Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges fogynom? 16...

Hogyan lehetséges fogynom? 16 éves,163 centi,101 kilós lány.

Figyelt kérdés

~17 éves lány vagyok, 163 cm és 101 kiló a tegnap előtti háziorvosnál végzett mérésen. Testmozgásra időm sincs sok a suli mellett, helyem se egy egyszobás házban nagyon. Futni ugye nem futhatok, mert begörcsölget a vádlim, amikor jól esik neki, és ilyen testalkattal nehéz is, mert nem is bírom sokáig.

Az étkezésem kontrollálására az jutott az eszembe, hogy egy lány mesélte nekem, hogy ő úgy tudott lefogyni, hogy napi ötször, bármit és keveset evett, így fenntartotta a "feldolgozást" és pluszba azért kocogott is. Ez talán nekem is jó? Azt tudom, hogy a napi 5-ben jó lenne kétszer gyümölcs/zöldség és hogy sok vizet kell inni...

"Edzésként" nem sokat tudok tenni, talán csak napi 1 óra ütemesebb gyaloglás ( bár görcsöl tőle a lábam... ) és gyerekdobálás és hasonlók unokatesóméknál. Talán meg tudnék oldani hetenként legalább egyszer egy sulis konditermezést két óra között, de sajnos délután nem, mert akkor a kopasz metálos srácok nyomulnak benne :)

Biciklim sajnos nincs, szobai se. Sajnos csak így tudok érte dolgozni, persze ha tudtok helytakarékos és lehetőleg görcsölésmentes tréninget, szóljatok...


Ui.: Számításaim szerint 40 kilót kéne leadnom...

És jövőre már karcsúbban akarok ballagni, az cirka másfél év talán még.


2008. nov. 6. 15:36
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Itthon alkalmanként van lehetőségem tornázni is. Alap mozdulatokra gondolok, tudjátok, törzshajlítás, meg ilyenek... Azok hatásosak? Formálják az alakot? Azt is hallottam, hogy a felülés nem viszi le a zsírt, csak izmot növet alá...
2008. nov. 6. 16:52
 2/18 A kérdező kommentje:

Korábban tettem fel kérdést, csak most kicsit változott a szitu, úgyhogy kérlek, válaszoljatok azért :)


A napi ötszöri étkezésnél is úgy van, hogy délután 5 után semmit... Azt hogy lehet kibírni?

2008. nov. 6. 17:04
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Egyél sokszor inkább(akár este 8kor is), de egészségesen. Sok párolt zöldség, fehér húsok, sült hal, saláták olívaolajjal és fűszerekkel,natúr joghurt fagyasztott gyümölcsökel.A pékárukat, tésztákat, rizst, krumplit, banánt, édességeket meg felejtsd el egy darabig.Nekem ezek beváltak.:) Segíthet egy természetgyógyász is a méregtelenítésben, ami kedvet hozhat mivel a rengetek salakanyagtól ami mindenkiben van, hirtelen fogynál le. Nekem így sikerült 4 hét alatt 8 kilót fogynom, utánna meg havonta 1-2-t.
2008. nov. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia, én pár évvel vagyok idősebb nálad.

160 cm kb és múltkor 106 kiló voltam :( de voltam már 110 is sajnos.

Nekem is jó lenne fogyni, kipróbáltam már csomó fogyókúrát, akkor voltam 96 kiló!!! 15 kilót híztam a sok hülye fogyókúrával! yo-yo effect... Hát, szörnyű.

Neked is vannak striáid? Ilyen csíkok a bőrön. Nekem már a hasam is tele van vele meg mindenem! :'(

2008. nov. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Szija második!


Igen, csupa stria a bőröm. A mellemen, a hasamon, a derekamon, a comboon, a felkaromon. Nem szép látvány egyik sem sajnos... :(


Első:


A banánnal mi a baj? rizst, kru,plit tényleg nem lehet, kis mennyiségben sem? (halálos szerelme vagyok a kolompérnak.... )

2008. nov. 7. 04:52
 6/18 anonim ***** válasza:
Szia!Egyél zöldséget,felvágottakat és joghurtot 2 óránként 10 dkg,3x1 zsemle naponta és nem éhezel,nem viszel be rengeteg szénhidrátot,ettől megindul a fogyás.
2008. nov. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Megint én :) a második.


Nekem is van striám mindenhol, ahol neked. Ne haragudj, hogy kérdezgetlek de neked van valami hatásos módszered ellene? Már vagy 100ezret ráköltöttem de semmilyen krém nem használt. Tudom, nem tünteti el, de legalább valamit javíthatna rajta.


A banán és a szőlő nagyon sok cukrot tartalmaz én úgy tudom, ezért nem ajánlott ilyen esetekben.


Am nem akarok, a többiekkel kötözködni mert hasznos tanácsaik vannak tényleg, de szerintem ezzel te ( mi:) ) már nem igen fogynánk le. Én alig eszek, szinte már semmit,ha mégis csak zöldséget. Mozgok is meg tekercselem magam meg amit csak lehet. Még sincs jelentős eredmény.


Érdemes lenne elmenni háziorvoshoz, vagy diatetikushoz esetleg, és személyre szólóan összeállítanának valami fogyit. Meg ilyenkor már szerintem mindenképpen kellene előtte egy kivizsgálás, mert akármibe nem jó belekezdeni ( ilyen önkényesen fogyókúrázni) mert sokat árthat. Akinek 3 kilót kell fogyni, annak nem lesz baja de így már veszélyes. Mozgást se lehet akármit mert csak terheli az ízületeket.

Én is készülök már háziorvoshoz, de azt tervezem h jövőév elejére lemegyek ( valahogy...) 100 kg alá és akkor megyek el orvoshoz, mert így ég a pofám :DD és csináltatok teljes kivizsgálást, vérvételt, amit kell és akkor kérek tanácsokat. Nekem van még egyéb más bajom is úgyhogy elég összetett lesz, de bízom benne hogy tud segíteni, mégiscsak ő a szakértő. - Vagyis egy hozzáértő személyre számítok, így naivan. :)

2008. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2008. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia, a tekercselés olyan mint szarnak a pofon, ugyanis csak annyit érsz el vele, hogy kiizzadsz egy csomó vizet és ettől kevesebbet mutathat ugyan a mérleg, de nincs zsírégető hatása. A varázskrémek, varázsövek meg nemtudommik sem jók semmire.

A futás nem jó ötlet, mert ezzel a súllyal és testalkattal csak szétroncsolod az izületeidet és az izmaidat, talán még valami komolyabb bajod is lesz tőle a séta viszont annál jobb. Próbálj meg heti többször egy órát sétálni. Ne csigatempóban, hanem szedd a lábad azért.


Az is baromság, hogy az estefelé bevitt kajától az ember jobban hízna. Nem így van. Azt az energiát amit nem használsz fel azt a tested zsírszövet formájában elraktározza. Este is ugyanannyi kalória van a dolgokban, mint nappal.


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__94..

2008. nov. 9. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Olvastam hogy mozogni nagyon nem tudsz pedig az lenne legideálisabb főleg ilyen korban nem kell még fogyokúrákat próbálgatni. Tv-nézés közben is mozoghatsz meg amikor csak teheted gyalogolsz biciklizel.Illetve odafigyelsz mit eszel. Napi 5x DE keveset. De a legjobb az a mozgás mert akkor fognak eltönni a bőrődön a striák is... mert a bőr is ki van nyűlva és az csak mozgással tudod helyrerakni fiatal vagy még így még sokkal jobb eredményt érhetsz el. Sok sikert kívánok neked és rengeteg akaraterőt és kitartást!

2008. nov. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!