Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Neked mi az életmódváltás?

Neked mi az életmódváltás?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a téma nagyon bő, kíváncsi lennék hogyan változtatnál. Nyilván mindenki tudja sport+kaja. De azon belül mit és hogyan változtatnál? Mit sportolnál, mit ennél?
2018. okt. 16. 03:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy váltottam életmódot hogy egészségesebben kezdtem enni, gyümölcsöt zöldséget, fehér húsokat , csak vizet ittam.

Mozogni én röplabdáztam , tornáztam, ugróköteleztem , futottam.

Nekem ez bevált.

2018. okt. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Random evés, akármikor akármit, akármilyen mennyiségben, mozgásszegény életmód ------> tudatos táplákozás, sport.

Nálam ez kalóriaszámolás (súlytartásra) és futás.

2018. okt. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csak annyit változtattam, hogy mindenből kevesebbet eszem, cukrot száműztem a kávémból, nem iszom cukros ütítőket sem, sütit, csokit minimalizáltam, este 6 után már nem eszem, és autó helyett kerékpárral járok dolgozni, ami napi 12 km bicajozás.

Egyébként a marhapöritől a töltött káposztáig mindent eszem továbbra is, csak kb. fele mennyiséget, nem kipukkadásig. Nekem ennyi elég volt, hogy megálljon a hízás, és beinduljon egy lassú fogyás, ami fél év után meg is állt. Van még rajtam kb. 4-5 kiló fölösleg, de ennyi kell, hogy ne nézzen ki úgy rajtam a kabát, mintha egy vállfára lenne akasztva.

2018. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szuper, mindenkinek ment a zöld kezecske! Köszi!
2018. okt. 16. 13:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Remélem, roppant kíváncsi vagy, mert hosszú lesz.


Némi mozgás, amire sikerül rávennem magam (napi kis séták, néha pedig egy rendesebb kör, pl. 20-40 km túra vagy biciklizés, hegyekben lakom. sajna több nekem nem megy még). Egyszer megtanulok futni is, lassan megy. Jobb időkben gyúrok is, szerintem az én koromban kvázi kötelező már, ha jót akarok. Korábban is jó lett volna, persze, de ezzel nem tudok mit tenni.


Étkezés terén mikor mi, nem mindig csinálom egyformán szigorúan.

A legfontosabb, hogy szénhidrátszegényen egyek (minél inkább, annál jobb, már ha épp nem zavar lelkileg. gyümölcsszezonban nem szoktam tartósan ketogén diétázni).

Húst nem szoktam enni, ez évtizedek óta keveset változik.

Eleinte kvázi paleóztam, most már lazább a dolog, de kevés a glutén (kizárólag kelt tésztánál használom, máskor tök felesleges) s a szénhidrát miatt az egyéb gabona is. A laktózos cuccokat általában nem lehet helyettesíteni semmivel (főleg a tejfölt s az sok ételbe kell), de azért igyekszem nem elszállni nagyon.

A cukor sosem jön vissza (de vendégségben néha eszem), a nátrium-glutamát viszont zéró toleranciás, ahogy a kóla és hasonlók is. Feldolgozott ételeket eleve nem szoktam venni, inkább csak alapanyagokat, így pofonegyszerű elhagyni ételcsoportokat, mert amúgy szinte mindenben van szinte minden.

Egy ponton nagy levegőt vettem és minimalizáltam a zöldséget, amennyire bírtam. Most sem eszem keveset, régen ettem bitang sokat (200g ch zöldségből nem volt kihívás egy zöldségesebb napon, igyekezni se kell hozzá, az nem sok zöldség az én szemszögemből). Meg néha mostanság is eszem több zöldséget, de igen ritkán.

A krumplival nincs bajom, csak férjen bele a szénhidrátkeretembe. Ketogén diétában is eszem, csak ott krumplilisztként, mert úgy kevés is elég nekem a rántottámba. Régen nagy kedvencem volt, majd évekre elhagytam, újult erővel visszajött s most alkalmi kedves vendég, de már nem akkora poén, mint rég.


Ez a múlt, de a jövő? Most újra ketózom s igyekszem újra leépíteni a tejfölt. A ketó miatt az újabban túlságosan megerősödött kenyér ki fog esni... Kb. ennyi. A ködös távoli jövőben gondolok erősebben vagy akár teljesen növényi étrendre, szimpatikus és napokra megy is, de innen nehézkesebb odajutni s ha sikerül, akkor is erősen szénhidrátszegénynek kell lennie. Többet kéne tudnom és a hedonista énemnek elengedni egy csomó mindent, egyelőre nem vonz ez.


Ételtípusok is érdekelnek? Sok édesség (ma jégkrém van sütivel), sok tojásétel, nagyon kevés zöldségétel, inkább nyersen harapom őket, úgy kevés fogy és értékesebbek is általában, de főleg nagyon kellenek nekem. Nem nagyon tudok (nyers) zöldség nélkül enni. Ketón kívül pedig bejönnek a kenyérfélék és a krumplis ételek is. A kenyérnél rezeg legjobban a léc az egészségtudatosságomban (a sült krumpliban nem tudok problémát látni, amíg a mennyiség kicsi), de néha belefér. Magam sütöm, persze.


De általánosan egy jó életmódváltás szerintem az adott embernek minden szempontból megfelelő, tartható táplálkozás és mozgás. Az enyém nekem jó, másoknak annyira szörnyű lehet, mint nekem az övék.

Ez az étel elosztására is áll. Súlytartáshoz nekem belefér 2 étkezés is, ha jó az életmódom, lassú fogyáshoz egy kell, de valószínűleg tömegelni is tudnék vele, még nem próbáltam. Soha nem hagyom magam éhesen, ez alap. A páromnak már 3 étkezés kell a jóllakáshoz és 2 a fogyáshoz. De akinek 6-8 kell, az egyen annyiszor. A szervezetnek az összbevitel számít.

2018. okt. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!