Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás utáni korrigációs műtét?

Fogyás utáni korrigációs műtét?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,158 cm, 62 kg. 10 kg-ot szeretnék fogyni(minimum,de van egy gond. 2 éve szedtem fel 10 kg-ot hirtelen és a karomon,a mellemen és a csípőmön szétreccsent a bőr. Félek tőle,ha fogyok megereszkedett lesz. Elsősorban ez érdekelne,hogy 10 kg fogyás után meg fog e ereezkedni a bőröm ha szét van reccsenve több helyen is,a másik pedig az,hogy a korrekciós műtétek lehetnek tb támogatottak? Vagy egyáltalán mennyibe kerül egy ilyen műtét ára? Tudom,hogy szépítészeti beavatkozásnak számít,de szerintem egy fiatal lány számára nem csak esztétikai,de egészség ügyi problémákat is okozhat.
2018. okt. 9. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
2018. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemhiszem, hogy 10 kiló után kéne ilyen műtét. Igaz, ez genetika, de nekem 40kg fogyás után sem ereszkedett meg annyira, hogy kelljen(legalábbis hogy annyira sürgős legyen)

Valami olyasmit hallottam, de aki jobban tudja, majd kijavít, hogy akkor tb támogatott, hogyha az illető orvosi felügyelet alatt, az elhízott (bmi) kategóriából fogy le, és ezt a súlyt még fél évig megtartja.

És elég drágák. Több100ezer forint/akár milliós összeg is lehet.

2018. okt. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Semmi ilyesmire nem lesz szükséged.
2018. okt. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 berryshake ***** válasza:
Nagyon fiatal vagy és nincsen nagy súlyfelesleged, semmi gond nem lesz, emiatt tényleg nem kell aggódnod. A striák idővel elhalványulnak és alig fognak látszani, ha szépen sportolsz és lassan, egészséges életmóddal fogysz, akkor vissza fog húzódni a bőr.
2018. okt. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Őszintén nem is a striák látszódásával lenne gondom,azokat már megszoktam csak attól féltem,hogy azokon a helyeken ahol striás,megroncsolidott a kötőszövet és nem tud regenerálódni,összehúzódni. Ha hülyén fogalmazok bocsi,de nagyon fáradt vagyok.
2018. okt. 10. 18:07
 6/9 anonim válasza:

Nem a koron múlik,hogy mennyire nyúlik meg a bőr.

És nem is genetikán.

Én nagyon fiatalon híztam nagyon sokat és szétszakadt a bőröm.

Szétszakadt,lógó,striás bőrt csak plasztikai sebésszel lehet intézni.


De amúgy vannak lézeres kezelések,amivel el lehet tüntetni.

Én is olyanra megyek majd.

Ezekre a stria nem tűnik el idiótákra ne hallgass.

2018. okt. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 ...a lézer sem húzza össze a szétszakadt bőrt, csak nem/kevésbé lesz tőle látható...
2018. okt. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Maradjunk annyiban,hogy abban a korban,ahol már arra is lehetőség van,hogy 3 ember génállományából legyen egy gyerek,ott már semmi nem lehetetlen.

És nem hiszem,hogy csak halványít.

Én azt hallottam,hogy ezek nem csak hallványítanak,hanem segítenek,hogy új kötőszövet épüljön.

2018. okt. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az nem erdekel,hogy latszodnak a striak,mert egyaltalan nem veszes ahogyan kineznek es nem is annyira rengeteg,sot nem is sok helyen van. Csak a karomnal felek,hogy megereszkedett lesz abor,ezert is tettem fel ezt a kerdest. Talan elfogadom magam igy,felesleges kilokkal,mint hogy logjon a borom.
2018. okt. 12. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!