Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik sikeresen lefogytak,...

Akik sikeresen lefogytak, hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Mennyit, hogyan és mennyi idő alatt?:)

2018. jan. 13. 10:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Szeretnék sikertörténeteket olvasni, amik motiválnak majd engem is 😊
2018. jan. 13. 10:46
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónapja kezdtem el és eddig 5 kilót fogytam. 72-ről indultam és már 67 vagyok (160cm) tervem 58-60 kiló tavasz végére. Nekem a kalóriaszámolás és a sport vált be. Kizártam az életemből a felesleges kalóriabevitelt ami nálam a gyümölcsleveket cukros üdítőket péksütik jelenti ezeket teljesen kizártam. Az édességet inkább csak minimalizáltam mert nagyon édes szájú vagyok kalória deficitembe is belefér és sanyargatni sem akarom magam mert az nem visz előre. A kenyeret is egy héten kb egyszer eszek de az én szervezetem nem is kivánja pl rántottát is inkább eszek 4 tojásból kenyér nélkül mint ahogy előtte 2 tojásból kenyérrel.

A sport nálam pedig heti 4 szer 1 vagy 1,5 óra szobabicikli. Ilyen apró változtatásokkal oda figyeléssel nagyon jó eredményeket lehet elérni. Nekem a kalóriabázis nagyon sokat segít és motivál is mert jóérzés olvasni hogy "remekül teljesítetted a mai tervet ebben az ütemben xy kilót fogyhatsz" vagy ami még jobb mikor azt írja hogy túlteljesítettem a tervet :D és amúgy valóban egyensúlyban van az alkalmazás szerinti fogyásom a tényleges fogyásommal.

2018. jan. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Mértem és számoltam.
2018. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 4-5 éve 8 kg-t fogytam kalóriaszámolással és napi kb. 20 perc intervallumos stepperrel + egy pár erősítő gyakorlattal (az egész napi edzés belefért 30 percbe), kb. két hónap alatt.

Sajnos nekem a mozgás nem jött be, egy idő után annyira megutáltam, hogy azt vettem észre magamon, még szabadnapon is inkább később kelek fel, hogy "ne férjen bele" a mozgás:S Ráadásul 8 kg után a fogyás üteme is stagnált, teljesen demotiválttá váltam és feladtam:( - Még kb. 5 kg-t akartam volna leadni, de azért nem voltam elégedetlen.


Viszont azóta egyre inkább elhagytam magam, ami az étkezést illeti, munkanapokon főleg egészségtelenül ettem (napközben sietve bekapott szendvicsek + péksütemények, este meg hullafáradtan hazaesve csoki és szénhidrát:S), úgyhogy visszaszedtem mindent:(


Most kezdtem újra egy hete. Mivel nálam mindig a szénhidrát volt a kritikus pont, ezúttal kipróbálom a kalóriaszámolással kombinált ketogént. Meglepett, hogy egyáltalán nem volt nehéz szinte minden szénhidrátot elhagyni, nálam is igaz, amit általában mondanak, hogy egyáltalán nem vagyok éhes, nem érzem gyengének magam stb. Ami hiányzik, az a "klasszikus" köret (krumpli, rizs, tészta). Simán beleférek a 30g-os szénhidrátkeretbe, igazából 20-25-re is le tudnék menni, ha sanyargatnám magam, de így még naponta egy pici édesség is belefér:)


Egyelőre nem kezdtem mozogni, talán ha lesz már sikerélményem, akkor érzek majd magamban ahhoz is némi motivációt:)


Egyelőre -1.8-nál tartok 10 nap alatt, de ez nem meglepő, kíváncsi vagyok, hogy a későbbiekben (3-4. hét) milyen fogyási ütemet tudok megtartani (a cél hetente 0.5 kg)


Ha valamiért nem válna be a ketogén, akkor átállok egy csökkentett CH bevitelű étrendre (kalóriaszámolás mellett), súlytartáskor meg marad az elnagyolt kalóriaszámolás.

2018. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
15%
nem zabáltak zsíros szarokat, sportoltak rendszeresen és nem ettek egézségtelen kajákat
2018. jan. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, akik eddig megosztották részletesen

Utolsó, a válaszodtól sajnos nem lettem motiváltabb. :/

2018. jan. 13. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd meg ezt a blogot, sikersztori, pedig még nincs vége...

2018. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!