgy elég sok ötletet találsz, főleg ha angolul nézel utána. Én is ott szoktam keresgélni, ha konkrét kaját nem is akarsz leutánozni elég jók kiindulási pontnak.

2018. aug. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!