Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha fogyni szeretnek mit...

Ha fogyni szeretnek mit ehetek es mit nem? Mik hizlalnak?

Figyelt kérdés

Tejtermékekbol miket ehetek?

Tesztafelekbol/kenyerfelekbol, rizsbol mit ehetek?

Husokbol, huskeszitmenyerkbol mit ehetek?

Liszt helyett mit használjak?

Zöldségekből es gyümölcsökből mit ehetek?

Főtt etelekbol mik azok amik hizlalnak?


2018. nov. 6. 15:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Olaj helyett mit használjak?
2018. nov. 6. 15:05
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak a kalóriatöbblet hizlal. Bármit ehetsz, ha azzal meg tudod oldani a kalóriadeficites, de kellően tápanyagdús táplálkozást és jól érzed magad vele.

A mennyiség persze fontos.


S ez egyéni is. Csak mert nekem egy csomó ételcsoportot érdemes minimalizálnom vagy elhagynom, mások jól fogyhatnak nagyon általános, mindenfélét tartalmazó étrenddel is.


A zsír az nekem OK, csak összességében azért ne legyen túl sok. A szénhidrátot fogom vissza jobban. Kit mi laktat, kinek mi KELL, mert borít mindent, ha megfosztja magát tőle...


Liszt helyett mit, már ez is egy komplett összetett kérdés. Diétafüggő. Nem ártana rájönnöd, hogy milyen étrendet kellene követned.

Plusz ételfüggő. Hogy én mit használok liszt helyett? Hol semmit, hol olajos magvat, hol maglisztet, hol lisztet, mert semmi nem pótolja, hol zöldségport (palacsintánál, bár ott lisztet is szoktam)...

Apropó palacsinta. Nem a legdiétásabb ételem, de megfelelő összetétel, mennyiség, diéta, kalóriaigény esetén lazán befér. Nem lehet sommásan kijelenteni, hogy kihagyandó vagy csak 1-2 darab engedhető meg... Csak éppen jól kell köré tervezni a nap többi ételét, ha a keretünk nem nagy.

Nekem aberráltan tojásos palacsintám van (gyakorlatilag az a folyadék benne, egy korty szódát kivéve), az segít az összetételén, de így is inkább zsíros étrendbe illik. Akinek fér a sok gabona, de nem fér a sok zsír, az egyen mást, van választék bőven.

2018. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Tejtermékből ehetsz bármit de csak mértékkell , fogyáshoz a legjobb a kefír és a natúr joghurt.


A fehérhúsok a legjobbak, a hal, csirke, nyúl, pulyka. Ezek natúran vagy grillezve a legjobbak.


Olajból, vegyél kókuszolajat .


A kenyeret jó elhagyni de ha nem tudod akkor magvas kenyér, rozsos vagy pl: abonett kenyér.


Gyümölcsöt egyél magában.


Húsokhoz pedig egyél zöldséget nyersen vagy pirítva.


Gyümölcsből almát mindenféleképpen egyél és narancsot, mert sok C vitamin van benne. Minden gyümölcsből ehetsz , de azért ne zabáld tele magad vele.


Zöldségből ehetsz bármit.


Főtt ételekből a zsírosak és olajosak hízlalnak és amiben liszt van. Pl: pizza, tészták, bolognai, krumpli, pörkölt.


Ha betartod a kalóriaszámod és sportolsz mellette akkor sikerülhet lefogynod. 😊

2018. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden hízlal.
2018. nov. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
A sokat akarasz fogyni, semmit. Gyümölcs meg zöldség reggelire meg vacsorára, ebédre mondjuk egy saláta kockázott csirkemellel.
2018. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
A víz nem hízlaló.
2018. nov. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindent fogyaszthatsz, a kcal a lényeg fogyás szempontjából
2018. nov. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!