Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vajon mekkora százalékban...

Vajon mekkora százalékban sikeres az életmódváltás? A környezetetekben sokan híznak vissza?

Figyelt kérdés
Több ismerősömön is látom,hogy több hónapos spártai táplálkozás és iszonyatos nagy fogyás után szépen szivalkodnak vissza a kilók. Valóban nehezebb megtartani,mint leadni? Nem életmódváltásra vannak berendezkedve,hanem egy rövidebb kúrára? Ez a sikertelenségük titka?
2018. okt. 2. 02:34
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Kb.


Ha a dietat addig csinaljk amig le nem mennek a kilok, es utana vissza ternek a regi kajalashoz amitol meghiztak, miert ne hiznanak meg ujra tole ha egyszer mar sikerult?!

2018. okt. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

164 cm vagyok, 85 kg-ról indultam, amikor vegán kettem. Az első 5 kg szinte magától ment le, további 6 kg kicsi odafigyeléssel, de már jóval lassabban (2 hét alatt ment le kb 1 kg) aztán megálltam az odafigyeléssel, ennek már egy hónapja, de nem jött vissza felesleg. Most újra elkezdek jobban odafigyelni a kalóriákra, szeretnék legalább 64 kg-ra lefogyni. Nekem ez az az életmód, ami a legkönnyebbé teszi a fogyást, és súlymegtartást, egész életemben csupa kínszenvedés volt fogyni, és ezt az életmódot a legkönnyebb betartanom (ha valaki elkötelezett etikai vegánná válik, nincs visszaút). Sokkal több energiám lett, szebb a bőröm, eltűntek a szemem körül a karikák, és nem tudom miért, de a mellemből nem fogyok, ami eddig az összes fogyókúra alatt sajnos sikerült. Én sose hittem ilyen szövegekben, hogy szenvedés nélküli fogyás, stb, de rá kellett döbbenjek, hogy lehetséges.


A kérdésre a válasz az szerintem, hogy attól függ a siker, hogy milyen az az életmódváltás, a sok zöldség alapú étel elengedhetetlen hozzá, hogy éhezés nélkül fogyj. És finoman kell ezeket elkészíteni, változatosan, különben ráunsz. Ha meg éhezteted magad, és tápanyagokat vonsz meg, mint a szénhidrát, olajok, akkor meg vissza fogod zabálni szó szerint, ezt több ismerősön, és magamon is tapasztaltam. Odafigyelés, és tervezés kell hozzá, sok recept, sok zöldség, rostban gazdag gabonák, és idő, ugyanis időt kell hagyni a szervezetnek, hogy lassan fogyjon le.

2018. okt. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én csak annyiban változtattam az étkezési szokásaimon, hogy nem eszek kenyeret, és cukros dolgokat. Meg számolom a kalóriát, makrókat, és amit nem csináltam, de ma igen, sportolok. 94 kilóról (160cm) fogytam le 66 kilóra. Imádom a csirkét, halat, lazacot. Ma is ezeket eszem. De szoktam enni spagettit vagy pizzát is, de csak mértékkel. Ha belefér a kalóriakeretembe akkor eszem.. Ha figyeled, hogy kalóriadeficitben legyél akkor bármit ehetsz. 1 éve tartom a súlyomat. Sosem éhezem.
2018. okt. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A koplalás még a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető életmódváltásnak. Úgyhogy igen, ez a sikertelenségük titka.

Ellenben ha egyensúlyra törekednének, és kiegyensúlyozott lenne a táplálkozás/sport az életükben, amit nem 2-3 hónapig csinálnának, hanem életük végéig, akkor nagyobb valószínűséggel nem kúsznának vissza kilók. És nem nehezebb megtartani a súlyt, sőt élvezetesebb, mivel a korábbi csökkentett kalóriakeretemhez képest most a normál kalóriakeretemet ehetem, ami egész sok.


170/58 (Már fél éve. visszajött kilók száma: 0.)

2018. okt. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is többször próbáltam már életmódot váltani. Nem kúrát csinálni, hanem egy tartható étrendet hússal és zöldségekkel. A gond ott kezdődik, hogy ezeket nem szeretem szinte már eléri az utálatot. A tésztát viszont minden formában imádom sajnos. Szinte függőség.

Max 2 hónap után már úgy vagyok vele mire jó szenvednem ha semmi örömöm nincs ebben az életmódban.

Persze kitaláltam sok trükközést, liszt mentes palacsinta sütik stb de mindig arra jöttem rá hogy így nekem nem éri meg

2018. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tesóm az update módszerrel 120-ról fogyott le 80-ra. Anno még egy csigatésztát is kipecázott a húslevesből. Most meg fal,szerintem már újra 100 felett van.

Ha mondjuk neki,hogy álljon le meg vérig van sértve. Azt mondja,hogy úgy is bármikor le tud fogyni. Akkor minek kínlódott eddig,nem értem.

2018. okt. 2. 10:11
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
A tartható étrend nem hús zöldséggel. A tartható étrend mindent tartalmaz, kiegyensúlyozottan, mértékkel.
2018. okt. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

A kemény önsanyargatás nem rendes életmódváltás... Nem csoda, hogy visszaestek.


A környezetem étrendi dolgait nem ismerem, illetve akiét igen, az mindig vékony volt. Valahogy az ismerőseim nem álltak neki fogyni, csak én :)


A megtartás és ha épp megy, a fogyás is nagyon könnyű, épp ez az, hogy nem erőltetem magam, hanem élvezettel eszem s mozgok.


Életmódváltásnál fontos, hogy tartható, személyre szabott legyen. Ha sanyargatás, persze, hogy utána egy kicsit is hedonista embernél visszájára fordul a dolog (egy igazi hedonista pedig eleve nem önsanyargat).

De ha jól érezzük magunkat vele, néha, ha igazán kell, lazítunk, akkor nincs testi-lelki hiány az életmód miatt s a fogyás után csak enyhítünk, de megmaradnak az alapok.

Hiszek benne, hogy jó étrenden, némi mozgással az emberek szinte mindegyike bőven jóllakik a súlytartó kalóriakeretén belül. A gyakori éhség nélküli evésről pedig szokjunk le, megvalósítható.

2018. okt. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

#2: Nem, különféle emberek vannak. Nekem a sok zöldség megakadályozza a fogyást, hacsak nem mozgok igazán sokat, de az ritkán jön össze hosszabb távon. Sok kalória jön a zöldségeimmel s inkább csak éhesebb leszek a sok szénhidráttól. Sokkal jobb, ha minimális zöldséget eszem (le kellett szoknom a zöldségételek gyakori evéséről, ami elég nehéz volt, nem tudom rossznak tekinteni imádott zöldségeimet nagy mennyiségben, de ha egyszer nem laktatnak), kb. semmi gyümölcsöt (nem beszélve a többi, még erősebb szénhidrátbombáról) és inkább fehérjét és zsírt. S ezzel nem is vagyok egyedül. Kinek ez jön be, kinek az.

Viszont zöldség nélkül nem tudnék élni, nekem az lenne az önsanyargatás (képtelen is lennék csinálni, én a zsírböjtben is ettem zöldséget :)). Meg kell találnom az egyensúlyt.

2018. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!