Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vajon miert hiztam meg ha...

Vajon miert hiztam meg ha mindent ugyanugy csinalok mint regen?

Figyelt kérdés
29 eves no vagyok, 167 cm es 58 kg, kb egy eve elkezdtem hizni es kezd "uszogumi" is lenni a hasamon. Pedig keveset eszem uyanugy mint regen mikor 50 kg voltam. Mivel kutyakozmetikus vagyok, sokat mozgok napkozben is,biciklivel jarok dolgozni, estig dolgozom, megis az utobbi idoben elkezdtem hizni. Vajon mi a teendo?
2018. nov. 6. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Még kevesebbet kell enni ill. kisebb energiatartalmú ételeket. Az öregedéssel lassul az anyagcsere, a szervezet egyre takarékosabban dolgozik.
2018. nov. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, kevesebbet kell enni.

Nem tudsz másképp fogyni.

Vannak diéták amik könnyítenek a fogyásban,de mindnek ugyanaz a lényege

2018. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Tèvedés, nem KEVESEBBET kell enni, hanem TÖBBET kell mozogni!
2018. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Sajnos az ún. sok mozgás valójában nem éget túl sok kalóriát csak fáraszt.
2018. nov. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Én is ugyan úgy ettem mikor 49kg voltam meg mint amikor 68kg...

Idővel lassul az anyagcsere.5-6eve bármit ettem , bármennyit nem hiztam. Csokit csokival ettem colat -colával ittam . Most ha ránézek az etelre már hizok . Felhagytam az üdítőkkel és a nasival valamint többet mozgok. Azért ha megkívánom megeszem azt a csokit csak nem 1 táblával .... es próbálom az étrendemet úgy alakítani hogyha olyan etelt főzök ami kalória dús akkor következő 2napban odafigyelek mit eszek. Így jóformán azt eszek mindig amit kívánok, már nem is birnek annyi édességet enni mint anno ...

2018. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Pajzsmirigy probléma is okozhat hízást
2018. nov. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
Az se mindegy hogy miket eszel. Pl 500-600 kalóriát be lehet vinni csokival, meg be lehet vinni hússal+zöldségekkel. Szerinted melyiket hasznosítja jobban a szervezet? Plusz a hormontípusodnak megfelelően kellene étkezni, kiiktatni bizonyos ételeket. Nézz utána a neten.
2018. nov. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Peches vagy, hogy már ilyen fiatalon lassul az anyagcseréd, de van ilyen.


Nos, ha tudsz, egyél kicsit kevesebbet (ha van rosszul laktató ételed, nasid, amit le tudsz csökkenteni vagy elhagyni, tedd meg. nyilván a megfelelő tápanyagbevitel fontos, túl keveset ne egyél) s mozogj többet.


Egyesek itt butaságokat beszélnek, nem véletlenül van extrémsportolóknak 10000 kcal feletti kalóriaigényük versenyen... Vannak mozgásformák óránként 1000 kcal feletti energiaigénnyel, nyilván ezt már nagyon hosszan nem bírja az ember, de pár órát lenyom belőle az, aki ezt szereti és megszokta.

De még ha lazább is a mozgás, párszáz kcal is elválaszthatja a lassú hízást a stagnálástól vagy lassú fogyástól. A párom nagyon észrevehetően képes elkezdeni hízni, ha pár hétig kihagyja a munkába járást bicajjal és ugyanúgy eszik (nyilván biciklizés mellett is hízik, ha többletben eszik, de az lassabb s bizonyos felesleg fölött leáll, mert egyikünk éhségérzetét sem látszik érdekelni a kalóriaigény. Fix mennyiséggel lakunk jól a normál jó kis étrendünkön, akármennyi is a feleslegünk s ez a mennyiség pár kiló feleslegnél okoz kalóriaegyensúlyt, ha normál mennyiségű a mozgás. Azt hiszem, sokak szervezete szereti a kis felesleget, valamiért nekik az a biztonságos vagy nem tudom.)

2018. nov. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7: Mindkettőt ugyanolyan jól hasznosítja az egészséges szervezet, nem? Kiveszi belőle az energiát és tápanyagokat, nem dobja el. Ezért is annyi a kalóriatartalma, amennyi, mivel hasznosul.
2018. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

Inzulinrezisztencia, túl sok szénhidrát, kevés alvás, stressz, gyógyszerszedés is lehet az oka.

Táplálkozz egészségesebben, és ha keveset alszol, aludj többet.

2018. nov. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!