Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le jövő...

Hogyan fogyhatnék le jövő nyàrig 15 kg-ot?

Figyelt kérdés

160 cm és 85 kg vagyok :( Szeretnék jövő júniusig legalàbb 10 kg-ot fogyni de ha lehet inkàbb 15öt.

Már egy csomó diétàt kipróbàltam de egyik sem hasznàlt.Sajnos az akaraterőmmel is gondok vannak. A tornàt is hamar megunom ezért kellene egy màsik mozgásforma.


26/N


2018. okt. 23. 20:04
1 2
 1/11 anonim válasza:
Próbálj sportolós programokat tervezni a barátaiddal. Baráti közegben, kis futás közbeni beszélgetéssel gyorsan elmegy az idő és a felesleges kalória. Kipróbálhatsz mellé zöldségalapú étrendet, kevéske hússal. Ha ennyire komolyan akarod venni, akkor pedig látogass el egy konditerembe és kérj fel egy személyi edzőt, akinek sok ideje van. ;D
2018. okt. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tudod te jól, le is írod, hát igen, nehéz, mert akaraterő kell.
2018. okt. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Norman Bates ***** válasza:
29%

Ne zabalj!!

(Csunyan hangzik, de ez az igazsag/ egyetlen titka a fogyasnak)

2018. okt. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mozogj olyat, amit szeretsz, azt nem hagyod abba. Az egészséges életmódhoz kell valami mozgásforma.


Miért nem használtak a diéták, milyeneket követtél? Ha kalóriadeficitben eszel, hatni kell bármelyiknek, már ha képes vagy csinálni őket, mert pl. én abbahagyok bármit, ami nem esik jól, de a saját, szervezetemhez passzoló életmódnál már tényleg csak magamat okolhatom, ha elmarad a hatás. Ha nagy akaraterő kell, akkor esélyes, hogy rossz a módszered, bár vannak nehéz esetek.

Írj még infót, így kevés. Lehet, hogy idióta koplalós vackokat próbáltál vagy túl sokat ettél, rossz volt az étkezésszám vagy valami. Még ami kiváló étrend egy másik embernek, az is lehet durván rossz neked, a megfelelő táplálkozás nem olyan egyszerű dolog.

De még ha rosszul és sokat is eszel, végülis ellensúlyozható mozgással, ami persze megint nem mindig egyszerű, célszerű megtalálni az egyensúlyt s evés és mozgás fronton is jól csinálni.

2018. okt. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen diétákat próbáltál és mennyi ideig?
2018. okt. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kellenek csodadiéták. És nincs is csoda. Kevesebbet kell enni. Többet kell mozogni. Ha semmi akaraterőd nincs, akkor nem fog menni.

Egyébként normális étrend mellett nem kell éhezni, szóval annyira nem nehéz.

Számold ki a kalóriát, nagyjából, hogy lásd, hogy mennyit eszel. Csökkentsd. Hagyd el a rossz szokásokat, nasi, üdítők, gyorskaja, stb.

2018. okt. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Az étkezésre kell figyelni és mozogni kell. Elmehetsz táncolni is (nőknek rengeteg féle táncóra van) az is jó mozgás és kikapcsolódás (pl zumba vagy valami hasonló pörgősebb tánc), mellette egy kis edzés és máris nem lehetetlen az a 15kg. Én étkezésre annyit figyeltem, hogy ugyanúgy ettem mindent csak mértékkel, és a szemét kajákat kerültem (mekiskaja stb). Napi 3x ettem, mikor már korgott a gyomrom. Mikor rámtört az ehetnék akkor megkérdeztem magamtól hogy valóban éhes vagyok e, vagy csak az 'agyam éhes'? Ha nem korog a gyomrom akkor nem vagyok éhes.
2018. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Zumba? Max. az első két kiló leadásában segíthet, ha még soha nem mozogtál. Egy ilyen "egyet-jobbra-egyet-balra" edzés nem elég inger egy idő után. Mindig egyre intenzívebb edzés kell ahhoz, hogy folyamatosan fogyj, és egyre kevesebb és kevesebb kalória, ezt ne felejtsd el. Neked kell megtalálnod azt a mozgást, amit örömmel csinálsz, és nem megy el a kedved tőle.
2018. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Barátnőm is zumbázik, úgy jön haza egy edzésről mint akit nyakon öntöttek egy vödör vízzel. Párszor elmentem megnézni, nem csak lépegetésből áll hanem mozognak rendesen, szinte szünetet sem tartva a másfél óra alatt. Nyilván egy jó instruktor is kell aki érti a dolgát.

Esetleg küzdősportot is ki lehet próbálni, igaz ahhoz is jó instruktor kell. Ha egyedül nem megy nincs motiváció, akkor keress barátnőt-barátot aki eljár veled.

2018. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. A diétákkal kapcsolatban egy kis áttekintés:

Vannak nőimagazin-szintű diéták, és vannak olyanok, amelyeknek van élettani alapja és még működnek is. A 90 napos például egy marhaság, bár lehet, hogy egyesek fogynak tőle, egészségesnek éppen nem mondható.

Az Atkins nálam sok évvel ezelőtt nagyon bevált, mellette 2 naponta lenyomtam egy órás tornát, nagyon gyorsan lementek rólam a plusz kilók és izmosodni is tudtam. Most már tudom, mik a gyenge pontjai, de alapjában véve működik, utána pedig át lehet állni egy jobb összetételű súlyfenntartó étrendre.

A szénhidrátcsökkentés (LCHF, low carb high fat étrend) egészséges ételekkel és megfelelő fehérjebevitellel szintén hatásos. Az update is ide próbál tartozni, de sok kritikát kap az ilyen élelmiszerek összetétele miatt (én nem ajánlom).

Vannak, akik az IF (intermittent fasting, időszakos böjtölés) hívei, ha szimpatikus neked, ezt is érdemes kipróbálni, akár a low carb-bal ötvözve is.

A paleo és a vegán étrend nem igazán fogyókúrás, nem feltétlenül fogy velük az ember, és nem is ez a lényegük, de ettől még vannak, akik fogynak velük.

Aztán itt van a jó öreg kalóriaszámlálás. Szerintem ezt követik a legtöbben, de nem mindenkinél működik, főleg, ha silány, tápanyagszegény ételekre, és rossz makrókra alapoznak.

Bármelyiket is választod a fentiek közül, olvass utána alaposan, és adj neki legalább egy hónapot, hogy lásd az eredményt. Sokan esnek abba a hibába, hogy pár nap vagy 1-2 hét után feladják, mert szerintük nem használt vagy rosszabb lesz a közérzetük. Pedig ez sokszor még az átállás időszaka, az emésztésnek és az anyagcserének alkalmazkodnia kell a változásokhoz, ami gyakran nehéz. A hirtelen szénhidrátcsökkentésnek pl. vannak kellemetlen tünetei, a szervezet tiltakozik az addig fő energiaforrásnak számító cukor megvonása ellen, de ez max. 1-2 hét után megszűnik.

Az akaraterő csak az elején fontos, később már rutinná válik az új étrend, a régi rossz étrend vonzereje pedig fokozatosan csökken. Persze az is fontos, hogy az új étrendben minden fontos tápanyag meglegyen a megfelelő mennyiségben, ha nem akarsz hiánybetegségeket beszerezni. Lehet, hogy vitaminkiegészítésre is szükséged lesz.

Nagy túlsúllyal a mozgást nagyon megterhelőnek érezheti az ember. Ha így van, az átállás időszakában még nem muszáj többet mozogni, éppen elég az adott étrendhez hozzászokni. Ahogy elkezd nőni az energiaszinted, esetleg már lement az első pár kiló, könnyebb lesz rávenni magad a mozgásra is (optimális esetben). Ha a tornát gyorsan megunod, próbálj ki többféle edzésformát. Nem muszáj mindig ugyanazt csinálni. A hét egyik napján fuss (sétákkal megszakítva), egy másikon tornázz, mozgasd meg minden izmodat, egy harmadikon menj el edzőterembe és erősíts, vagy menj el zumbázni, jógázni, úszni, vagy szaladj fel a tizedikre lépcsőn :) Minden másnap tarts pihenőt, hogy regenerálódj, és ne felejts el mindig bemelegíteni és nyújtani.

2018. okt. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!