Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egy héten 5 alkalommal...

Ha egy héten 5 alkalommal futok 3-5 km-t (alkalmanként) és délután 18 után már nem eszem, az segít a fogyásban?

Figyelt kérdés
Szobabringázni is szoktam, de azt alkalmanként csak fél órát kb, s csak 3-4 alkalommal.
2018. aug. 30. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy neked segít, az egyéni.

Van, aki ettől éhesen kelne és bezabálna. Nekem kiváló ötlet lenne, ha bírnék ennyit futni (bár az 5 óra nekem személy szerint jobb, de ez alapvetően azon múlik, mikor kezdek el enni, de ha a kalóriadeficitet megoldom, akkor éjjel 2-kor is ehetek, ha csak a fogyás számít).

A többségnek jó fogyás (kalóriadeficit) szempontjából, ha korlátozza az evésidőt, de nem mindenkinek előnyös pont a 6 utáni nem evés, sokan 6 előtt nem esznek s így fogynak könnyen (de nekem pl. ez nem működne). Van, akinek pedig tökmindegy, mert már délig bőven túleszi magát... Tapasztald ki, hogy nálad mi a helyzet, ezt nem tudja megjósolni senki.

2018. aug. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "este 6 után nem evés = fogyás" olyan sokgenerációs tévhit ami képtelen kikopni a köztudatból, pedig semmi alapja nincs. Sokkal többet ártasz a szervezetednek azzal, hogy órákon át éhezel és szándékosan nem eszel este egy tévképzet miatt. Abban van valami, hogy alvás előtt 1-2 órával már nem célszerű nehéz ételeket fogyasztani, mert bezavar az emésztésbe, de ha te este 8-kor még nem alszol, hülyeség az egész.
2018. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem ezt az este 6 óra után nem eszek hisztériát. Éhes gyomorral lefeküdni csak többet ártasz magadnak. Én este 10-kor is eszem, mégis szépen fogyok. Amúgy a futás jó dolog, de az sem ér sokat ha este hatig túl sok kalóriát viszel be..(este 6 után meg éhes vagy)
2018. aug. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért az este 6 után nem evés egyedszinten nem feltétlenül rossz (nekem nagyon jó lefekvés előtt 8-10 órán át nem enni, igazából ez az ideális. másnak kopogna a szeme, én pedig jóllakottan alszom és ébredek), csak a hype és általánosítás hibás. S akinél működik, annál sem az időpont a lényeg, hanem az evési ablak mérete, esetleg az esti otthoni nyugalmas nasizós eszegetés kizárása. A fogyásnál a lényeg a kalóriaegyenleg, nem az, hogy konkrétan mikor eszünk.
2018. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az este hat után nem evés bromságot jó lenne már elfelejteni :D


KÖZE NINCS a fogyáshoz.

2018. aug. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én heti 3x 4-5 km-t futok április óta (persze nem ennyit futottam eleinte), valamint visszafogtam a nasit, és az étkezések közötti csipegetést. Havi 1-1,5 kg megy le azóta (az első hónapban semmit nem fogytam).
2018. aug. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!