Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha le kellene fogyasztanod,...

Ha le kellene fogyasztanod, milyen étrendet ajánlanál?

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 15:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Imádom, hogy senki se bír utánna olvasni a dolgoknak, hanem itt kérdezősködik, de ah... legyen!


Napi 5-6x egyél, kevesebbet mint eddig. Több zöldséget, iktasd ki a cukros vackokat.


Már ez is jelentős változás lehetne. Persze, nem írtad le az étkezési szokásaidat, így nehéz bármit is tanácsolni!

2010. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

15:17 ennél nagyobb baromságot nem is csinálhatnál.

Kávé éhgyomorra = gyomorfekély.

Pirítós vacsorára = szénhidrát.

Tojás naponta = koleszterin.

Rost, vitamin (zöldség, gyümölcs) nincs az étrendben = betegség. Fehérje sincs = izomból fogysz (a szívizomból is!).

Amint abbahagyod az éhezést, dupláját hízod vissza. Gratulálok.

2010. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Kérdező! Orvosi vizsgálat: cukor, pajzsmirigy, fogamzásgátló stb. Ha ezekkel gond van, nem fogysz le, bármit csinálsz. Ha egészséges vagy:


Gyors eredményt ne akarj, mert egészségtelen, ráadásul még vissza is hízod duplán. Fél kg hetente az egészséges.

Naponta többször kell enni, kevesebbet. Ha kihagysz étkezéseket vagy éhezel, a szervezeted tartalékolni kezd, és hiába nem eszel, nem fogysz. Ha utána elkezdesz normálisan enni, akkor még mindig tartalék-üzemmódra lesz állva, ezért hízol majd.


Javaslat:

Reggeli: szendvics teljes kiörlésű kenyérből, sonkával, sajttal, amit szeretsz, sok paprikával, paradicsommal, uborkával, salátával. Mértékkel edd, de lakj jól. Hozzá kávé vagy tea, természetesen cukor nélkül.

Tízórai, ha szükséges: natúr joghurt (a gyümölcsösben cukor van) vagy gyümölcs: alma, narancs. A banán nem jó, az hízlal, de egészséges. Ha a natúr joghurtot nem szereted, akkor turmixold össze gyümölccsel, lehet epret, meggyet stb. kapni, tehetsz bele fahéjat.

Ebéd bármilyen hús (de a legjobb a panírozás nélküli csirke és hal, de még rántva is elmegy), salátával vagy párolt zöldséggel. (Salátához: az öntet hízlal, ha muszáj, keveset egyél az öntetből, vagy öntet helyett használj tejfölt vagy natúr joghurtot. Ezekbe lehet fűszereket aprítani, pl. kapor, vagy reszelni bele sajtot, uborkát. A majonéz hizlal.) Ebből a normális határon belül bármennyit ehetsz. Pl. nem fogysz jobban, ha fél szelet húst eszel, de éhezel, mintha 2 szeletet eszel, és az elég. Természetesen nem lehet 5 szeletet bezabálni. Salátából, zöldségből korlátlanul lehet enni.

Uzsonna: mint a tízórai. Gyümölcsöt mértékkel egyél, mert gyümölcscukor van benne. Ugyanakkor nagyon fontos enni, mert kell a rost, a vitamin és a cukor is, ami benne van. Meg nem lesz édességhiányod.

Vacsi: mint az ebéd, csak kevesebb hús. Salátából bármennyit lehet. Hús helyett lehet 1-2 virsli, 5 deka nem zsíros sajt, sonka. 6 után ne nagyon egyél.

Lehet enni tojást is (rántotta, főtt tojás, tükörtojás), az nem hizlal, csak ha kenyérrel eszed. A kenyeret meg csak reggel lehet, és csak teljes kiörl. vagy rozskenyeret. Ha magok is vannak benne, még jobb.

Lehet enni sajtot mértékkel, és próbálj nem zsírosat, pl. mozarella. Felvágottak közül is inkább sonkaféléket.

A zsírok (mértékkel) kellenek a zsírban oldódó vitaminokhoz.


Kerülendő: gyorsétterem, cukros üdítő (a 100%-os is), minden, amiben cukor (fruktóz, glükóz stb.) van, lehetőleg az édesítő is (csak akkor használd, ha nagyon muszáj, az is hízlal, a legjobb a nyírfacukor, de elég drága: www.nyirfacukor.hu). Kerülendő minden, amiben fehér liszt van, minden, ami élesztős.

Főzeléket ehetsz, ha nincs berántva, és csak kevés teljes kiörlésű liszttel van habarva. Ezt mértékkel edd. Szarrá főzve úgyse jók a zöldségek. Főzelékhez lehet húst enni.

Sült krumpli, fehér rizs szintén tilos.

Remélem, segítettem.


És ami a legfontosabb: a mozgás. Rendszeresen!! Fokozatosan kezd, először napi 10-15 perc, aztán 30, juss el oda, hogy hetente 3-4-szer 1 óra. (Amíg csak 15 percig bírod, addig minden nap csináld.) Lehet otthon is, dvd-re, ha nem akarsz edzőterembe menni. Ha tudsz úszni, az nagyon jó, mert nem terheli az izületeidet.

Norbi duci tréning dvd-t nem ismerem, de azt mondják, jó.

2010. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó !

Nagyon köszönöm a kimerítő választ ,pont ilyenre gondoltam !!!

2010. jún. 29. 20:20
 15/23 anonim válasza:

Én a Gastroyal ABC fogyókúrás rendszerét ajánlanám elsősorban, ugyanis nekem is sokat segített abban, hogy visszanyerjem az önbizalmamat, és ismét igazi nőnek érezzem magam. Kb. 15-20 kg súlyfelesleg volt rajtam, mikor elkezdtem és ebből már több mint 10 kg-ot sikerült fogynom kb. 10 hét leforgása alatt úgy, hogy egyáltalán nem éhezem (napi 5x étkezés) és még süteményt is kapok hetente többször is. :) Folyamatos és egyenletes a fogyásom, amit a bőröm is tud követni és nem ereszkedett meg egyáltalán. Remekül érzem magam a bőrömben!!!

Próbáld ki Te is!

2010. jún. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

pf.nem tudom ki volt az az idióta aki ilyen koplalós étrendet ajánlott.én pl. ana vagyok,és ezt csak azért írom mert ez egy anonim oldal....

de nem értem,hogy lehet ilyet írni,hogy napi 2szelet pirítós.egy normális ember nem akar mást belehajszolni egy betegségbe....ennyi erővel írjam én is le,hogy hogy "fogyókúrázom"? napi 5 koktélparadicsom.

és ettől még nem ajánlom senkinek.


hanem inkább ilyet ajénlok:

reggeli:kávé vagy tea+teljes kiőrlésű kenyérre vékonyan kenj margarint,és tehetsz rá sonkát is,esetleg ketchupot.

tízórai:egy alma,vagy ha nem vagy éhes akkor igyál meg 2pohár vizet.

ebéd:sült csirkemell,párolt zöldségekkel.

vacsora:zöldségleves.


ez nem koplalás,de fogysz vele,és még finom is.emellett mozogj napi 1órát és ez tartós fogyáshoz vezet.;]

soksikert :)

2010. jún. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne éhezz. Gondolom nincs edzésmúltad, így az izomzat megtartására nem kell odafigyelned.

164/9* elég durca, de akkor sem szabad éhezned!

Futást nem ajánlom, a lábaid miatt.

A tojást írták előttem, csak a fehérjét edd meg.

Húst egyél! Csirke, pulyka! Zöldség, zöldség, zöldség!

Jó minőségű szénhidrátok: rizs, búza, zabpehely, stb... Tehát gabonák.

Feltétlenül egyél meg reggelinél kb. 2 almát, a gyümölcscukor segít az emésztésben. Napközbe ne, mert a gyümölcscukrot kb. 50 g felett már elkezdi raktározni a máj, zsírrá alakul. Tehát gyümölcsöt se vidd túlzásba, viszont feltétlenül kell, mivel attól tudsz rendszeresen szarni. Én szerintem nem kell egyelőre elkezdeni sportolni, csak ne zabálj félre. Sok vizet igyál! Estére írtak 2 pirítóst, hát azt inkább reggelihez javaslom, estére semmi szükségünk sincs szénhidrátra! Próbálj meg minél sűrűbben enni, ne napi 2x 3x... 2-3 óránként!

2010. jún. 30. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ja igen, és a cukrot sokkal jobban mellőzd mint a zsírokat! Vannak jó minőségű zsírok is :) Telített zsíradékok még hasznosak is... Olajos magvak(diófélék, szotyik, stb.), olívaolaj, lenmagolaj, és még sorolhatnám.

F0S CUKROT NE EGYÉL!

És akármilyen bunkó volt a tegnap 15:28 órai illető, teljes mértékben egyet kell vele értenem, valahogy így gondoltam én is.

2010. jún. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Cukor, csoki, fagyi, kenyér, liszt=kuka

napi 5-6 vagy több étkezés, kis adagokban. Szénhidrátnak egyél rízst. Fehérjének jöhet a csirkemell. E mellett rengeteg zöldség, multivitamin is mehet. 2-3 liter víz elengedhetetlen. Ha van időd nap 1 óra séta. ha nincs sok időd, akkor meg 1egy héten 3x sétálj egy órát, de a séta hossza mindenképpen hosszú legyen, ne 20 perc körül, az nem túl jó.

2010. jún. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Emberek, vegyétek már elő az eszeteket! A ketchup tele van nyomva cukorral, adalékkal meg tartósítószarral. Aztán meg jöttök a "méregtelenítéssel" (ami szintén baromság), de nem lenne egyszerűbb nem megenni a mérgeket? Egyetek helyette valódi paradicsomot, vitaminnal meg rosttal. Nagyon gáz!


Meg állati jól megy nektek, ha a tojás felét szórjátok a kukába. A tojás az egyik legjobb tápanyagforrás, de csak ha normálisan megeszitek az egészet. A legendákkal ellentétben nem lehet, nem kell és nem szabad a szénhidrátot teljesen megvonni a szervezettől, miért fáj az a tojás? Inkább esztek helyette valami szart, mert egy kis "bűnözés" kell, ugye? (Tudom, koleszterin, de mint semmit, a tojást sem szabad túlzásba vinni. Ismétlem: normlisan.)

Hát tudjátok, inkább 2 tojássárgája, mint egy kanál ketcup.


Bocs, kérdező, kicsit felbosszantottak. (Én voltam a hosszú válaszoló.)

2010. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!