Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Próbálta valaki a lektinmentes...

Próbálta valaki a lektinmentes diétát?

Figyelt kérdés
Az egész családom meggyógyult a segítségével, és érdekelne hogy magyarországon mennyire terjed az ismerete.

2018. szept. 20. 12:09
 1/5 A kérdező kommentje:

Milyen tapasztalaitok vannak? Ti nem szoktatok csalni?

Nálunk: anyukámnal meggyógyult a 20 éves ibs-e,

Én csak IR-es vagyok és lefogytam

A tesóm pedig autoimmun beteg volt, és tünetmentes lett.

2018. szept. 20. 12:12
 2/5 anonim ***** válasza:
Én még sosem hallottam róla. Borzalmasan hangzik, mindenre allergiásoknak kell ennyi ételt kihagyni, sok kedvencem benne van... De ha ti bírjátok és segít, az jó.
2018. szept. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem. Látom akkor senki se ismeri.

Én pl ma fél kiló töpörtyűt vacsoráztam, retekkel,lilahagymávalXD és mindig ilyeneket eszek, ugyanis elvileg a zsír nem hízlal. Akkor sok sikert a saját diétádhoz :)

2018. szept. 20. 21:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem, de én sem eszem gabonaféléket és száraz hüvelyeseket. Nekem is voltak autoimmun nyavalyáim és IR-em, azokon segített, az emésztésem és a bőröm rendbejött, és fogytam is. De azt kicsit túlzásnak tartom, hogy többé ne egyek paradicsomot, gombát, zöldborsót és zöldbabot, ha nekem ezek nem okoznak emésztési problémákat, finomak és passzolnak az étrendembe. Az IBS nyilván más tészta.

Nem azt mondom, hogy nem jó ez az étrend, biztosan sok embernek beválik, csak szerintem nem annyira a lektinnel van a gond (megfelelő ételkészítési módszerekkel szinte nulla marad belőlük az ételekben), hanem a túlzott cukor- és szénhidrátbevitellel, mesterséges adalékanyagokkal, és egyes növényi fehérjékkel, olajokkal.

2018. szept. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem :) én nem térítek senkit, csak fura hogy olyan diétát csinálok, amit senki nem ismer. Nekem több komoly betegségem is van, ezért hálás vagyok az orvosnak aki kitalálta a diétát. Igaziból én se az akaraterő miatt csinálom. Hanem azert mert ha megszegem akkor egy hétig minden bajom van XD
2018. szept. 21. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!